mSpoření

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chrudimi 14. 5. 2015 09:44

Můžete se podělit o info, kam peníze dáte?

Určitě Sběrbank, garance sazby až do ledna 2016, takže mám zas na chvilku klid, cca před týdnem jsem ho zakládal, ani jsem netušil, že mám i věštecké schopnosti, no celá stovka je už převedena.
Původně hlavní běžný a chvíli i spořící účet se během velmi krátké doby stal spícím, doufám že jsou na sebe Bolek s Lolkem náležitě hrdí.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 5. 2015 21:00

Prevedli vam ty prachy po zruseni msporeni do tech garantovanych dvou dni??
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 5. 2015 09:29

Tak penize na mKontu..ty zaslu bohuzel az s pondelnim odchodem plateb..ruseni zbytku bude v pristim tydnu pokracovat :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 5. 2015 12:26

Takže postup pro zrušení mSpoření pro ty, co už mají vyplýtvanou 1 odchozí platbu v tomto měsíci a nechtějí za druhou platit:
1. Zavolat na mLinku a požádat o zrušení
2. Do 2 dnů by měly být prostředky z mSpoření na mKontu bez poplatku za převod

Je tento postup takto správný?

Ještě pár doplňujících otázek:
1. Proč rušit teď, když úroková sazba 1,6% je až do neděle - vychází mi, že jen nejlepší to zrušit až v pondělí
2. Jak to je s úroky? Připíší se automaticky při zrušení a celé se převede na mKonto a nebo úroky se připíší později?

Děkuji
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 5. 2015 13:00

V pondělí převedu peníze z mSpoření na mKonto a pak zadám plánovaný převod do EQUA na druhý den aby se jich část nevrátila na to mSpoření. Nebo doporučíte nějaký lepší způsob?
Nechce se mi někam volat pro rušení mSpoření.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 15. 5. 2015 13:11

Ja bych nezadal, ale oznamil. Zadalo se za sociku napr. o vyjezdni dolozku.
Zkusim se jich zeptat jak to maji zrusit napr. hluchonemi pri zachovani bezpecnosti /necht ma mBank o cem premyslet/. Bylo to umozneno zakladat pres IB. Nevite nekdo?
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 5. 2015 13:19

Rusil jsem uz v tydnu, protoze pristi tyden nemam cas na otravujici 15 min hovory na mLinku..Nejlepsi kombinace bylo zrusit vcera nebo jeste dnes..Castka se pripsala vcetne uroku..i za ty dva dny, kdyz nebylo mSporeni uz viditelne..na mForu to zamestnanec banky s onanii vychvaluje, me prijde zcela slusne zadrzovane penize urocit dle puvodnich podminek
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 5. 2015 13:22

myšpulín píše:V pondělí převedu peníze z mSpoření na mKonto a pak zadám plánovaný převod do EQUA na druhý den aby se jich část nevrátila na to mSpoření. Nebo doporučíte nějaký lepší způsob?
Nechce se mi někam volat pro rušení mSpoření.


Pokud se z mKonta odesle cely zustatek (do nuly), tak se to muze poslat ihned (a ne naplanovano az na druhy den) a na mSporeni se nic neprevede, protoze neni z ceho.
Toto plati za podminky, ze neni aktivni kontokorent neboli povolene precerpani, pak by se totiz na mSporeni prevedly penize z mKonta i do minusu (cerpal by se kontokorent).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 5. 2015 13:41

To jsem zapomněl dodat, že něco na mKontu potřebuji nechat, kvůli manželce která jinou debetku nemá.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 5. 2015 14:20

Musím volat na mLinku kvůli ověření z telefonního čísla, které mám registrováno v IB u mBank?

Nikdy jsem na mLinku nevolal :-)

díky
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 5. 2015 14:47

Ne, ověřování probíhá přidělěným klientským číslem (shodné i pro IB) a PIN kódem pro komunikaci s mLinkou...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Artulinek 15. 5. 2015 16:03

to musíme hledat nějaký pin na mlinku? oni jsou fakt na palici, se stavím na pobočce zrušit i běžný účet, to snad není možné toto. vše má jít přes IB
Artulinek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elfin 15. 5. 2015 16:56

Neruste zbytecne zbrkle ucty kvuli bordelu v bance, abyste nelitovali, az bude mBank nabizet bezkonkurencni zhodnoceni uspor, nebo odmeny, ale treba jen pro stavajici a nove klienty bez emegracni historie :)
Ja mam sice ucty vynulovane, ale pripravene kdykoliv opet zafungovat, protoze umeni byt v takovem bordelu jako ryba ve vode jen tak kazda banka nezvladne, proto ja sazim na trzni vitezstvi mBank a zatim vyckam.
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 5. 2015 17:06

Artulinek píše:to musíme hledat nějaký pin na mlinku? oni jsou fakt na palici, se stavím na pobočce zrušit i běžný účet, to snad není možné toto. vše má jít přes IB


Pokud neznate heslo pro mLinku, tak se lze domluvit s operatorem na dodatecne jine autorizaci a zrejme i na vygenerovani noveho aktivacniho balicku. Pri aktivaci si pak nastavite znovu i heslo pro mLinku.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 15. 5. 2015 18:54

Heslo pro mLinku lze jednoduše změnit v internetovém bankovnictví - Nastavení -->Přístup do banky --> Telefon (mLinka) --> Změnit heslo.

Není potřeba stávající heslo.

Právě jsem taktéž zrušil mSpoření přes mLinku, bylo to vyřízené během minuty. Peníze mají převést na mKonto do 2 dnů.
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků