Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 4. 2014 06:06

avathar píše:Pokud je pro tebe důležité pojištění, tak se pojistis v zahraničí, kde za zhruba stejné peníze dostaneš sice stejné limity v milionech jako v ČR, jenže měna bude libra nebo euro.

Pozor na jeden háček. Pojištění nejspíše nebude platit v místě sídla pojišťovny. Tedy když se pojistíš cestovním pojištěním u italské pojišťovny, nebude ti to platit v ČR (místo tvého trvalého pobytu a občanství) a v Itálii. V ostatních zemích není problém.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod avathar 25. 4. 2014 07:33

No oni tě všude nepojistej, to jsou speciální firmy, samozřejmě uvádíš stát - bydliště a logicky uvedu ČR
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 4. 2014 08:22

Jak je to myšleno, jako že u té britské pojišťovny nebudu pojištěn pro UK a ČR, ale jinde ano?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 4. 2014 09:15

Alespoň tak to funguje u nás. Když se cestovním pojištěním pojistí třeba Mexičan, tak mu to nebude platit v Mexiku a u nás. Proto upozorňuji na to, že to zahraniční pojišťovny mohou mít stejně.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 4. 2014 09:23

Spolu s kreditkou (verze Měšec) jsme dostali kupón na 300 bodů Rewards club. Všiml jsem si, že aktivace vyšší varianty klubu Premium stojí 100 bodů.

Vyplatí se upgrade na Premium variantu? Lze z toho kuponu utratit jen 100 bodů, a 200 bodů syslit na jiný nákup?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 4. 2014 11:04

Počkej, karta DC měčec + je již ve vyšším rewards programu automaticky zahrnuta, takže 1 b = 125 Kč.
Netřeba upgradovat, 300 bodů můžeš využít na nějakou odměnu z rewards programu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 4. 2014 11:21

A kde to najdu potvrzené? V IB mám napsáno jen "Aktuální stav bodového konta" a Club Rewards - Upgrade to Premium, tj. vyzývají mě, abych upgradoval.

-- 28. 4. 2014 11:23 --

Tak jsem vydělil útraty počtem bodů a vyšlo mi, že 1 bod odpovídá 157 Kč.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 4. 2014 11:52

Je to v té nabidce od měšec...
http://www.dinersclub.cz/mesec/?utm_sou ... nners_club

Ve smlouvě od DC nic takového není uvedeno, ani o tom, že poplatek je jen 490 ,-Kč na stálo, ale předpokldám, že to tak je
Pokud ti vyšel bod na 157 Kč tak tam asi nemáš zpočítané útraty z přelomu měsíce, docela jim to trvá.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 4. 2014 12:03

Poplatek je 990 Kč, nebo ne? Fakt v tom mám bordel :)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 4. 2014 12:27

tak mám tady odpověď z info linky (emailu):
množství bodů nevypočítáte přesně vydělením celé útraty. 1 bod získáte za každých 125 kč v ucelené transakci, pokud tedy například utratíte 275 Kč a další den 100 Kč, nezískáte 3 body, ale pouze 2.
Ve smlouvě je chyba, za kterou se omlouváme, na kartě máte nastaven poplatek 990 Kč na první rok i na další období.

-- 28. 4. 2014 12:27 --

astrapa píše:Poplatek je 990 Kč, nebo ne? Fakt v tom mám bordel :)

jj, 990,- na místo standardních 1490/rok ( 990,- Kč/rok na stálo)
jsem to popletl
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 4. 2014 12:39

Aha, tak na to je třeba myslet a při útratách násobit 125, třeba přikoupit žvýkačku, abych měl celé body.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 4. 2014 18:26

No tak počítat se s tím asi nebudeu :)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod hangrybirds 28. 4. 2014 19:33

Ahoj,

mám dotaz k DC Pure+. Roční poplatek za kartu (tedy 990CZK od Mesec.cz) se platí prvně, nebo se poté odečte z kreditního účtu?

Dále bych se chtěl prosím zeptat, když mi přijde uvítací balíček s kartou a vyplním formuláře a kartu zašlu zpět, za jak dlouho bude aktivována?

Děkuji moc
hangrybirds
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 28. 4. 2014 20:04

Mám sice starší typ karty.
Poplatek platím vždy až po roce používání.
Tedy ne na začátku, ale až po roce používání.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 4. 2014 20:27

hangrybirds píše:Ahoj,

mám dotaz k DC Pure+. Roční poplatek za kartu (tedy 990CZK od Mesec.cz) se platí prvně, nebo se poté odečte z kreditního účtu?

Dále bych se chtěl prosím zeptat, když mi přijde uvítací balíček s kartou a vyplním formuláře a kartu zašlu zpět, za jak dlouho bude aktivována?

Děkuji moc

Hezký večer, proč bys posílal kartu zpět?
Přijde ti aktivovaná, jen si ji podepíšeš a můžeš 14 dní testovat a do té doby ji buď vrátit nebo si ji nechat.
Ohledně poplatku za vedení karty..jak píše kolega výše, mám první výpis a poplatek za vední ( 990,-Kč/rok) tam opravdu není...to je zajímavé, to jsem u jiné karty nikdy nezažil, vždy mne kasírovali měsíčně
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka