Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 12. 2018 11:01

No tak mesec uz dava Vintage za 990 rocne, v letr mali akciu na 1. rok za menej. Dodatkova je zdarma.
Skusal niekto tu ich aplikaciu na mobil s WiFi hotspotmi? Na infolinke vraveli, ze to funguje...

Inak formular na mesci som vyplnil, a ziadny kontakt ani email, rovno asi po 2.tyzdnoch dorazila karta do vl.ruk :-) ako pred 20.rokmi :-) aspon sme si pripomenuli stare casy. Prislo aj 300 bodov. Tak dufam, ze tie body sa budu dat pouzit na poplatok. Aku mate skusenost, kolko sa musi kartou zaplatit, aby to pokrylo rocny poplatok?

Na zaver mam dotaz ohladom kurzov. Aky ma obvykle Diners kurz v porovnani s napr. CSOB?
CSOB napriklad berie kurz den zauctovania minus 1 a ked to nesedi k zverejnenemu kurz.listku, tak povedia, ze kurzy sa menia aj cez den a nemaju povinnost aktualizovat kurz.listok alebo take nieco.
Pred tym, ako mi zacnete radit multimenu, Curve, Revolut ci TW, mam vsetko, akurat v USA pozicovne preferuju kreditky. Sice sa na konci da zaplatit inou kartou alebo v hotovosti, ale poplatky za napr. spoplatnene cesty sa uctuju rovno na kreditku automaticky. Takze sa snazim zistit, ktoru kreditku im predhodit :-)
Vdaka a pekne sviatky :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 24. 12. 2018 10:03

Kdysi byly kurzy Dinersu nejhorší, dokonce i mBanka se svým crossborder fee vyšla lépe, pak se to prý trochu srovnalo, ale já mám Diners prostě ve škatulce v zahraničí nepoužívat a raději zaplatím jinou kartou, vlastně jediný důvod proč ji mám je pojištění a taky občas mají lepší ceny a výhody v půjčovnách aut
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 24. 12. 2018 10:42

Také jsem měl několik let tuhle kartu v podstatě v šuplíku a jen s ni aktivoval rodinné pojištění do zahraničí.
Pak jsem se ale dočetl výluky jako například elektronika ( ukradená z auta, ve vlaku apod ) a kartu jsem zrušil.
Elektronika je v podstatě jediné cenné zboží co s sebou na dovolenou vozíme ( v dnešní době), tak jsem kartu definitivně po mnoha letech zrušil.
V tomto vláknu jsem četl že od té doby, co mají čip, se snížila alceptovatelnost hlavně v tuzemsku a stejně musíš použit proužek.
Navíc body v klubu tak osekali, resp bod je za tak vysokou útratu, že už sní nemá cenu je sbírat a navíc není za co je v podstatě vyměnit.
Tak asi můj pohled
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod mbodlak73 26. 12. 2018 12:31

Mám stejný pocit, český Diners je v podstatě mrtvý, bez zájmu o klienty, bez tahu na branku, výhody nejsou nic moc a drahé a nemít poslední dva roky kartu jenom za body, neměl bych ji vůbec. A stejně to tak asi dopadne, ta karta je opravdu už celkem fádní a nezajímavá, vyjma snad nějakých speciálních.

BTW, víte o nějaké zajímavé kartě, která by mohla tuhle DC nahradit? Dnes je většina karet EC/MC, takže nejlépe něco jiného, ať je v peněžence pestro. Nějaká zajímavá VISA třeba..? (AmEx je ještě méně akceptovaná, tlačili nám to v práci, ale zase, k čemu, když to nikde neberou?) Nebo něco zajímavého cryptoměnového, ale s dobrými zkušenostmi?

BTW 2 - o čipové DC jsem tu slyšel jenom samou nechválu :) Opravdu je to tak špatné?
mbodlak73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 12. 2018 14:12

Nemá někdo zbytečné body? Hodilo by se mi tak 1000 až 2000 bodů.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 29. 12. 2018 10:26

ty body se dají převádět mezi různými uživateli? podle podmínek to jde jen mezi příbuznými, máte někdo zkušenost, nakolik to kontrolují nebo jim je to šumák?
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 29. 12. 2018 11:45

Cekam na Dinersku s chipem a vyzkousim protocit na CP, nasbirat nejake body, jinak ta karta pro me taky ztraci smysl.
chnapka_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 1. 1. 2019 10:43

Posta uz berie Diners? Kolko stoji pretocenie?

Inak konecne som nasiel kurzy DC. K 31.12 chcu za dolar 23.111, CSOB chce 23.096 a na Revolute vcera okolo 22.42, cisty kurz MC 22.54

EUR: Diners 26.347, CSOB 26.394, Revolut 25.73 a MC 25.77
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2019 15:17

To by mi byla novinka, fakt se někomu na poště podařilo zaplatit Dinerskou?
Jinak nejlevnější je dopis na dobírku s poukázkou typ 041, což stojí 80 Kč bez ohledu na částku. Dobírka by ale měla směřovat na účet u CSOB.

Nebo normální dobírka - do 50 000 Kč 100 Kč a každých dalších 10 tisíc tuším 10 Kč.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 1. 1. 2019 17:18

Da sa to spravit aj inou cestou zadarmo, ale dik za tip :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod SVitara 1. 1. 2019 17:39

Jak?
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2019 17:45

Také se nechám rád poučit
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 1. 1. 2019 18:18

Objednat nieco online, zaplatit, a osobne nevyzdvihnut... co ja viem .. niekto zapaja aj revolut
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 1. 2019 05:29

Akceptace Diners Club na České poště bude zase nějaká urban legend, ne? Existuje nějaký oficiální zdroj (tisková zpráva a pod.)?
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/platebni-a-financni-sluzby-cr/platby-kartou píše:Od konce září 2015 jsou poštovní pobočky postupně vybavovány platebními terminály, jejichž prostřednictvím lze hradit vybrané služby a produkty všemi platebními kartami VISA a MasterCard.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2019 06:04

Proto se ptám, jestli někdo někdy Dinerskou na poště zaplatil
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka