GE kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 10. 11. 2015 20:35

Pokud se boji o prachy na uctu, tak at se jde lecit. Odpovednost za platbu kartou je stejna u kreditky jako u debetky.
Naposledy upravil strzm.zahalka dne 11. 11. 2015 00:34, celkově upraveno 1
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 10. 11. 2015 22:31

Rozdil je v tom, ze z uctu se vetsinou plati takovy veci jako najem, elektrina, telefon, splatka kreditky apod.
Takze pokud nekomu vybilej ucet, je to docela problem, i kdyz to banka treba za mesic vrati. A i kdyz si tam doleje penize treba ze sporaku, tak musi hledat, co probehlo/neprobehlo a nekde mu muze naskakovat penale (napr. pokud kvuli tomu nestihnul zaplatit kreditku).
Kdyz nekomu vybilej kreditku, tak je tam porad urcitej casovej polstar a na bezny platby jsou porad penize na BU.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 11. 2015 08:26

Když ti vybílej kreditku pár dnů před koncem splatnosti, tak je to totéž, co popisuješ s běžným účtem a placením výdajů...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafael58 11. 11. 2015 08:45

Peníze vyčerpané pár dnů před datem splatnosti je potřeba reálně zaplatit až o měsíc. Asi jsi měl na mysli vybílení před koncem zúčtovacího období? Na to je pak taky ještě 15-20 dní čas, navíc v nejhorším lze zaplatit i jen minimální splátku.
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 11. 2015 09:14

Stejně tak dostaneš peníze z kreditky na BU, případně s nimi zaplatíš nutné výdaje napřímo. Ale to je jedno, každej nechť se zařídí dle svých preferencí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 11. 11. 2015 10:32

Akorat ze tam to je vetsinou ihned za poplatek x Kc/procent a/nebo rovnou nabiha urok (i kdyz ted existuji zpusoby, jak ty penize z KK na BU dostat zdarma, ale je to trochu krkolomejsi). A porad to neresi ten problem, ze nejake transakce z toho duvodu nemusely probehnout a je treba shanet penize ihned. U kreditky je jednoduse vic casu na reseni.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 11. 11. 2015 10:43

ripper6: Hromadu kodu pro zalozeni Ge Gratis tady hodny lidi nabizeli. Free a flexi je ale fajn.-).Ciste teoreticky proc pouzivas obratovy ucet? Mas blizko bankomaty GE? Ja mam blizko GE , proto je to pro mne jasna jednicka. Pak mam Equa banku do zalohy.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 11. 2015 15:51

tx999: Tohle me kdysi hodne zajmalo, jak ty penize z KK na BU dostat zdarma?

marvy: Ja tehdy vubec necetl finforum se priznam :D Takze jsem neznal nikoho z okoli kdo by bezne do GE sel. Free a Flexi jen to ma podminku protocit 7500 mesicne ale to jde.
Proc tam spis ucet mam vubec ze? Mam ho proto, ze je to spis takova nostalgie. Mam ho nekdy od roku 2003, kdy jeste na me banker cumel jako vyvorana mys, ze chci po nem hned pri zakladni tu kartu na placeni po netu. Byla to tehdy cerna plastova karta co davala Capital Bank. Tej dobe jim to jeste i zlobilo, nekdy jsem chtel platit kartou, limit ok a neslo to a psal me pak obchodnik kdesi z USA. Pak to zas slo. PayPal to stejny, nemohli jsme prijmat jako CR, jen posilat, taky to nekdy zlobilo.
A ano mam vedle domu bankomat GE a jeste me postavili hned vedle pobocku. Rikal jsem si kdyz uz GE jako na zavolanou kvuli me stavi pobocku to je co rict :D Uznej, kdyby jses prestehoval nekde a za rok ti tam staveli pobocku, taky by ti to bylo divny :D
Posledni veci je, ze tam nebyl nikdy problem, dali me tam pujcku, kartu co jsem chtel a mam hezky kratky cislo uctu, co se dobre pamatuje :D

Ted uz me toho fakt moc neprinasi, po tech jejch urokach a rpsn jsem to pomalu prestehoval do mBank, ktera nedelala problemy a zbytecne papirovani. To jest ze tam nekde musi na miste zadat, chtej potvrzeni o prijmu a takovy ty kraviny. Proto ta mBank.

-- 11. 11. 2015 16:52 --

Jeste pamatuju OK Kartu GE Multiservis, ani nevim zda tohle slovo GE Multiservis jeste nejak funguje. Co ja se tam nasplacel.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod zdenuz 11. 11. 2015 18:27

Před dvěma měsíci jsem u GE rušil kreditní kartu, v posledním výpisu stojí:

Vážená klientko, vážený kliente, z uvedené Smlouvy vyplývají dluhy vůči GE Money Bank, a. s., o jejichž výši Vás informujeme tímto výpisem ke Kreditní kartě. Jakmile obdržíme částku konečného zůstatku (celková dlužná částka), zašleme Vám potvrzení o vyrovnání dluhu vyplývajících z této Smlouvy.

Vše jsem samozřejmě uhradil, již je to dva týdny, ale doposud jsem od GE žádné potvrzení neobdržel. Stalo se to někomu? Díky za rady.
zdenuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 11. 2015 18:31

Nemáš ho v IB v dokumentech? Potvrzení mi vždy přišlo, akorát u poslední KK mi přišlo do IB. Jednou, když jsem měl uhrazeno před posledním výpisem, byla větička, že nic nedlužím přímo ve výpisu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod zdenuz 11. 11. 2015 19:01

Účet včetně IB jsem už také zrušil, asi tak 3 dny (pracovní) po doplacení té karty a těsně před tím jsem si současně stáhnul všechny vygenerované dokumenty, které ke stažení byly. Ke kartě ale nic. Nedá se nic dělat, asi to je na návštěvu pobočky. Přece jen, mám radši jistotu.
Díky.
zdenuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 11. 11. 2015 19:27

jakej ucet si tam mel ze si ho zrusil?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod zdenuz 11. 11. 2015 20:11

marvy píše:jakej ucet si tam mel ze si ho zrusil?

Měl jsem Free&Flexi, kdysi mi ho nabízeli při jedné návštěvě pobočky, ukecali mě na prémii 1000 Kč. Přece jen bankomat i pobočka za rohem se mohla hodit, ale nakonec nevyhovoval.

Rušil jsem ho zejména z důvodů:
- pomalé platby z důvodu cut-off time 20:00 pro D+1 (např. zadám platbu v pátek večer a dojde protistraně v úterý), to jsem prostě nepřekousnul
- nutnost minimálního zůstatku
- nezvyknul jsem si na IB

A tak účet doplatil na určitou konsolidaci, kdy jsem v jednu chvíli zjistil, že mám 5 účtů a 2 KK, což se mi zdálo moc, takže jsem zrušil mBank, GE, na řadě je Zuno a nechávám si jen Equa a FIO.
zdenuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 11. 2015 21:11

Jo to D+1 me taky stve, na to co chtej za podminky tak je to slabota.
500kc nako drzej, ktery by snad meli vydat pri ruseni, alespon ja je mam blokovany.
IB je podle me v poho.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 12. 11. 2015 02:32

zdenuz: aha IB opravdu pro mne taky v poohodě. No minimální zustatek mam 200Kč. U Free a Flexi je 500? Jo to sem netušil :hm
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka