Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 24. 2. 2018 14:09

Já psal právě o univerzálnosti, kterou žádná jiná karta nenabízí. Když máte jednu kartu, která má kurzy asociace a výběry po celém světě zdarma, tak v podstatě nikde nic řešit nemusíte. Předpokládám, že když někdo cestuje po světě a má "prémiový" bankovní produkt, tak je schopen si tam eura čas od času doplnit. (No a pokud je to pro někoho problém, tak ať používá jakoukoli jinou kartu ke korunovém účtu a nestěžuje si.)
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ab84 24. 2. 2018 14:35

Mám 1 kartu od EP - Visa Infinite a nemusím řešit kurzy, protože mám na kartu navázaný CZK, USD i EUR účet a to mi bohatě pokryje 100 % mých destinací. Kdo jezdí na východ možná přemýšlí jinak, protože potřebuje jiné měny...
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 2. 2018 14:38

Nově pro UCB platí, že pokud není dost prostředků na EUR účtu, tak se částka strhne z účtu CZK. Uvedené platí za předpokladu, že jsou na DK navázány oba účty.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 2. 2018 15:21

"doplňovat platbou přes devizovku"
znamena co, prosim?

Niekde som cital, ze UCB ma jednu kartu s kurzom asociacie, ale zda sa, ze tam je hacik. Znamena to, ze zahranicne platby sa strhavaju z eur uctu a ked sa maju strhnut z CZK, tak sa uz pouzije nevyhodny kurz?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Suky. 24. 2. 2018 15:41

To alfas123:
UCB jako jedna z mála (ne-li poslední debetka) účtuje kurzem asociace (pokud máš účet ve stejné měně jako zúčtovací měna karty, tedy pro MC Euro účet).

Není nutno doplňovat přes devizovku, ale je to jedna z variant, např. Roklen má také účty u UCB a převod je tedy zdarma.

Edited:
... odesláno pozdě a již vysvětleno, takže nechám jen zbytek
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 24. 2. 2018 15:59

ab84 píše:Mám 1 kartu od EP - Visa Infinite a nemusím řešit kurzy, protože mám na kartu navázaný CZK, USD i EUR účet a to mi bohatě pokryje 100 % mých destinací. Kdo jezdí na východ možná přemýšlí jinak, protože potřebuje jiné měny...


Tak EP je dobré řešení, ale jen pro 2 měny, které je potřeba doplňovat zvlášť. Dalších >100 zemí a měn to neřeší: pro mě nepoužitelné. Člověk ani nemusí jezdit někam na východ, stačí Polsko, Švýcarsko, GB a x dalších zemí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod cestak71 25. 2. 2018 06:27

UCB má u KK MC kurz asociace bez přirážky. Přirážka 0,5 % se bude účtovat od 1.3. pouze ke KK Visa.
cestak71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vit.spinka 25. 2. 2018 09:41

Pro přesnost, Erste umí i GBP účet včetně navázání na multiměnovou kartu.

(Zdravím z jedné z těch asi 150 zemí, ve které je mi EP debetka na nic... ale jsem tady na delší dobu, takže jsem to vyřešil účtem u místní banky.)
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 3. 3. 2018 10:38

Máte někdo prosím dodatkovou kartu ke kreditce EP - VISA Infinite?

Překvapilo mne, že k ní poslali i Priority Pass - je plnohodnotný včetně 4 vstupů zdarma?

Také mne překvapilo, že když jsem žádal v IB o tu dodatkovou kartu ptali se mne, jestli k ní chci i pojištění.
Je to zdarma?
Ono to není potřeba, bytná je pojištěna v rámci mé hlavní karty, jen mne to zajímá...

Můj "osobní" bankéř moc nereaguje, tak se ptám tady...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 3. 3. 2018 22:09

Priority pass k ní je, ale vstupy jsou sdílené. K dodatkové kartě je pojištění zdarma, není důvod ho tam nedát.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2018 12:45

Lepší varianta je drahé polovičce založit také účet a ten navázat na svůj. Oba pak máte plnohodnotné účty, obě karty, a dva nesdílené Priority Passy. Jediný rozdíl je, že drahá polovička nemusí splňovat podmínky obratu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 4. 3. 2018 20:12

To samozřejmě máme.
Měla i svoji debetku VISA Infinite, ale tu nepotřebuje, nelétá, pojištění má se mnou tak jsem nechtěl ČS zbytečně zatěžovat.

Ale je rozmazlená a zvyklá mít doplňkovou kreditku od Citi a o nic se nestarat, tak jsem ji ji zřídil i u ČS (a byl překvapen Priority pasem a možností samostatného pojištění).

Doplněno:
Jo a napálili mi i ji poplatek 500 Kč za VISA.
U sebe bych to pochopil, měl jsem v únoru VISA debetku i kreditku (přestože jsem požádal o zrušení debetky, ale souběh tu byl), ale u ní to nechápu, 1 VISA by měla být zdarma a druhá je "moje" doplňková KK, tak nevím, za co platí.

Podal jsem reklamaci, uvidím.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 3. 2018 17:33

1 visa zdarma, druhá je jedno co je jestli doplnková, debetní, kreditní je zpoplatnena.
já mám jednu visa a druhou mastercard, obě debetky
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod malda 6. 3. 2018 18:20

Dodatkova (pokud je myslena tou doplnkovou) rozhodne zpoplatnena neni. Mam 1 hlavni + 3 dodatkove a nic neplatim ;)
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suky. 6. 3. 2018 18:46

No to mi právě není jasné, ta dodatková je vydaná na mou žádost k mému úvěrovému účtu.
Takže je vedená "u mne" tak jak může ona platit za vedení?
Suky.
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků