Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 12. 2. 2019 22:14

Ve Vídni na prémiovou kartu úrovně gold, world, platinum, world elite pouze jeden člověk (https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html), doprovod je za příplatek, takže se hodí pokud má doprovod nějakou trošku lepší kartu...
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2019 19:59

Někdo tu tvrdil, že Erste má ve Vídni speciální smlouvu a je tam možné na jejich MC World Elite brát až 4 hosty, ale skutečně to musí být karta Erste, nebo třeba ČSOB.

Je to už nějakou dobu, hádám tak 2 roky, kdy jsme šli 2 na 1 Erste kartu, tak to možná ještě platí
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 2. 2019 20:06

PatrikChrz: dik za reakci ale co ctu podminky, tak by me to melo jit na ty karty od Erste...
pisou:

Držitelé prémiových karet Mastercard World Elite s doprovodem až 4 osob mají vstup do salonku zdarma (pátý návštěvník již zaplatí poplatek 450 Kč).

tj mam tu Erste MC cernou a i Visa. Tudiz pokud pudem celkem max 4 a jeden bude venku, melo by to projit ok :)
Tam byse snad u MC ani zadnej vstup nemel strhavat, kdyz to bude salonek MC ne?
Tam se pocita tech 6 vstupu u tech salonku specialne Erste tj ted to Lounge Key.
Zda u toho LoungeKey je nejaky limit osob?
Ja tehdy co sel, tak vzali jen ten Priority Pas, podpis a normal mohl jit kamos a nikdo neresil ani co mam / nemam.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 13. 2. 2019 20:22

určitě tam je už vstup i pro doprovod?
dřív býval, ještě někdy v říjnu jsem tam byl a na lístku z terminálu vyjelo 1 + 4 guests for free.

Pak jsem vzal v prosinci 2018 kamarády, a byl s tím problém, se stejnou kartou (Erste MC World Elite debit) to najednou vyjelo vstup zdarma jen pro majitele, ostatní za poplatek, tuším 18€. Tak jsme tam zbytek řešili přes PP, které nám pak chyběli jinde.

Bylo by hezké, pokud by vrátili zpět vstupy i pro hosty, ale v prosinci to teda nešlo.
Zkoušeno i MC WE od ČSOB Premier, stejný výsledek, vstup zdarma jen majitel.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 2. 2019 21:08

goropes: to je pech chjo :( Ja to sam neuziju moc, protoze jsem pak desne prepitej, prezranej nebot v letadle dostanu taky neco :( Po letu uz vubec a pred letem taky zas tolik nemusim, takze jsem chtel spis na podivani a ze to ukazu i pratelum :(
Mozna jen na ten EU let ten kousek, potom dalkovej let tam mam vse na palube uz v cene casto.

Jeste me napadlo, stalo se nekomu ze by vzal tam neco, jako treba plechovku, lahvicku nealka, dal ji do batohu a nekdo ho videl? Driv jsem to tak delal, ale cetl jsem ze pokud nekoho tak uvidi, ze zavolaj policii? Jak to resi? :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik 13. 2. 2019 22:32

Budeš na blacklistu a už tě tam nikdy nepustí. :-)
curvecardik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2019 06:34

Už jsem i viděl v jednom salonku (tuším v Soulu?) že to tam měli napsáno, že zavolají policii, když tě chytí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 2. 2019 10:46

PatrikChrz: Ja jim toho fakt seberu... :D 2x lahvicka do brasny (do letadla kde se vse plati), snedeno 3x platek sejra, kiwi - jabko misticka u pc :D Sunka a ty masa co, jsem kde nasel tak to neee, pecivo taky moc nejim.

Celkove je to blby, me by to asi bylo jedno... prvni dojem treba pri prichodu v Bruselu byl des, jsem rikal za tohle nekdo fakt zaplati, to musi mit dobre uz vymeteno.... :(
Jinde se hodilo pc s netem treba ve Spanelsku, ale jidlo, proste nakrojeny kiwi, jabko a kus sejra... zadnej skoro vyber. Maximalne nejake to piti. To kolem casto je nejaky croissant a nebo sunka. Mozna jsem mel smulu, mozna jsem zkusil blbe salonky :(
Zkusim ten ve Vidni, bohuzel nebyla prilezitost, pac vzdy jsem letel nekde z Berlina, Budapeste a nebo Bruselu snad.
Vim ze tam urcite je i druhej, treba lepsi, ale ten je jako na potvoru na jinem terminalu a ja jsem provedl uz security kontrolu jinde, kde letim.
Pripadne je hluboka noc a zrovna danej salonek ma zavreno. Pripadne co jsem nezkusil, dostat se v noci pres kontrolu, ale kdyz tam nikdo neni tak nevim zda by me to proslo a asi by nekdo prilit.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 14. 2. 2019 12:14

Upozornění, že volají policii v případě, že se něco pokusíte odnést, mají v Escape Lounge na Stanstedu. Nakolik to praktikují, případně jak je to v jiných saloncích, nevím.

Já osobně občas něco odnesu a nemám z toho žádné výčitky, když vidím, kolik za ten vstup provozovatel salonku dostane.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 2. 2019 13:03

goropes: jj presne, nikdy bych tohle neplatil, ale priznam se ze jsem byl spise zvedavy clovek co chtel vedet co na tom se lidem libi :)

btw vyuzil uz tu nekdo vlastne lekare na telefonu 24/7 u UCB Konto Premium? :)
Tedy jestli je ten lekar opravdu na poradu platnej, treba kdyz mu zavolam pres VOIP ze zahranici a neco se budu chtet poradit? :)

A u CSOB Premium, jestli tu nekdo nezkousel realne to jejich tlumoceni asistencni sluzby... uvadi nasledujici u pojisteni:
tlumočení a překlady týkající se styku s policií a lékařským zařízením, telefonické překlady a rady při vyplňování dokladů, organizační zajištění tlumočení při celním nebo soudním řízení, policejním šetření apod.,

https://www.csobpremium.cz/portal/docum ... -karte.pdf
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 2. 2019 18:35

U ČSOB premium tipuju že to bude další asistenční najatá firma .když na právnickou máj Axa assistance .třeba euro assistance či globál assistance a nasmlouvaný lékaři na to.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 2. 2019 18:39

ripper6 píše:btw vyuzil uz tu nekdo vlastne lekare na telefonu 24/7 u UCB Konto Premium? :)
Tedy jestli je ten lekar opravdu na poradu platnej, treba kdyz mu zavolam pres VOIP ze zahranici a neco se budu chtet poradit? :)

Využil jsem to jednou doma, volal jsem pro nějakou radu ohledně dítěte.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 15. 2. 2019 12:59

Tak som si bol v pondelok zalozit EP+CSOB premium. Co sa tyka CSOB, vobec nic sa nepytali a ani nic nechceli dolozit. Proste som len povedal, ze chcem premium s kreditkou a oni s tym nemali ziadny problem.
Co sa tyka EP-rovnako vsetko v pohode (vybral som si MC+Visa debetku), pytal som sa na tie "paraziticke"ucty rodinnych prislusnikov, ktore sme nedavno spominali - vraj to davaju len klientom, ktori su u nich uz dlhsie a su"aktivni"
Chcem sa spytat, CSOB kreditku si mam ist prevziat osobne buduci tyzden na pobocku, bude ma tam cakat aj priority card alebo kedy ju dostanem?
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 2. 2019 13:35

Ano, bude
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 2. 2019 17:35

ripper6 píše:goropes: jj presne, nikdy bych tohle neplatil, ale priznam se ze jsem byl spise zvedavy clovek co chtel vedet co na tom se lidem libi :)

Když máš na letišti pár volných hodin, zakázku, na které potřebuješ pracovat, potřebuješ internet a klidné pracovní prostředí, tak to není zase tak špatná investice, i kdyby to člověk měl zaplatit.

ripper6 píše:A u CSOB Premium, jestli tu nekdo nezkousel realne to jejich tlumoceni asistencni sluzby... uvadi nasledujici u pojisteni:
tlumočení a překlady týkající se styku s policií a lékařským zařízením, telefonické překlady a rady při vyplňování dokladů, organizační zajištění tlumočení při celním nebo soudním řízení, policejním šetření apod.,

https://www.csobpremium.cz/portal/docum ... -karte.pdf

S tím zkušenosti mám - ty nejhorší. Pojištěný akutní infarkt v zahraničí, asistence naprosto nefunkční. Přes známé bylo potřeba zajistit kompletně nemocnici, léčení, skoro každý den jsem do nemocnice volal, posílali mi veškeré podklady pro pojišťovnu, asistence nebyla schopná se za měsíc spojit s ošetřujícím lékařem, neměla nikoho, kdo by tam za měsíc zavolal, nebyli schopní vydat finanční garanci za péči - všechno se musel zajišťovat přes známé a platit cash. Jediné, co bylo, že zajistili převoz do ČR a zpětné proplacení doložených nákladů.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka