Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 11. 2019 19:31

Co tak polistovat vo vlakne?

viewtopic.php?p=12316102#p12316102
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MekliCZ 28. 11. 2019 21:08

Ale platba twistem okamzite zaplacena dinerskou hadam cestovni pojisteni pro celou vypravu neaktivuje :/

A ano, vlakno jsem projel, ale treba od toho 7/2019, kdy jsou ty posty na ktere vede odkaz, zacala cipova karta fungovat ve spouste obchodu, takze to, ze ji nekde neberou, uz nemusi byt aktualni.
Naposledy upravil MekliCZ dne 28. 11. 2019 21:10, celkově upraveno 1
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 28. 11. 2019 21:10

Samozřejmě je nutné zaplatit přímo DC. Proto je dobré vědět, na kterou pumpu jet.
Jde už platit v Bille, Penny nebo Albertovi?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 11. 2019 21:17

Ako som písal, ono ma KB a tam funguje chip + pin

Billa - fallback
Penny - fallback (uctenka sa divne rozdeli, ale platba funguje)
Albert neviem, bojkotujem

Letisko Praha - parkovacie automat- bezkontakt
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MekliCZ 28. 11. 2019 21:20

Albert uz funguje i bezkontaktne, cca od srpna
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 11. 2019 21:22

Azda by sa mohlo spraviť vlakno alebo tak, kam by sa dávali aktuálne info...

Su napr. obchody, ktoré neinzeruju Diners ale berú ju... A aj naopak ;-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 28. 11. 2019 21:24

Albert bezkontaktně je super. Některé produkty tam nejsou špatné. Fallback bohužel nemůžu riskovat. Nakupuji v oblasti, kde by mě ostatní zákazníci zmlátili, kdybych na kase zdržoval. A Lidl?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 11. 2019 21:35

Mám dojem, že Lidl nefungoval
Norma funguje na fallback
Iceland nefunguje hoci ma terminal csob
Makro funguje na fallback
Kaufland funguje na fallback ale majú terminal, kam sa karta strká cela zhora, takže to strcis, potom rovno podpis.

To sú info z posledných mesiacov, ako som to skúšal.
Najstaršia info je z kauflandu, tých tiež bojkotujem, videl niekto horší obchod?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 29. 11. 2019 11:07

Ještě má někdo tuhle kartu?Měl jsem také, xy let, ale jak ořezali odměny a přidali v podstatě "nefungující" chip, tak jsem jí hodil do koše
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 11. 2019 11:35

Dělám to stejně - platím Twistem, splácím kartou DC.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 22. 12. 2019 01:08

Nešlo mi u KLM zaplatit MC kartou, tak jsem z nich na telefonu vymámil platbu DC bez poplatku (přijde mi to trochu protizákonné, ale stejně je výhodnější zaplatit Twistem a to pak splatit DC, tak co) a na výpise mám trasu, číslo prvního letu, jména pasažérů, číslo letenky i datum prvního letu. Nevíte někdo, jak se tyhle informace k DC dostávají? Když kouknu na platby s RB, ČS i Twisto kartou, ani u jedné v popisu transakce nic z toho není, a trochu mě děsí, co všechno se u platby předává za informace.
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 22. 12. 2019 02:49

Jak by, obchodník je předá. Možná to nemusí udělat (nebo snad ano, aspoň u American Express), ale typicky za odměnu dostane menší interchange fee. V extrémním případě může obchodník předávat informace o zboží na účtence jeden řádek po druhém (ale to většina obchodníků nechce bankám dávat).

To, že je běžně na výpisech nevidíme, neznamená, že se data nepředávají. American Express informace o letenkách na výpisu dává běžně, já jsem to viděl i u firemní Visa (ale naopak u soukromých karet Visa / MC jsem to na výpisu ještě neviděl).

Zákazníkovi to usnadňuje párování položek na výpisu s účetnictvím / proplácením firemních výdajů, bankám a kartovému systému to v principu umožňuje analyzovat využití, detekovat podvody, cílit reklamu (nevím, co z toho kdo může dělat / fakticky dělá).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 12. 2019 06:08

Ked 1000 ludi moze kupoval letenky na jednu firemnú kartu, je to doslova nutnost
Milé počuť, že niekoho DC zachránila:-)

-- 22. 12. 2019 06:11 --

Ešte dotaz, prečo chceli v KLM poplatok za platbu Diners? Ja mám za to, že v EU je už zakázané účtovať poplatok za platbu kartou typu personal...
Lufthanse tým bola známa, ale naposledy som už neplatil
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 22. 12. 2019 06:39

V EU je zakázané účtovat poplatek za platbu kartou s regulovaným interchange fee, tj. 1) spotřebitelské karty, a zároveň 2) kde je karetní systém oddělený od vydavatele karty.

To se určitě týká MC a Visa, a kvůli co-brandům nakonec i AmEx (i když se o to soudili, a když prohráli, ve většině EU přestali vydávat co-brandované karty a karty cizincům), u Diners byla největší šance, že tomu uniknou (a že tedy příplatky budou legální). Nevím, jak tohle dopadlo; vypadá to, že interchange fee mají pro sníženou jako ostatní, ale teď nemůžu najít, jestli je to kvůli regulaci nebo dobrovolně, aby obchodníci karty přijímali.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 12. 2019 07:14

To som nevedel. Ja som myslel, ze to su vsetky karty consumer EU.

Avšak s Diners som snáď ešte neplatil na ich bráne, mimo tych ich odmien. Obvykle to je brana CSOB.
Zaujimave, dik za info.

Co znamena "diky co-brandum Amex"?
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků