Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 24. 5. 2022 20:50

Zkoušel jsem napsat na American Express a poslali mě k šípku, že v ČR vydávají karty firmám až od obratu 35 mil. Kč ročně. Že mohu zkusit privátní AmEx v Brightnu (UK), což je naprd, bo to je USD nebo EUR karta.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 5. 2022 13:11

@dalich jaké má vlastně AMEX kursy - pokud by to byla EUR karta?
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 25. 5. 2022 13:25

jumpmans: Blbé. Když není platba v EUR, okamžitě je poplateteček. AmEx je styl, ekonomicky smysl nedává :-)

American Express charges a currency conversion fee of 2.99% of the converted value of the transaction for each foreign currency purchase you make.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pavel1982 25. 5. 2022 17:48

Jinak já používám toto od Monety, je to pro OSVČ, úvěr tuším 12,9 % (Edit 14,99%) a můžu vybrat cash z bankomatu Moneta za 1% a započítává se do revolvingového úvěru a bezúročného období. Cestovní pojištění není, ale to mi neva.


"Často opomíjeným, ale velmi užitečným nástrojem pro platby spojené s podnikáním, je podnikatelská kreditní karta. Hlavními výhodami MONETA Business Card jsou bezúročná období v délce až 55 dní, odměna 1 % zpět z každé platby, vedení karty zdarma, 100% inkaso zdarma nebo sjednání karty plně online.

Bezúročné období v délce až 55 dní se vztahuje nejen pro platby, ale i pro výběry z bankomatů. „Jinými slovy, pokud prostředky čerpané kreditní kartou klient splatí v rámci tohoto bezúročného období, neplatí žádný úrok,“ vysvětluje Petr Kábele, senior manažer pro Small Business MONETA Money Bank"
https://www.moneta.cz/servis-pro-media/ ... akupu-zpet
https://www.moneta.cz/pujcky-a-uvery/bu ... itni-karta
Naposledy upravil pavel1982 dne 25. 5. 2022 19:21, celkově upraveno 1
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 25. 5. 2022 18:17

Trošku tě poopravím, ta podnikatelská kreditka Moneta má po bezúročném období úrok 14,99%. Jinak vybírat hotovost z bankomatu Moneta za poplatek 1% mi moc výhodné nepřijde. Bez poplatku to lze případně řešit přes Curve nebo Revolut.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod pavel1982 25. 5. 2022 19:19

Jj, dík. Opraveno 14,99. Já jej nikdy nevyužil.

-- 25. 5. 2022 21:19 --

Jinak co se týče curve apod., tak můj smartphone neumí NFC, takže mám smůlu. Nebo ne?
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2022 22:16

Počítat s čerpáním hotovosti u kreditky, která má tuto službu poskytovanou za procentní poplatek z objemu je nesmysl - existují i kreditky s fixním poplatkem za čerpání hotovosti (a pokud by někdo zamýšlel využít i "levný" úvěr, tak i s poměrně snesitelnou úrokovou sazbou), sem by šla zařadit spíše kreditka:
- Visa Infinite poskytovaná k účtu Erste Premier (úroková sazba úvěru, pokud není využito bezúroční období 9,9 % p.a.), čerpat hotovost lze zadáním platebního příkazu v bankomatu - nyní za 5 Kč, ale od července služba zdražuje na 50 Kč (převod by měl spadat taky do berúročního období, ale nemám vyzkoušeno);
- anebo již zmíněná Premium Karta ke službě ČSOB Premium (úroková sazba úvěru, pokud není využito bezúroční období 7,9 % p.a.), čerpat hotovost lze výběrem z bankomatu (z vlastních je poplatek 50 Kč, výběr by měl spadat do bezúročního období, ale taktéž nemám vyzkoušeno)

Za přiměřenou náhradu za DC s odpovídajícími službami (cestovní pojištění s adekvátním krytím, členství v DragonPass se 4 vstupy za rok do letištních salonků, rozumná úroková sazba při čerpání úvěru 9,9 % p.a.) by bylo možné považovat možná i KK World Elite vydávanou KB, ale ta je poskytovaná pouze standardně za roční poplatek 6490 Kč (možná ji KB dokáže vybraným klientům poskytnout i bez poplatku - asi za investice a pod. jako třeba u Gold účtu).

"Prémiovou" kreditku nabízí i KB, ale kromě 2 vstupů za rok do letištních salonků nenabízí už nic dalšího, ani cestovní pojištění, což působí spíše jako nepovedení vtip...

K čerpání hotovosti přes Curve kartu - fungovat to bude, akorát se tím na Curve kartě k...í hotovostní limity (což poskytovatel nerad vidí, když je objem hotovostních transakcí příliš vysoký vůči bezhotovostním platbám), u Revolutu se při pravidelném dobíjení vyššími objemy taky objevovali problémy.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pavel1982 26. 5. 2022 01:00

To je vcelku drahé ten poplatek za výběr. Já u Monety vyberu 2.000 Kč z podnikatelské kreditky a mám to za 20 Kč, maximálně vyberu 5.000 Kč a mám to za 50 Kč, což je rovno tomu úžasnému polatku od července u ČSOB/Erste. Takže mně to takto vyhovuje víc.
Pravda, že ten úrok, kdyby se mi něco pokazilo je ale vyšší. Tam je její velká slabina.

A nějak nevidím, že mi za placení těma dvěma kartama dají zpět 1%. A u Monety snad ani není u této karty limit, jako u Smart karty.
Takže zaplatím třeba 20.000 Kč a mám 200 Kč zpět. A bez hledání nějakých kupónků apod. Ty mají taky v Bene+.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbodlak73 26. 5. 2022 16:58

Broucek77 píše:Jak jste na tom s hledáním jiné kreditky?
To co měl DC - rozumný úrok, cestovní pojištění ... to v nabídkách od bank nevidím (za rozumnou cenu pro nepodnikatele).


Našel jsem jenom ČSOB Premium - při splnění podmínek zdarma a parametry už tu někdo psal.
Nevím, uvažuju o tom už nějakou dobu, ale nevím, jestli do toho jít.

Zajímavé karty má i RB, ale s naprosto nepoužitelnou úrokovou sazbou.
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 26. 5. 2022 18:19

Rozumné je kreditky vždy kompletně splácet a využívat jejich výhod jen v rámci bezúročného období. A pak je jedno, jestli je u nich úrok 7% nebo 30% :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod pavel1982 26. 5. 2022 22:54

No, já jsem s prachama na tom dost bídně a cashflow se mi hodí. Bohužel moje živnostničení mi moc nejde.. ale kreditky v 90 procentech splatím úplně. Twisto ta je v tom totálně malérovitá, tam je úrok hrozná procenta, nejvyšší na první stovky, pak nižší a nižší na ty další.. Tam je to fakt hodně. Ale i to Twisto je lepší než Provident a spol. Nejlepší je pořádnej příjem. To je základ a tam zaměřuju pozornost. Úvěry klasické už mám 2 a škemrat o třetí se mi nechce, ani by mi ho nejspíš nedali ;-)
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbodlak73 29. 5. 2022 08:39

Milos píše:Rozumné je kreditky vždy kompletně splácet a využívat jejich výhod jen v rámci bezúročného období. A pak je jedno, jestli je u nich úrok 7% nebo 30% :-)

Samozřejmě, o tom žádná, ale hodí se mít pro strýčka Příhodu (v případě většího vydání atd.) možnost zaplatit třeba na dvakrát... Správné heslo je cash flow :)
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 6. 2022 08:57

Když Diners Club přejde pod Cofidis, zobrazí se kreditní limit v Solusu?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod AlanCZ 15. 6. 2022 10:34

astrapa píše:Když Diners Club přejde pod Cofidis, zobrazí se kreditní limit v Solusu?

Nejspis ano.

"- do konce výpovědní lhůty bude možné zdarma splatit anebo výhodně refinancovat stávající úvěr z kreditní karty (převezme jej buď UniCredit Bank, nebo Cofidis)"

"Jak to od srpna bude se splácením půjčky na Diners Club kreditní kartě?
Jestliže právě máte od Diners Club vypůjčeno (zaplatili jste kreditkou větší nákup nebo si vybrali hotovost), jsou nyní dvě možnosti:
- zdarma předčasně splatit celý zbytek dluhu z Diners kreditní karty
- požádat o refinancování půjčkyk datu konce výpovědní lhůty. Možnost refinancování je dohodnuta s UniCredit Bank (jako půjčka bankovní) a s Cofidis (jako půjčka nebankovní). Splatnost půjčky půjde nastavit na 6 - 60 měsíců. Úroky nemají přesáhnout 8 %, čímž odcházející Diners Club zajistil svým klientům ještě lepší podmínky, než poskytoval on sám. Dlužné peníze budou Diners Clubu splaceny právě tím poskytovatelem, u kterého si refinancování vyřídíte"

Zdroj: https://www.banky.cz/clanky/diners-club ... si-vybrat/
AlanCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broucek77 23. 6. 2022 07:31

Dneska mi přišla nová kreditka DC valid:07/22 thru: 06/25 ... už teď mám pocit, že to úplně neklapne ...
Broucek77
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků