Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod goropes 2. 8. 2022 11:37

tak finaluzuju objednávku, neměli byste někdo prosím ještě 26 bodů?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 2. 8. 2022 13:54

goropes: Měl bych, ale to Vám už moc nepomůže, bo body sice zákaznické centrum převede ten den (procesně), ale systémově se připisují v e-accounto do 24 hodin (přes půlnoc). A dnes je game over, takže smůla (včera by to ještě šlo).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 8. 2022 15:46

Potvrzuji dalicha. Je to přesně tak. Převod bodů by se musel zadat do konce pracovní doby včera.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 7. 8. 2022 15:02

Tak jsem se těšil, že transakcí u obchodníka 2. 8. 2022 ve 23:59:07 budu poslední a zhasnu a známý z Dinersu mě ujistil, že si deset vteřin před půlnocí vybral hotovost z bankomatu. Naštve :D
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tatar77 29. 11. 2022 13:46

Zdravim, nema z vas nejake zkusenosti s pojistovnou B&H Insurance, s.r.o.? https://travelinsurance.cz/ pojisteni nabizela i Diners Club k platebni karte.
airalo.com - appka na eSIMky po celým světě (data) - zaregistruj se a získáš 3$. Promo kód je JAKUB1888
Tatar77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 29. 11. 2022 17:30

Ahoj, máte někdo povědomí o tom, v kterých zemích ještě zůstala Diners funkční a zda je někde možné ji získat i jako nerezident dané země, jako se mi to podařilo na Slovensku?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 29. 11. 2022 18:09

Tatar77 píše:Zdravim, nema z vas nejake zkusenosti s pojistovnou B&H Insurance, s.r.o.? https://travelinsurance.cz/ pojisteni nabizela i Diners Club k platebni karte.

Mám tu levnější verzi na 990, kdy byla akční nabídka. Aktivoval jsem si ji od 1. 9. 2022 a stejně to hodili od 30. 8. 2022 :-) Jinak klasický broker, není se čeho bát, ale jsou i lepší nabídky na trhu.

-- 29. 11. 2022 18:10 --

goropes píše:Ahoj, máte někdo povědomí o tom, v kterých zemích ještě zůstala Diners funkční a zda je někde možné ji získat i jako nerezident dané země, jako se mi to podařilo na Slovensku?

Jako nerezident, nebo osoba bez zdanitelného příjmu či významných depozit v dané zemi těžko dostanete jakoukoli kreditku, platí i pro Diners Club.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tatar77 29. 11. 2022 20:37

dalich píše:Jinak klasický broker, není se čeho bát, ale jsou i lepší nabídky na trhu..

Vaham, zda pres travelinsurance nebo od CSOB cestovni pojisteni ke kartam (variantu Extra) za 1410 Kc/na rok... nebo je jeste neco lepsiho? :hm
Naposledy upravil Rop dne 29. 11. 2022 21:45, celkově upraveno 1
Důvod: Myslím, že těch odkazů už bylo dost.
airalo.com - appka na eSIMky po celým světě (data) - zaregistruj se a získáš 3$. Promo kód je JAKUB1888
Tatar77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 12. 2023 14:34

Dívám se, že společnost stále v obchodním rejstříku existuje, mají i stejné sídlo, nemají třeba v plánu kartu obnovit, až se zlepší ekonomická situace v ČR?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 28. 12. 2023 15:10

Ze zvědavosti jsem se podíval:
  • V 2020 jim rapidně klesly přijaté poplatky z transakcí, čímž se propadli do ztráty. 2021 to nezlepšilo. (Poplatky za vedení karet se za ty roky zdaleka tak drasticky neměnily, i když taky o něco klesly.)
  • Cestovní pojištění DC stálo jen 10–20 % vybraných ročních poplatků
  • Celá firma byla kolem 15 lidí.
  • V roce 2020 byl zaznamenán bezpečnostní incident - odcizení údajů o platebních kartách neznámou osobou formou cyber-útoku na infrastrukturu Společnosti. … Vzniklá škoda (podvodní transakce) představuje 1 842 tis. Kč …
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 12. 2023 20:00

A oni tedy ještě nějaké karty obhospodařují? Nebo nechápu potom smysl jejich existence, v čem tedy podnikají, z čeho mají příjmy, aby pokryli režijní náklady. Nebo to někdo dotuje?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 28. 12. 2023 20:50

Mě se to netýká, ale tehdejší zprávy a dnešní https://dccssro.cz/informace-o-ukonceni-cinnosti/ vnímám tak, že kdo měl na kreditce dluh nesplacený v bezúročném období, mohl buď refinancovat jinam (pokud ho jinde chtějí!), nebo pokračovat splácet původní firmě. Takže ta firma musí existovat a přijímat splátky.

V OR je poslední výroční zpráva za 2021, takže současný stav nevím.

(Krom toho v těch pár posledních výročních zprávách bylo zhruba 40 % úvěrového portfolia v prodlení víc než rok, a účetně víceméně „odepsané“ na pár procent nominální hodnoty. O kreditkách nic nevím, ale na první pohled mi to připadá extrémní; už jsem ale nehledal, co/jak se tam stalo. Nedivil bych se, kdyby takové pohledávky víceméně nešly prodat, nebo šly prodat jen firmě, která by majiteli Diners Club velice kazila jméno, tak se možná rozhodli, že to holt podrží.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod dalich 7. 1. 2024 22:49

astrapa píše:A oni tedy ještě nějaké karty obhospodařují? Nebo nechápu potom smysl jejich existence, v čem tedy podnikají, z čeho mají příjmy, aby pokryli režijní náklady. Nebo to někdo dotuje?

Karty už nejsou, ale kdo si nepřevedl úvěr do Cofidisu/UniCredit Bank, tak nadále splácí u DCI a dokud je co splácet, DCI stále v Praze bude.
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků