GE kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 11. 9. 2014 19:44

Ne, mají to schválně blokované aby nikdo neutekl bez placení a tvrdil že tu kartu přiložil.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 11. 9. 2014 19:45

... jako tvá manželka ... Proto jí to nešlo. :-)
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 11. 9. 2014 20:50

malejarda píše:Možná to chce udělat po změně PINu v bankomatu ještě jednu věc, vyndat kartu, vložit ji do bankomatu znova a dotázat se na zůstatek, přitom by se už mohl PIN na čip zapsat. Takhle jsem to udělal kdysi s Citi kartou a nikdy s ní nebyly při placení v obchodech problémy.

Mně bankomat u Citi Life kreditky napsal, že tato funkce (zjištění zůstatku) není u karty podporována.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 12. 9. 2014 03:41

Mě to u Citi Life šlo v bankomatu GE, ale je to už skoro dva roky, co jsem to zkoušel.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod pan Y. 12. 9. 2014 04:15

malejarda píše:Jsem myslel, že po úspěšné změně PINu v bankomatu už bude karta OK, že se při změně PINU na čip ten nový PIN nahraje, ale ono ne, včera bezkontaktní platba v Penny do 500 Kč bez PINu proběhla OK, dnes bezkontaktní platba s PINem v Lidlu zamítnuta, prodavačce to hlásilo nesprávný PIN, zkusil jsem to znovu beukontaktně a zase zamítnuto, nesprávný PIN, zkusil jsem to potřetí, ale už raději zasunout čip do terminálu a tehdy to PIN přijalo a platba proběhla. Takže podle mě bankomat při změně PINu nezapsal nový PIN do čipu karty.

V bankomatu které banky jsi ten PIN měnil - GE nebo jiné? Resp. je tu někdo, komu se podařilo změnit PIN na té trvalé kartě na bankomatu jiné banky než GE? Přestože v sazebníku mají poplatek za změnu PINu v bankomatech GE nebo jiných bank v ČR (tento poplatek právě nemá být účtován při nastavení PINU na trvalé kartě do 30 dnů od podpisu smlouvy, když předtím měl klient dočasnou kartu), tak se mi PIN v bankomatech jiných bank nepodařilo změnit. A to jsem před těmi pokusy o změnu PINu zkoušel jak prodlevu pár dní od aktivace karty, tak provedení kontaktní transakce se zadáním PINu. Nakonec změna PINu prošla až v bankomatu GE a pro jistotu jsem při tom využil i tu funkci dotaz na zůstatek (poplatek 10 Kč).

Jinak co se týče přehledu transakcí na dočasné kartě, tak tam to opravdu zafunguje asi jen první den. Zřejmě tím, že se za pár hodin (po půlnoci?) objeví v IB i trvalá karta, tak pak všechny transakce (bez ohledu na typ transakce) na dočasné kartě nejdou v IB vidět a objeví se pak až zaúčtované na trvalé kartě. Nechápu, proč toto nemají pořešené - to už tu dočasnou kartu nemusejí při takovém (ne)fungování vůbec v IB zobrazovat.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 12. 9. 2014 18:59

PIN jsem měnil v bankomatu GE.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod diblik75 2. 10. 2014 09:05

Mám v pořadí druhý výpis ke kreditní kartě GE a na něm u posledních 2 položek - nákupy LIDL a TESCO - jsou uvedeny odměny pouze 1 % - stalo se to také někomu? Předchozí nákupy v těchto obchodech jsou vždy za 5 % odměny. Domnívala jsem se, že všechny nákupy v těchto obchodech jsou za odměnu 5 %. Může to být tím, že byl překročen limit vratky 500,-- Kč?
diblik75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 10. 2014 09:35

Utratils více než 12.500 Kč?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod diblik75 2. 10. 2014 13:13

Ju, bylo to více jak 12500,-. Některé nákupy byly za 1 %, ale většina za těch 5 % vratky. Domnívala jsem se, že když se dosáhne toho maxima Kč 500,-- zpět, tak že už více nevrací a % vrácení bude viditelné ve výši 0.
diblik75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 10. 2014 13:23

Právě ta základní vratka 1 % není omezena, omezena jsou ty 4 % navíc.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 10. 2014 14:33

trochu mě nepotěšilo, že v zahraničí se 1% vratka nekoná
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 2. 10. 2014 14:49

Vzhledem ke kurzum, ktere GE pouziva, to zase az takova nevyhoda neni. Karty GE nema cenu do zahranici ani vozit, krome gold/silver varianty debetky, kde je cestovni pojisteni.
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 10. 2014 14:50

Kartami GEMB stejně nejde platit v cizích měnách, ani vratka by ty zlodějské kurzy nevylepšila (pořád by vyšla lépe debetka leckteré normální banky)... :pozor
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2014 17:25

Není to náhodou tak, že z cizoměnových transakcí GE nevrací?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 10. 2014 17:37

Nevrací z transakcí v zahraničí, z cizoměnových internetových transakcí údajně ano - vyzkoušeno to nicméně osobně nemám, ale určitě vím, že to zkoušet ani nikdy nebudu...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka