Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 4. 2014 16:29

Každopádně nechápu, proč karta nemá čip, nepředstavoval jsem si, že budu muset sledovat protažené obličeje zákazníků ve frontě nebo vysvětlovat prodavačce, co má dělat a hledat tužku. V jednom obchodě s hadry (už nevím, snad H&M?) jsem kartou zaplatil - prošla, pak přiběhla jiná prodavačka, že DC nesmí brát, a museli jsme platbu stornovat, jinak by to prý musela zaplatit ta prodavačka, divné.

-- 30. 4. 2014 16:31 --

Proč Citi dáváš pryč? Propočítal sis, jestli jsou výhodnější vratky 2 % u Citi, nebo sbírání bodů u DC?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod BLAZ 30. 4. 2014 21:43

Cca. pred 2 hodinami prisla SMS o aktivaci karty (zhruba 5 dnů po odeslání požadovaných dokladů). Chtěl jsem se zaregistrovat do eAccountu a pak i do eLounge a hlásí "zadané informace o kartě nejsou správné". Je nějaká prodleva mezi touto SMS a tím než projde tato info systémem a já se budu moci zaregistrovat?
BLAZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 4. 2014 22:15

Taky se mi to stalo, bude tam prodleva, zkus znovu v pátek.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 5. 2014 07:33

Moc nerozumím té podmínce k pojištění pro spolucestující, co se tou kartou musí platit, pokud to bude zájezd přes cestovku resp. přes agenturu? Když platím prostřednictvím zaměstnavatele tu dovolenou fakturou, jelikož mám od něj na rekreaci příspěvek, tak to asi nepůjde?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2014 08:14

Tak leda jízdenku MHD na letiště. Nejlíp ji koupit a zaplatit pro každýho zvlášť.

To jsou ty debilní podmínky - pak kdyby se něco stalo, tak se dohadujte z druhého konce světa s nějakou pipinou na infolince, jestli to považuje za dostatečně aktivovaný nebo ne a pro koho.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 1. 5. 2014 10:11

Podmínky aktivace pojištění pro spolucestující a výluky mě jinak od docela dobře vypadající karty odradily.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 5. 2014 10:14

Co jsem rychle nahlédl na nějaké ty odměny tak mi vychází hodnota bodu cca 2 Kč. Vyšlo to někomu nějak jinak?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod hangrybirds 1. 5. 2014 10:57

Jak u čeho, ale +- mi to vychází stejně.
hangrybirds
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 5. 2014 11:02

Možná to u něčeho vychází lépe, ale když to bude něco co bych nikdy nevyužil?
Závěr je pro mne zatím takový, že do toho nejdu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 1. 5. 2014 20:58

astrapa píše:Každopádně nechápu, proč karta nemá čip, nepředstavoval jsem si, že budu muset sledovat protažené obličeje zákazníků ve frontě nebo vysvětlovat prodavačce, co má dělat a hledat tužku. V jednom obchodě s hadry (už nevím, snad H&M?) jsem kartou zaplatil - prošla, pak přiběhla jiná prodavačka, že DC nesmí brát, a museli jsme platbu stornovat, jinak by to prý musela zaplatit ta prodavačka, divné.

-- 30. 4. 2014 16:31 --

Proč Citi dáváš pryč? Propočítal sis, jestli jsou výhodnější vratky 2 % u Citi, nebo sbírání bodů u DC?


CITI jsem dal pryč jen v " uvozovkách"..jasné, že ji také používám stejně jako AXu, ale chci zkusit používat DC všude....dnes například v divadle na Jezerce jak v pokladně tak v restauraci...
Jinak s DC nemá nikdo problém, nevidí čip, tak jí projedoiu, nikdo se mne ještě neptal co s kartou dělat a nikdo se nedivil.
Toť moje zkušenosti

-- 1. 5. 2014 21:03 --

myšpulín píše:Co jsem rychle nahlédl na nějaké ty odměny tak mi vychází hodnota bodu cca 2 Kč. Vyšlo to někomu nějak jinak?


to mne nenapadlo spočítat...ale v tom uviítacím dopise je přeci napsáno, že nám darují jako bonus vouecher v hodnotě CZK 600 což je rovno na 300 bodů.
Takže pak vychází bod na 2 Kč.
Jestli to ale vychází lépe než vratka 2% od CITI do Kč 1000/měsíc netuším...
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 2. 5. 2014 03:17

To se dá jednoduše spočítat.
Citi vratka 2 % 2 Kč = 100 Kč útraty
Diners vratka 2 Kč za bod = 125 Kč útraty
U Dinersky to vychází ještě o něco hůř, protože se počítají jenom celý 125 Kč útraty.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 5. 2014 07:58

Jj, to je výpočet, jde pak o cashback, to zboží cena + body, nebo jen body je docela soliodní, ze CITI dostaneš "jen" peníze zpátky na účet
A výběr v rewards je docela slušný
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 5. 2014 10:25

Ale pokud se nepletu, tak u Citi je vratka omezena 1000 Kč měsíčně, kdežto u DC útraty omezeny nejsou, body se spočítají i z útraty 200.000 Kč ? Čili DC se hodí pro větší útraty, naopak Citi pro menší platby?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 5. 2014 14:34

"atrapa"---zřejmě to tak vypadá
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 2. 5. 2014 15:13

Pokud nazýváte 50 000 Kč (resp. 100 000 Kč při držení např. Life + Mall karty) menší platbou, pak nejspíš ano. Sice karet s 2 % vratkou je více, ale to už by byl velký mariáš pamatovat si kterou kartu mám plně využitou a kterou ještě ne.
S takovými prostředky bych už spíš uvažoval o některém prémiovém bankovnictví, jako Erste Premier a podobně.
VVNP
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků