mSpoření

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 5. 2014 07:59

Tak nevím, mám teď nějaké peníze v Equa, že bych to nějak postupně presýpal do mBank? Pochopil jsem to tak, že můžu jednu hromádku peněz přehazovat z mBank jinam a zpět třeba každý den a 10% z hodnoty odchozí částky se mi převede z mKonta na to mSpoření?
Je jasné že později jak budu mít víc peněz na mSpoření tak budu mít menší hromádku na posílání tam zpět, mám-li úspory menší než těch 300 000.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 5. 2014 09:02

Ještě mě napadá, že nejrychlejší to bude z jiného účtu v mBank, třeba prostřednictvím spolehlivého kamaráda.
Není tam nějaké omezení, třeba že když v jednom dní pošlu kolegovi 10x 50000 a on mi to samé pošle zpět?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 5. 2014 09:03

ano- odpoved na tvuj 1. dotaz
ja pretocim penize pres mKonto od manzelky, dobry kamos to taky jisti. O limitu v mBank nevim


@urednici...se muzu vykadit, kdyz neni denni limit pro odchozi a prichozi platby(napr CITI Premium 600 000, jde i vice, ale po domluve pres telefon), nic mi nemuzou, vsechny nase nasporene penize jsou nekolikrat stavnate zdanene a vydokladovatelne....

a ze v mBank nemaji rozum a nedaji nejaky max. denni limit mozne castky odeslane na mSporeni, napr 10 000, je jejich problem. V patek tam nasypu 300k a hotovo...i kdyz si myslim, ze to po case osetri, tzn bud vyse uroku, nebo ty procenta z obratu, resp. nahoreuvedeneho limitu. Ja byt vama, preleji si penize co nejdrive, kdyz to jeste jde tak jednoduse.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod khonsun 1. 5. 2014 11:19

slavo963:
Domnivam se totez; stale pujde o jedny penize /samosebou ciste/ a transakce jsou jasne i pro urad - cilem je jen dosahnout co nejvyssiho uroku; transakce pruhledne; cim vetsi urok, tim absolutne vetsi i dan statu.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Proti srsti 1. 5. 2014 12:05

Tak pro někoho už je opruz, že se ho vůbec na ty transakce bude někdo ptát.
Což mB asi nebude, ta očekává, že se tohle schéma bude odehrávat. Kdo se ptát může, je ta druhá banka (pokud někdo nebude točit jen v rámci mB), a to jen do doby, než jejich protiprací zaměstnanci zjistí, že mB takovýto prapodivný produkt má.
Řeším to tak, že převádím-li větší částku, nahlásím to své bance dopředu. Jednou se mi nečekaně i stalo, že jsem napsala své bankéřce, že převádím tolik a tolik tam a tam, kvůli lepšímu úročení, odpověděla mi, ať nic nepřevádím, že totožný úrok mi nabídnou taky :-).
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 5. 2014 12:11

no ja myslim, ze pretocenych celkovych 3mega nestoji za povsimnuti, kdyz jsi v kauze MSD nevsimli obraty stamilionove...nikdo nikomu volat nebude, na to stavim sve boty :-)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Proti srsti 1. 5. 2014 12:24

No v MSD si spíš nechtěli všimnout .. :-). Ale pardon za OT, už mlčim :-)
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 2. 5. 2014 00:16

Franklin píše:Nad produkty polské bankovní žumpy moc nepřemýšlej. Je to prostě žumpa. Demo úrok 3% vydrží jen chvíli.


No jasně! Tak to bylo u mBank vždy! Nalákali ovce na úroky, účty zdarma, výběry z bankomatu zdarma a za pár měsíců bylo vše jinak...
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 5. 2014 06:53

Proc s tim mate problem, proc se nechovate pragmaticky a nejste radi? Jenom frflete. To jste takovi pricipialni? Co vam dava ta vase "spravna" banka? Potrebujete naleste kliky v Komerce? Ve financich musi jit pocity stranou - ja nemam rad zadnou banku, ale nejake bohuzel potrebuji.

Apropo, proc mne nazyvas ovci(neberu osobne), prave ze jsem v ramci moznosti, velmi racionalni clovek a snazim se sve tezko vydelane penize aspon castecne ochranit pred inflaci? Kdyz tak se pochval, jak mas rozlozene uspory? Dej mi lepsi alternativu.

Ja penize presouvam dle potreby, doted jsem mel dlouho Equa s 1,6% a na beznou utratu na sporaku s 1,4%, jak snizili, presunul cast do limitu do ZUNO s 1,5%, na beznou utratu v Airbank s 1,3%...aktualne naplnim mSporeni s 3%...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod gadzo3 2. 5. 2014 07:22

Moje rec, u me pujdou ted penize take do mBank.

myšpulín píše:Ještě mě napadá, že nejrychlejší to bude z jiného účtu v mBank, třeba prostřednictvím spolehlivého kamaráda.
Není tam nějaké omezení, třeba že když v jednom dní pošlu kolegovi 10x 50000 a on mi to samé pošle zpět?

Nejrychlejsi a nejjednodussi bude zadavat platby mimo banku a hned je rusit, protoze na mSporeni strhnou 10% hned, ale platbu do jine banky vetsinou zauctuji az nasledujici pracovni den rano a do te doby lze zrusit.
gadzo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alebac 2. 5. 2014 08:29

Zkusil jsem odeslat 9CZK (měl jsem na účtě přesně 10CZK) a čekal jsem, že se mi na spoření převede 90hal, ale nic se nepřevedlo. Musí se u spoření něco aktivovat? Anebo mají nastavenou nějakou minimální částku, ale nikde jsem nic takového neviděl napsané...
alebac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 5. 2014 08:31

Tak když to zrušíš tak si je zase stáhnou zpět na mKonto. Takhle bych to nedělal.

Minimální částka tam je v podmínkách, tuším 100 Kč.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 5. 2014 08:35

tak to je fakt joke, kdyz to jde i takhle...ale co, ma si to mBank lepe ohlidat

//
tak myspulin pise, ze to nejde...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod refedr 2. 5. 2014 11:24

slavo963 píše: ... borci, jinak diky za skvele typy, nejem v tomhle vlakne, vdaka foru jsem jiz vydelal peknych par tisic


To já děkuju tobě Slavo za příspěvky u kreditek, díky nim mám taky pár 1000 navíc v kapse. :tleskani


Jinak asi omyl Myšpulíne. Čti VOP:
6.4.14. V případě odvolání platebního příkazu a vrácení peněžních prostředků, které jsou předmětem této platební transakce, na účet mKonto nebo účet kreditní karty, nedojde k vrácení peněžních prostředků na účet mKonto, které byly v rámci tohoto platebního příkazu poukázány na účet mSpoření.

Mám ovšem sám dotazy:
1) Jak často se na mSpoření připisují úroky? Je to 1x za měsíc?
2) A tyto úroky se připisují na účet mSpoření nebo na mKonto? Pokud na mSpoření, tak pak po překročení 300000,- Kč klesne úrok na 0,4 % na celou uloženou částku, třeba 300001,- Kč? Jde prostě o to, kolik člověk může nalít na účet mSpoření.
3) Lze po dosažení určité částky na účtu mSpoření (např.300000,- Kč), celé mSpoření pozastavit tak, aby se již nic na účet mSpoření nic nenačítalo a odchozí platby z mKonta mohly klidně odcházet, bez dalšího připisování peněz na účet mSpoření?

mPakoňové zjistili, že mám novou občanku a musím na pobočku. Přišel email: "S lítostí Vám musíme oznámit, že žádost č. xxxx byla zamítnuta z důvodu nalezení Vašeho dokladu totožnosti v databázi neplatných dokladů Ministerstva vnitra ČR."
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas1107 2. 5. 2014 11:34

To se ted musi chodit na pobocku, protoze ja jsem pri posledni zmene OP volal jen na mlinku
lukas1107
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků