Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 4. 2022 11:14

1. ano, lze pridat do Curve uz minimalne rok.
2. loni v lete (cerven-srpen) jsem tak nasbiral body na vedeni zdarma. minuly mesic jsem take nekolikrat platil a body se pripsaly take, takze to vypada, ze to zatim funguje.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broucek77 18. 5. 2022 12:27

Zazvonil zvonec, a Dinners CLub je konec

https://www.dinersclub.cz/ukonceni-cinnosti

Vážení klienti,

děkujeme za Vaši věrnost a podporu během uplynulých let. Dovolujeme si Vás informovat, že v důsledku strategického rozhodnutí jediného společníka společnosti Diners Club CS, s.r.o. o ukončení poskytování platebních služeb v České republice a na Slovenku, končí platnost smluv o vydávání karet Diners Club a samotných kreditních karet Diners Club dnem vypršení výpovědní lhůty....
Broucek77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 5. 2022 12:51

Co má smysl koupit za zbylé body?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 18. 5. 2022 13:53

Předplatné poplatku na za vedení na další rok :-D.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 5. 2022 14:01

Koupeno. Co dál?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod mbodlak73 18. 5. 2022 18:30

Škoda... jdu hledat nějakou rozumně použitelnou kreditku.
A taky už asi nebudu mít proč používat Curve.
Tak zase co chtít po Italech, že jo :)
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbodlak73 23. 5. 2022 11:07

Mám 174 bodů :) někomu je klidně věnuji, po dalším výpisu to bude zase o pár víc...

(Tak už to neplatí, už jsem domluven s jedním zájemcem.)
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Broucek77 24. 5. 2022 05:55

Jak jste na tom s hledáním jiné kreditky?
To co měl DC - rozumný úrok, cestovní pojištění ... to v nabídkách od bank nevidím (za rozumnou cenu pro nepodnikatele).

Nejnižší úrok pro normálního smrtelníka má KB, ale zase nejsem fanouškem jejich internetového bankovnictví a záhadného systému avíz o platbách a odepisování/připisování zůstatku po pohybu na běžném účtu - mám z toho takový molochoidní dojem.
Čili trošku se bojím, co čkat od kreditky...

Máte někdo nějaké konstruktivní nápady, svého černého koně mezi nabídkami kreditek na našem trhu?
Broucek77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1982 24. 5. 2022 09:53

Celé Diners bylo pro mě (aspoň v ČR) trapnou záležitostí. Měli tedy hezké podmínky pro úvěr, ale jinak všechno špatně. Úvěrový limit 30.000 Kč, který mi dali byl v dnešní době slabý, nosit pořád v hlavě za jakých podmínek jsem pojištěný, že musím tankovat a raději schovávat účtenky mi velmi zatěžovalo mozek, jelikož si musím pamatovat různá hesla, podmínky různých programů atd atd. Už je toho moc.
Zaplatit se tím občas nedalo, ač se tu psalo, že to není jejich chyba, bla bla bla nezajímá mě, já na hovadiny nemám čas, ani energii.
Jejich zastaralý přehled o transakcích, které se propisovaly za několik dní další ubohost.
Stejně jsem uvažoval o zrušení.

Závěr: Dobrá karta pro nějaké sběratele a pro levný mikroúvěr, možná něco pro cestovatele (salónky), pro ostatní špatný zastaralý zkostnatělý produkt. Jen ať táhne.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2022 10:19

Já jsem to kdysi používal intenzivně, salonky jsem používal velmi často, za body jsem si kupoval občas nějaký chlast.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 24. 5. 2022 10:20

to prostě záleží, na co to kdo měl.
jako normální karta pro každodenní použití to bylo k ničemu (důvody viz výše),
ale já jsem to měl na nákupy letenek, kdy na to šla udělat pěkná sleva, + placení přes curve a točení bodů a odměn. Tohle vše končí a náhrada aspoň podobně výhodná není.

levný úvěr mi byl jedno, kreditky jsem vždy platil v bezúročném období, kdybych si chtěl půjčit peníze, u klasického úvěru bych dostal lepší sazbu, půjčování přes kreditku nedává smysl.

Měl jsem navíc i slovenskou Diners, abych mohl platit v EURech a vyhnul se špatným kurzům, které jinak diners má. Nevíte, je nějaká pobočka, kde Diners nekončí a kde by mi třeba nechali zřídit Diners i když bych nebyl resident dané země? Rakousko? Německo?
Naposledy upravil goropes dne 24. 5. 2022 10:24, celkově upraveno 1
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2022 10:23

goropes píše:ale já jsem to měl na nákupy letenek, kdy na to šla udělat pěkná sleva


Přesně tak, několik desítek letenek za pěknou cenu jsem na to koupil :-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod pavel1982 24. 5. 2022 10:51

Jj. Já věřim, že pro cestovatele a/nebo fajnšmekra to mohla být dobrá karta. Ale zjevně je takových cestovatelů na uživení Diners málo. Já jedu do zahraničí občas, když na dýl zaplatím si u klasické pojišťovny cestovní pojištění. Nikdo mi nenutí čerpat benzín a dokazovat atd. Ač teda podmínky vždy trochu děravé a vychcané, ale to už tak u komerčních pojišťoven bývá.
Jako bývalý pojišťovák mám nejradši pojištění od státu a klasických pojišťoven. VZP apod. se mi neřekne, že mi nebude zadarmo léčit nohu, protože jsem jí měl před rokem už nemocnou apod. Maj taky věci, co neplatí, ale základ je jasnej. Jenže cestovní je holt v zahraničí. Tam něco mít mám, no.

-- 24. 5. 2022 12:02 --

Jinak dnes mi přišel od nich doporučený dopis s výpovědníma termínama atd. Listonoška jich prý měla plnou kabelu, tak si počkejte..
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 24. 5. 2022 12:55

Potvrzuji, výpověď s dvouměsíční lhůtou dnes dorazila.
(A spolu s ní info o změně obchodních podmínek a jejich znění = spousta papíru v jedné obálce).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muf2muf 24. 5. 2022 13:07

Broucek77 píše:Jak jste na tom s hledáním jiné kreditky?
To co měl DC - rozumný úrok, cestovní pojištění ... to v nabídkách od bank nevidím (za rozumnou cenu pro nepodnikatele).

Nejnižší úrok pro normálního smrtelníka má KB, ale zase nejsem fanouškem jejich internetového bankovnictví a záhadného systému avíz o platbách a odepisování/připisování zůstatku po pohybu na běžném účtu - mám z toho takový molochoidní dojem.
Čili trošku se bojím, co čkat od kreditky...

Máte někdo nějaké konstruktivní nápady, svého černého koně mezi nabídkami kreditek na našem trhu?


Jde-li ti o úrok a něco k cestování, pak asi ČSOB Premium. Úrok 7,9%, cestovní pojištění z těch lepších, nějaký salónek na ní taky pořídíš. Za mě jasná volba.
muf2muf
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků