GE kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vklatil 29. 11. 2014 01:08

Jo to se mi taky stalo, že platba neprošla. Kupoval jsem v Auto Kelly žárovku za 90Kč bezkonatktně platba prošla a pak jsem jel k Agipu natankovat a tam už to nešlo (bezkonatktně). Chlap na kase říkal, že to občas chce projet na terminálu - měl pravdu přes terminál a PIN to pak prošlo.
vklatil
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 29. 11. 2014 01:18

Ale po několika malých transakcích pod 500 Kč, by měl být požadován PIN i u transakcí do 500Kč nebo stále žiju v omylu? (mluvím o bezkontaktních)
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 29. 11. 2014 10:47

Že to tak bude se psalo a říkalo, když bezkontaktní karty začínali vydávat, ale nikdy neřekli podrobnosti jak je to nastavené, aby nepomohli případným zlodějům. Takže bych se nedivil, kdyby kecali a do 500 to PIN prostě chtít nebude nikdy.
Ale pořád si říkám, že moje transakce "hlídá" v bance nějaký program a když vyhodnotí, že je těch transakcí moc nebo jsou jinak podezřelé, tak někdo z banky zavolá :-)

-- 29. 11. 2014 09:50 --

Nedávno byl o tom někde článek, že někdo získal bezkontaktní kartu a dělal hodně malých nákupů. Kamery v obchodech ho ale nahrály, tak už ho možná mají.
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 29. 11. 2014 11:52

Vyvracím to "nikdy", já ho nejmíň 2x do 500 zadat musel, byli to s Citi v Globusu.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2014 12:49

paty07 píše:Ale po několika malých transakcích pod 500 Kč, by měl být požadován PIN i u transakcí do 500Kč nebo stále žiju v omylu? (mluvím o bezkontaktních)

Nějaký limit tam je, ale jak už bylo uvedeno, je neveřejný. Dle mého osobního pozorování je to cca 1200 Kč denně.
Takže dá se nakupovat i celé měsíce bez zadání PIN, pokud se nepřešvihne tento limit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod petr s 29. 11. 2014 22:05

vklatil píše:Jo to se mi taky stalo, že platba neprošla. Kupoval jsem v Auto Kelly žárovku za 90Kč bezkonatktně platba prošla a pak jsem jel k Agipu natankovat a tam už to nešlo (bezkonatktně). Chlap na kase říkal, že to občas chce projet na terminálu - měl pravdu přes terminál a PIN to pak prošlo.

Jak bych asi projížděl terminálem bezkontaktní nálepku? :hm
petr s
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil 29. 11. 2014 23:55

Neplatil jsem nálepkou, ale kartou - bezkontaktně.
vklatil
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 30. 11. 2014 11:33

myšpulín: Za 1/2 roku co KK GE mám,se mi dvakrát nepodařilo zaplatit bezkontaktně také. Bylo to vždy na místě, kde velmi často bezkontaktně platím. Nepomohl ani opakovaný pokus (o PIN si to nikdy neřeklo). Vždy však pomohlo zaplatit kontaktně.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 11. 2014 11:35

Díky, v ten okamžik mě tohle nenapadlo. Poučení pro příště.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 11. 2014 11:51

Dobrej úlet ta GEMB... Jak by asi probíhala kontaktní platba u vydané nálepky nebo NFC karty? :hm

Jinak NFC kartu mám vydanou jako debetku ke Gratis účtu, ale již ji vůbec nepoužívám - všehovšudy jsem s ní provedl asi 30 transakcí, vždy do 500 Kč a bez PINu, což není právě nějaká reprezentativní vzorka, nicméně na podobné chování jsem nikdy nenarazil.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 30. 11. 2014 15:30

U vydané nálepky nebo NFC karty by si možná řekl terminál o PIN i u transakce < 500 Kč...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 12. 2014 20:30

Tak dnes mi terminál hlásil při bezkontaktním pokusu zaplatit "nedostatek prostředků". Po vložení karty platba prošla OK. Přijde mi to docela pitomý, vyhodit takovou hlášku.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 1. 12. 2014 21:43

já už radši částky nad 500,- vždycky řeším vložením karty... /v Normě vždycky -tam nemaji bezkontakt :)
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 12. 2014 21:57

Jenže já právě platil částky pod 500, dnes to nebyla ani 100.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aleš P. 1. 12. 2014 23:20

Kreditka GE nyní vrací 5 % z z každého nákupu v supermarketu, a to nejen na potraviny. Jen se mi k tomu nepodařilo najít nic podrobnějšího. Nevíte někdo něco? Zda je to jen pro nové karty? Nebo snad pro všechny?

https://www.gemoney.cz/lide/karty/kredi ... ycard#plus
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka