GE kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 8. 10. 2015 04:46

Komu není rady, tomu není pomoci.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 10. 2015 05:42

Každému ovšem nedají úrok 9%, zvlášť když je v tom až po uši.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 10. 2015 07:11

Air Bank, pokud klient dodrží pravidla hry a bude řádně splácet, bude dluh úročit těmi 9,9 % p.a., i kdyby standardní sazba byla přes 20 % p.a. (a myslím, že obzvlášť u nižších úvěrů tu standardní sazbu i takto reálně nastavují - taky jsem kdysi u nich testoval měsíc na "vyzkoušení" zdarma a ú.s. byla dost vysoká), tak kdo uklouzne, bude platit jak mourovatej... Na druhé straně jsou ty jejich půjčky aspoň poměrně flexibilní, kdykoliv lze splatit jakoukoli část navíc a ušetřit tak i na úrocích, aspoň teda určitě lepší, než kreditka GEMB, kde je to sice "jen" 5 %, ale polovinu splátky udělají úroky.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 8. 10. 2015 07:34

Spíše upozorňuju na nevýhody anuitního splácení.
V případě, že bude marvy splácet celé období, tedy 36 měsíců, tak je to ok. V případě předčasného splacení se bude divit, že po 18 měsících má splaceno pouze 70 % původní částky..
V prvních splátkách se platí hlavně úrok, na úmor jde strašně málo...
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 10. 2015 07:43

Při délce splatnosti 36 měsíců a počáteční jistině 35000 Kč při úrokové sazbě 9,9 % p.a. po zaplacených 18 splátkách zbývá doplatit cca. 19000 Kč, což je nějakých 55 %, určitě ne 70 %...

Taky ta urban legend, že se na začátku platí vždy vyšší úrok je už nuda, záleží na úrokové sazbě, době splatnosti a výši jistiny.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 8. 10. 2015 08:21

Tvrdil mi na infolajně že tím umořuju dluh a pak že si mužu vybrat po té mimořádné splátce,zda chci snížit měsíční částku nebo snížit počet měsíců splátek.
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 10. 2015 08:25

V IB si to můžeš podle potřeby sám navolit...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 8. 10. 2015 08:27

Ale Airbank má vyšší úrok. Teprve s poslední splátkou se sníží. Chtělo by to vidět rozpis splátek s přehledem, jak se úvěr s jednotlivými splátkami umořuje..

Ale dobře, utloukli jste mě argumenty, i když si myslím své a moje bohaté zkušenosti se spotřebitelskými úroky také :D
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 8. 10. 2015 08:29

wit.cz píše:Každému ovšem nedají úrok 9%, zvlášť když je v tom až po uši.

Já nejsem moc bonitní.Výplata mi na účet od Equa nebo Air taky nechodí. Ona mi nechodí nikam. :hm a ty moje registry asi taky nic moc. ptal sem se,pokud se zpozdí platba. Tak prý 5 dní čekají a potom se snad přičte pětina té odpuštěné splátky nebo co říkal,ale to se poptám na pobočce ještě k tomuto. No oni dávají 9.9% prý každému tvrdil,jiný urok ani nemají,ale pak celkový RPSN je hodně velký.Ale z toho jaký mam konkrétně já možnosti mi vychází ta Air nejlíp. Lépe jak EQUA.

-- 8. 10. 2015 09:39 --

nnnokiaE52 píše:Spíše upozorňuju na nevýhody anuitního splácení.
V případě, že bude marvy splácet celé období, tedy 36 měsíců, tak je to ok. V případě předčasného splacení se bude divit, že po 18 měsících má splaceno pouze 70 % původní částky..
V prvních splátkách se platí hlavně úrok, na úmor jde strašně málo...

No když nechám pak snižit počet měsíců,splátka bude stejná a tím bYch to postupně umořoval.

-- 8. 10. 2015 09:44 --

nnnokiaE52 píše:marvy:
V žádném případě takovýhle úrok nebrat. By to chtělo více informací, aspoň délka splácení a za jak dlouho si myslíš, že by ses z téhle situace dokázal dostat..
V tomhle případě zaplatíš v prvních splátkách "krvavé" úroky, které budou v nominálu vyšší, než bys platil na kreditce.
Pokud nejsi schopen dostat nikde nižší úrok, tak doporučuju pouze jednu kreditku a časem splatit.

tak že ty mi doporučuješ nebrat žádnou pujčku na celkové zaplacení KK FIX? Mě nikde lepší uroky nedají.Ovšem zase to samý mužu udělat u té KK,poslat mimořádno usplátku a snížit si pak hned uvěrový rrámec a pak budu mít celkově menší zátež i s urokama. Ach jo já nevím jak mam postupovat. :oboze
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 10. 2015 08:53

Pokud ti Air Bank schválila úvěr, tak určitě bych ho použil na splacení kreditky - jinde ti už úrokovou sazbu 9,9 % p.a. (leč bonusovou) bez příjmu IMHO nedají. Jednak i splátku na začátek budeš mít nižší než oněch fixních 5 % z celého úvěrového rámce, tak nebudeš krvácet ani na úrocích při splácení...

-- 8. 10. 2015 09:58 --

nnnokiaE52 píše:Ale Airbank má vyšší úrok. Teprve s poslední splátkou se sníží. Chtělo by to vidět rozpis splátek s přehledem, jak se úvěr s jednotlivými splátkami umořuje..

Já ještě od Air Bank měl v mailu splátkový kalendář - splátka se opravdu počítá podle základního úroku, v umořovací tabulce taky byl uveden úrok ze základní sazby, akorát počet splátek vyšší při základní sazbě a nižší při bonusové sazbě. Ale myslím, že pak v průběhu splácení úroky účtují podle bonusové sazby, nedojde-li k problému, teda alespoň tak jsem to viděl u sebe - ale já jsem nehradil ani jednu splátku, týž měsíc jsem pak jen splatil celý úvěr...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 10. 2015 09:43

nnnokiaE52 píše:Ale Airbank má vyšší úrok. Teprve s poslední splátkou se sníží.

Air Bank má vyšší úrok než kdo? Je sice hezké, že třeba Šiditelna má úrok třeba "od 8,9%", ale když mu půjčku nedají, tak je mu to platné asi jak mrtvému zimník, že? Air Bank má sice vyšší úrok, ale když bude splácet normálně, na konci nějakou splátku nezaplatí, takže celkově zaplacená částka bude, jako kdyby měl úrok 9,9%, to je to tak nepochopitelné?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 8. 10. 2015 10:00

TM:
čti celý příspěvek, případně i přispěvky, na které reaguju :oops:
Psal jsem o Airbank, ne o jiné bance.. V tomhle šlo o to, že 9,9 % je až na konci, přitom pokud se zpozdí se splátkou, tak to je více ...
Myslím, že tohle chápu lépe než ty.. Tak se tak blbě neptej, jestli to pochopitelné je nebo není. Nebo se ptej sebe, jestli musíš vytrhávat kus příspěvku a na něj pak reagovat.
Myslím, že bys nemusel dělat ani jedno.
Trochu off-topic..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 10. 2015 10:07

Asi toho moc nechápeš, když dokážeš napsat Chtělo by to vidět rozpis splátek s přehledem, jak se úvěr s jednotlivými splátkami umořuje... Protože tohle má ze známých údajů cvičená opice v Excelu za chvíli.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 8. 10. 2015 10:11

To co ty si myslí spousta lidí.. Asi má každá banka jinej Excel.
A už dej pokoj :-]
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 10. 2015 10:22

Hm, zajímavý je, že mně ten Excel funguje... Asi ho holt každý neumí používat.
Tomáš Marný
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka