Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 14. 5. 2019 07:33

Uz som to tu pisal
Pride karta a az potom sa riesia dokumenty. Chvilku to trva.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 5. 2019 09:36

Karta s magnetickým pruhem v Tescu -platba 2100 Kč.
Na pokladně OK, po protažení karty na terminálu a odklepnutí čísla karty na pokladně se na platebním terminálu rozsvítilo: "CHYBA TISKU" - obsluha pokladny kontroluje tiskárnu účtenek, vše v pořádku, reset terminálu, zkoušíme znovu. Stejná situace, CHYBA TISKU, obsluha pokladny volá na servis terminálu, kontroluje, jestli platba je odečtena jednou, dvakrát, nebo vůbec ne. Po 15 minutách se dovolá, zdá se, že platba odečtena není ani jednou. Zkoušíme třetí pokus, opět CHYBA TISKU, platím jinou kartou...(vše samozřejmě OK).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 14. 5. 2019 10:38

alfas123: ja teda nejdriv vyresil dokumenty, pak mi prisla 1 Kc na ucet od DC a na mailu mi potvrdili ze dokumenty schvalili a kartu nechali vyrobit, bohuzel se to asi nakonec nestihne do meho odjezdu
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 14. 5. 2019 11:37

Zaujimave.
Skusal si im volat?

Karty vyrabaju v Rakusku a kedze menia vsetkym, trva to dlhsie.

Ale na platenie v zahranici ta karta nie je, maju skoro tajne a hlavne nevyhodne kurzy.
Mne sa osvedcila na cestovnom poisteni a ako zaruka za auto, ktora nevynutila DCC, pri vrateni som platil kartou s lepsim kurzom
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MekliCZ 14. 5. 2019 11:51

Prave kvuli pojisteni jsem ji chtel jeste pred odletem, ale co uz :)
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 14. 5. 2019 12:07

Poistenie v cene maju aj ine karty/ucty, na ktore sa nemusi cakat mesiace :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 5. 2019 15:53

Potom, co přišla 1 Kč dorazila nová karta asi za 2, 3 dny.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 14. 5. 2019 16:09

Oproti jinym to casove vychazi asi stejne, nejak mi pri zadosti nedoslo, ze cipove karty uz se asi nebudou delat na pockani v cesku, jak se tim chlubili u magnetickych, do konce tydne mi pry kartu poslou z CR, az jim dorazi z Rakouska (takze tyden = normalni doba).
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 5. 2019 17:18

Na rohliku sa da platit Diners pri platbe vopred (brana CSOB), ale terminal kuriera ju nevezme

Je to skoda, ze si robia minimalnu reklamu. Plno obchodov Diners berie, ale nikde to neuvadzaju
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod thubalek 22. 5. 2019 17:23

Máte někdo představu, kdy Dinerska začne zase fungovat nějak normálně?

Já s ní úplně přestal platit, protože to flow (magnet, fallback, ...) je v každém obchodě jiné, často se stane, že to prodavačka zruší po první chybě.

Neskutečný opruz. Přijde mi, že už nemám ani moc šanci nasbírat body na to, abych ji měl další rok zdarma.
thubalek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 5. 2019 17:36

Napriklad ja uz mam overene obchody a postupy a overene online obchody.
Niekde funguje aj na chip+pin. Obvykle vsak stale na podpis.
Ale odpovedat na tuto otazku bude tazke asi aj pre samotny Diners Club.
Staci sa pozriet na problemy, ktore maju s PayPal...
Karta vsak ma stale vyuzitie, napr. poistenie a zaruka za prenajom auta(ktora z mojich skusenosti nevynuti DCC, na rozdiel od napr. MC)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod thubalek 23. 5. 2019 06:58

Možná by nebylo od věci, kdyby takový seznam udělal DC. Tabulka, kde by byl obchod a postup. Alespoň pro ty největší.

Ale to by možná vypadalo blbě, kdyby tam u spousty velkých obchodů bylo Nefunguje.

Podle mě i oni musí tímhle stavem přicházet o ohromné peníze na provizích za platby. Podle mě to nějaký jejich management dost ... podcenil.
thubalek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 5. 2019 08:06

Mozno na to kaslu od doby zavedenia regulacie pre karty typu "consumer" :-)

Hard-core pouzivatelia Diners zverejnuju obdobne info na tomto fore, takze neoficialne to existuje. Ale chce to viac pionierov, ktori sa neboja metody pokus-omyl :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 5. 2019 08:55

Dnes platba v trafice Relay na Hlavním nádraží v Praze - obsluha totálně zmatená, potvrdila, že karty DC berou. Při platbě magnetickým proužkem (nic jiného stále nemám) ohlásil terminál chybu "Neplatný kód obchodu" (????). Obsluha naprosto nechápající, nakonec jsem zaplatil kartou MC.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 5. 2019 09:58

thubalek píše:Možná by nebylo od věci, kdyby takový seznam udělal DC. Tabulka, kde by byl obchod a postup. Alespoň pro ty největší.

To je moc dobrý nápad. Už jsme tady nějaké obchody uváděli. dalo by se to dát dohromady a také aktualizovat. Podle mých zkušeností se nedá zaplatit čipem a PINem skoro nikde - asi jen OMV a Electroworld. Je možné ale často platit tím složitým postupem čip - magnet - podpis, když prodavač(ka) není úplně guma. Vůbec mi v minulosti nefungoval Albert a Lidl, všechny pumpy kromě OMV a Eurooil. Platím hlavně na eshopech.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků