GE kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 10. 2015 12:55

Ja si hlavne myslim, ze marvy je typicky pripad, jak muze dopadnout i takovy clovek, co moc dobre vi, jak spravne KK pouzivat..proto jsem nikdy nebyl nadseny fanda kreditek..dlouha leta jsem je od sebe odhanel a myslim, ze po zruseni vsech ruznych bonusu napric bankami, bude jen dobre, kdyz vetsina z nas oprasi sve debetky..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 8. 10. 2015 13:50

No, takových šest jich doma v šuplíku na použití mám..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 10. 2015 13:57

Uf, jen kreditek mám nyní snad 9, debetky jsem už počítat přestal - kde mi vypršela platnost a šlo nějak jednoduše zažádat o neobnovení, už jsem udělal (mBank a pod. - i když by bylo ale lepší ty účty rovnou zrušit úplně), s sebou nosím pořád jen jednu a ostatní používám vyjímečně (takovou Air Bank jen do bankomatu pro vklady a aktuálně pro splnění podmínky pro zístání vyšší úrokové sazby).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 9. 10. 2015 08:45

dr._lukas píše:Ja si hlavne myslim, ze marvy je typicky pripad, jak muze dopadnout i takovy clovek, co moc dobre vi, jak spravne KK pouzivat..proto jsem nikdy nebyl nadseny fanda kreditek..dlouha leta jsem je od sebe odhanel a myslim, ze po zruseni vsech ruznych bonusu napric bankami, bude jen dobre, kdyz vetsina z nas oprasi sve debetky..

marvy bohužel není asi případ, který by věděl jak kreditku správně používat. Základní pravidlo je mít finanční rezervu a na kreditní kartě utrácet jen ty peníze, ke kterým mám krytí na běžném účtu. A ty, jak je zřejmé, marvy neměl.

Já naopak jsem velkým fanouškem kreditních karet a zcela jistě se k platbám debetkou nevrátím, pokud nebudou nějak dramaticky zpoplatněny. Ale to asi teď nehrozí a se ztrátou bonusů jsem smířen. Na druhou stranu také nejsem příznivcem peněženky plné kreditních karet, optimální je jedna, dvě jsou moc. Když otevřu novou, tak starou uzavřu.
houghs
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 10. 2015 09:55

Ono to s otevíráním a zavíráním kreditek není tak jednoduché. Jednak se vám je snaží nacpat horem-dolem a nabízejí přitom dost vysoké bonusy, druhák vám při rušení nabízejí prémie za ponechání, vedení zdarma, různé pojištění v ceně, atd. Takže i pokud se člověk snaží jednat racionálně, má hned 3-4 kreditky, ani nemrkne.

Jestli budou kreditky bez bonusu a ještě s poplatkem, nebo Rb zavede pro kreditky od Citi svůj režim, tak je klidně zruším všechny. Já se bez nich obejdu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 9. 10. 2015 16:47

houghs píše:marvy bohužel není asi případ, který by věděl jak kreditku správně používat. Základní pravidlo je mít finanční rezervu a na kreditní kartě utrácet jen ty peníze, ke kterým mám krytí na běžném účtu. A ty, jak je zřejmé, marvy neměl.

Někdy je to i bohužel tak, že rodinné problémy, špatný psychický stav a životní situace, donutí člověka udělat blbost. :hm přitom opravdu jinak vím,jak KK používat.

P.S. Nevíte prosím jestli jde pak v pruběhu splácení ta pujčka předělat?. Já že bych bance vrátil část peněz co tam pošlu a oni by mě celkový úvěr snížili. :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 13. 10. 2015 10:28

fremantle píše:Air Bank, pokud klient dodrží pravidla hry a bude řádně splácet, bude dluh úročit těmi 9,9 % p.a., i kdyby standardní sazba byla přes 20 % p.a. (a myslím, že obzvlášť u nižších úvěrů tu standardní sazbu i takto reálně nastavují

Tak pujčka od Airbanky zamítnuta. Chtěli poslat výpis z učtu a nepořesvědčilo je to. Asi holt budu muset splácet KK dál. :oboze
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 13. 10. 2015 10:52

marvy:
I když offtopic: a co zkusit třeba https://diners.mesec.cz ?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 13. 10. 2015 14:26

diky ti moc fakt dik za pomoc.pisu z mobilu.
uz sem podepsal equa banku,kterou sem mel predschvalenou z
minula.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 14. 10. 2015 13:07

tak už mi to přišlo také do SZ:

Vážená klientko / Vážený kliente,

dovolujeme si Vás informovat, že dochází k úpravě Podmínek věrnostního programu bene+.

S účinností od 1. 12. 2015 rušíme vyplácení 1 % zpět z nákupů uskutečněných kreditní kartou mimo síť partnerů bene+.

Ostatní výhody Vaší kreditní karty zůstávají

Nadále jste účastníky věrnostního programu bene+, který je nejrozšířenějším věrnostním programem na platebních kartách v České republice.

Stále tak u více než 200 partnerů bene+ získáte až 30 % zpět z Vašich nákupů kartou!

S bene+ dostáváte víc než 1 %! Například v těchto obchodech:
Globus (potraviny) 2 % Datart (elektronika) 2 %
BENU (lékárna) 4 % Fischer (zájezdy) 6 %
Marionnaud (parfémy) 10 % Pompo (hračky) 5 %
CineStar (síť multikin) 10 % Neoluxor (knihkupectví) 6 %
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 10. 2015 13:21

Řekl bych, že z těch více než 200 partnerů bude s bídou použitelných tak 10...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 14. 10. 2015 14:37

Nevíte jestli nepoužívanou KK nechá GE bez poplatku nebo těch 50 Kč budou chtít každý měsíc?
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 14. 10. 2015 15:31

Tomáš Marný píše:Řekl bych, že z těch více než 200 partnerů bude s bídou použitelných tak 10...

To ale tak bylo vždycky. Škoda toho Agipu a jiných, co už tam nejsou.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 15. 10. 2015 09:54

smajlik2 píše:Nevíte jestli nepoužívanou KK nechá GE bez poplatku nebo těch 50 Kč budou chtít každý měsíc?

Uběhlo ti 12 měsíců akce vedení zdarma? Tak to budou chtít každý měsíc. :hm U mé Fix se poplatek neplatí ,když použiju 3000kč, ovšem já mam zas jiné starosti. :-l
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 10. 2015 22:42

Novou kreditku na sebe uz zakladat urcite nebudu, manzelcinu nechame dobehnout nejspis do konce bezpoplatkoveho obdobi a bude se s ni platit pouze v Globuse, kde stejne nakupuji nejvice a mimo partnery zacnu pouzivat opet jednu z debetek ;-) .. s nejvetsi pravdepodobnosti tu od AB..preci jen za tech 1,5% na BU si to zaslouzi...A jako jedna z mala bank, ktere vedou ucty zdarma, nabizi 2 karty zdarma..na rodinne nakupy, jako delane :-))
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka