Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 28. 2. 2019 23:43

Ano, velice příjemné. Ten limit je z mého hlediska na rozdíl od ostatního poměrně nedůležitý. Celkově je to mnohem použitelnější než EP.

Teď ještě nějak vyřešit multiměnu a bude to nejlepší karta.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 28. 2. 2019 23:47

S multiměnou by se mohli inspirovat u RB, to je to dobré, co umí...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod doonio 28. 2. 2019 23:58

Multiměna by byla super...nebo i ta blbá SEPA platba kdyby nebyla tak drahá + by mohli něco udělat s těma salónkama (Erste už má 6.na LoungeKey) + má svůj salónek v Praze a navíc po vyčerpání 6vstupů na LK jsou další za polovinu...zatímco ČSOB syslí jen 4 vstupy na PP a pak smolík - plná cena.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j.ch 1. 3. 2019 00:30

No SEPA by snad měla zlevnit do konce roku všude.
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 1. 3. 2019 13:24

https://www.expobank.cz/bonusovy-progra ... -cashback/

Concierge přes WhatsApp pro všechny klienty … ale celé to vypadá tak nějak nedodělaně, nějaké „míle“ s vůbec žádnou informací o tom, jakou mají hodnotu.

V rámci pilotního provozu nabízíme komunikaci v českém jazyce každý den v době 08:00 – 20:00 hod., v anglickém a ruském jazyce kdykoliv 24 hodin denně.
Fakt VIP provedení.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 3. 2019 14:13

"Za každý utracený peněžní ekvivalent 1EUR, obdrží klient 1 míli." (ta chyba není moje)

Z tohohle mraku pršet nebude, použitelnost téhle banky byla pochybná i v minulosti.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 3. 2019 17:04

cz01 píše:Příjemné změny, teď co se týče limitu, tak téměř s Erste drží krok, ještě ta odpovědnost, na druhou stranu u ČSOB je i storno...
Přesně, odpovědnost 2/1 mio Kč je málo.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 1. 3. 2019 17:54

Pokud máš volitelné pojištění odpovědnosti v rámci ČSOB, tak se to razantně zlepší ten poměr, ale na druhou stranu je to pouze po EU tuším, tak dále ve světě je člověk zase na standardním limitu 2/1M.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 3. 2019 17:58

fc70 píše:https://www.expobank.cz/bonusovy-program-hello-cashback/

"Ve výstavbě" jako vše. Navíc je otázkou, zda se jedná o perspektivní banku, mimo jiné s ohledem na právě probíhající hloubkovou kontrolu ČNB a další okolnosti...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2019 18:28

Ty jo, ta Expobank, to je hrůza. Právě jsem byl na pobočce na Václaváku. Obě ženské u jedné přepážky, kabát přes židli pro klienta (evidentně čekají na konec pracovní doby za 40 minut) a už ode dveří na mne volají "pokladna je zavřená".
Tak jsem řekl, že bych chtěl informace o účtu, jedna se tedy zvedla a šla na svoje místo, druhá mě vzala. No, nepomohl jsem si. Účet založit nejde (jen přes Internet), o bonusech nic neví, neví za jaké je transakce, limit karty 50 tisíc týdně, za jakých podmínek jde zvýšit neví, takový Johnny English :).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 3. 2019 18:55

Možná by to v Karlových Varech vypadalo lépe. :-) Přes internet nezaloží účet ten, kdo už tam někdy dříve účet měl. Je to neštěstí, jak LBBW zničili.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 3. 3. 2019 00:18

Možná to sem úplně nepatří, ale když už se tady rozjela debata o Expobank. Budete zakládat NEO účet? Nebo už máte založeno? Vypadá to celkem zajímavě. Do konce roku je založení i vedení zdarma. Slušné úročení 1,2% do 13,5M. Zatím jsem tam nenašel háček. Jedině snad, že to od roku 2020 zpoplatní, ale to se dá jednoduše koncem roku zrušit.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 3. 3. 2019 03:07

Tak hlavně nevidím nejmenší důvod to na pár měsíců zakládat, ztráta času. Aby si člověk udělal obrázek, stačí se podívat do sazebníku.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2019 07:05

Mně napadlo zkusit ty "bonusové míle" jestli to funguje. Hlavní háček vidím v předpokládaném nízkém limitu na kartě (50 000 Kč týdně, který možná jde a možná nejde zvýšit, na pobočce nevěděli), ten by to fakt zabil. Prý je větší šance, pokud je na účtu větší obrat a větší zůstatek, takže asi ten spořák založím a dám tam pokusně milion. No a buď se to ukáže jako funkční produkt, nebo to zruším.
Zakládal jsem přes internet v pátek večer (na pobočce založit nejde), takže čekám, že v pondělí snad budu mít nějakou zpětnou vazbu (aspoň mailem) a uvidíme, kdy mi přijde karta a co a jak nakonec půjde nastavit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Markil 3. 3. 2019 23:25

Duplicita
Naposledy upravil Markil dne 3. 3. 2019 23:27, celkově upraveno 1
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka