Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 2. 2019 14:59

Ake dalsie vyhody tam este su mozne?
Sama o sebe ta Visa Platinum ma zaujimave poistenie, to je asi najvacsia 'verejna' vyhoda.

Inak so zalozenim nebol problem, akurat som musel ja aktivne zavolat na linku a objednat sa. Na ten ich formular nereagovali vobec. Karta dorazila za 3 dni.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod janquiss 9. 2. 2019 16:14

Dobrý den vespolek, měl bych prosím dotaz, je možné registrovat Visa Infinite od ČSOB do loungekey programu a využívat tak občasně salonky? Nejsem žádný pravidelný letec, a KK od ČSOB taky nemám. https://www.loungekey.com/en/visainfini ... te-account Díky za odpověď :)
janquiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 2. 2019 16:51

Kazdy smrtelnik si moze kupit clenstvo v LK alebo PP. Pointa je, ze napr.KB to clenstvo zaplati, Erste dava 6 vstupov a na dalsie je 50%zlava, CSOB dava 4 ku KK Premium.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod janquiss 9. 2. 2019 17:49

Říkal jsem si jestli jen pouhé vlastnictví Visi Infinite nestačí ke vstupu do LK když jsem viděl tu přihlašovací stránku :), tak to si budu muset zažádat o KK pro tenhle příjemný bonus. Dík za odpověď
janquiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 9. 2. 2019 18:15

Nemá ČSOB Priority Pass? To není totéž jako LoungeKey, a do LoungeKey je potřeba se přihlásit přes odpovídající odkaz. V tomhle je napsané nejen Visa Infinite, ale MENA = Middle East North Africa (tj. visamiddleeast.com ), velice pochybuji, že by to vzalo ČSOB.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 2. 2019 19:33

PP a LK je jedna firma a maju takmer totozne saloniky a zjavne je s nimi za jedno aj Diners.
Ta CSOB premium karta je kreditka a ma aj zaujimave poistenia(vratane storna) plus 4 vstupy v cene v ramci PP.
Pre castych cestovatelov z T2 v Prahe je zas najlepsi Erste, pretoze ma vlastnu security a vlastny salonik za security, tiez slusne poistenie (ale bez storna) a 6 vstupov do LK, potom vstupy uctuje, ale dotuje, takze su asi najlacnejsie. Erste ma poistku viazanu k Vise Infinite, ktora moze byt debetna aj kreditna.
Spominal to aj Patrik, asi najsirsiu poistku ma KB k Vise platinum (debetka k top nabidke), kde je tiez storno, ale aj asistencia doma aj pre auto, napr. aj odtah a oprava. To sice vie zorganizovat asi kazdy, ale KB aj nieco zaplati.

Unicredit ma zas poistku od Allianz, kedysi bol Allianz asi najlepsia poistovna, teraz neviem. Akurat v zaklade je len pre drzitela karty a za rodinnu variantu sa plati 60Kc (kk m&m standard) alebo 70Kc mesacne. Plati sa aj za clenstvo v PP, takze asi nie pre cestovatelov. Podmienky som ale dopodrobna nestudoval.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 2. 2019 13:40

alfas123 píše:Ta CSOB premium karta je kreditka a ma aj zaujimave poistenia(vratane storna)
No ale musíš tou KK celou "akci" zaplatit. :pozor Což nedělá každý..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 10. 2. 2019 14:16

Nemusis, resp.v podmienkach to nie je napisane, resp.nevidel som to tam. V starych podmienkach ku platinovej KK to bolo, premium to uz nema. Riesili sme to verejne aj na fore, ale zda sa, ze nevyriesili :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2019 15:30

janquiss píše:Dobrý den vespolek, měl bych prosím dotaz, je možné registrovat Visa Infinite od ČSOB do loungekey programu a využívat tak občasně salonky? Nejsem žádný pravidelný letec, a KK od ČSOB taky nemám. https://www.loungekey.com/en/visainfini ... te-account Díky za odpověď :)

Celý systém spočívá v tom, že tvoje banka za tebe něco dané společnosti zaplatí. ČS se pro své klienty rozhodla, že jim uhradí členství v Lounge Key a 6 vstupů. Co by se stalo, pokud bys do Lounge Key registroval ČSOB kartu těžko říct, nechce se mi studovat podmínky, ale řekl bych, že by ti klidně mohla tvoje banka naúčtovat nějaký členský roční poplatek a přeúčtovávat jednotlivé vstupy, takže bych to nezkoušel. ČSOB má svůj Priority Pass, který se se salonky spolupracujícími s Lounge Key v odhadem více než 90 % kryje. Takže využívej PP a když ti 4 vstupy "dojdou" tak si buď nech zajít chuť, nebo ji používej dál a plať nadlimitní vstupy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 10. 2. 2019 23:14

retron píše:...RBroker to umí, ale je to pod nějakou další smlouvou, která je samozřemě zpoplatněna za celé portfolio. Také záleží akcie od akcie, třeba výplata ČEZu byl jeden papír s volbou výplaty, naproti tomu Moneta byl porod - daňový domicil, potvrzení výpisu z majetkového účtu Klienta zařazeného pod Banku jako účastníka CDCP, což je koukám dokonce zpoplatněné stovkou, ale měl jsem to zadarmo, do toho se ještě jeden dopis z KB ztratil a vše vyžadovali písemně a s razítkem jak za CaK.

Podle informací, co jsem k tomuto dohledal, tak záleží, jakým způsobem jsou akcie evidovány:

1) Pokud je to na "sběrném" účtu obchodníka, tak ten zajistí výplatu dividendy. Akcie jsou vedeny v CDCP na něj a držení je zpoplatněno pouze "custody" poplatkem na straně banky/brokera (někde zdarma - FIO, někde za poplatek - Patria a další).

2) Pokud je veden účet na jméno v CDCP, tak si musí vlastník akcií zajistit výplatu dividend vlastními silami (viz jak bude dividenda vyplacena - dohledával jsem i jiné zdroje a je to stejné). Od roku 2014 by nicméně mělo jít nastavit skrze banku/brokera účet pro výplatu. Akcie jsou vedeny v CDCP na jméno vlastníka a je to zpoplatněno (viz CDCP kalkulačka - 1 mil./360 ročně, 2 mil./1080 ročně) + poplatek za "custody" u obchodníka.

V každém případě jsem poslal do RB dotaz, jak to evidují.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 2. 2019 16:23

Lounge Key: koukam na to, jeste jsem tam nic nedal, neni to riziko tohle? Chce to jmeno na karte a pak cele cislo karty? Prece nebudu nekde jim zadavat cislo debetni Visa.
Potom mi muzou z karty strhnout co chtej ne?
Tehdy byl ten Priority Pas, kde sice taky bylo cislo ale to nebylo primo k Premium uctu Erste ne?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 2. 2019 16:45

Podla mojho nazoru tym overuju, ze karta Lounge Key podporuje. V saloniku sa preukazujes bud kartou Visa MC od Erste alebo tym QR z appky LoungeKey.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 2. 2019 20:32

alfas123: ok dik, ja to ted dlouho nepouzival, takze nemam real zkusenost, ale budu na cestach, takze bych rad tam vzal sebe a pripadne i pratele pokud nas pusti :)
Visa beru urcite jako i zalozni debetku, MC casto netaham tu cernou Erste.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 2. 2019 21:00

V januari tu niekto pisal, ze v saloniku este nepoznali karty Erste, a zachranil ho QR z mobilnej aplikacie.
Fyzicky sa hodi karta v Prahe na security a do ich salonika
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 2. 2019 21:51

Takze do salonku ve Vidni treba mit i tu MC cernou kartu Erste? :)
a ted me napadlo... proslo by celkem 5 lidi alespon ve Vidni? :D
Myslim bez vyuziti Lounge Key (ten lepsi usetrit na dalsi letiste).
A pripadne u Lounge Key, jestli pusti na to az 5 lidi a nebo je tam limit 4 osoby? :)
Zajmavy bylo ze treba v Bruselu ale i Madridu nikdo neresil zda mame letenku. Proste jsem predkladal ten Priority Pas, skrtlo se 2 lidi (kamarad) a slo se :)
ripper6
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka