Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomas3 8. 3. 2019 14:19

tomasvlasak píše:
Tomas3 píše:Dnes volal nový bankéř z Erste premier a pozval na schůzku držitele ode mne odvozeného účtu, který má všechny výhody (nově mimo vstupů do lounge) a nemusí nic plnit. To mne překvapilo. Má tady někdo s tím zkušenost.

změnu z priority pass na lounge key jsem samozřejmě zaznamenal, ale kde se píše o tom, že přidružený účet nemá nárok na vstupy?

Dřív na PP jsme měli oba dva 4 vstupy ročně zdarma (vyzkoušeno a účtován byl správně až 9. vstup celkově - tedy na jednom PP pátý) a předpokládal jsem, že nyní tedy máme opět oba dva nárok na 6 vstupů přes lounge key

Tak máš pravdu. V 12/18 jsem dostal na info lince Premier tu špatnou informaci. Což bylo podpořeno i tím, že držitel odvozeného účtu nedostal písemnou informaci o změně s PP na LK.
Teď na info lince potvrdili, že majitel každého Premier účtu (tedy i odvozeného) má nárok na 6 vstupů LK zdarma,a že informační dopis majitelům odvozených účtů nebyl zasílán.
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 9. 3. 2019 15:57

y2key píše:Možná to sem úplně nepatří, ale když už se tady rozjela debata o Expobank. Budete zakládat NEO účet? Nebo už máte založeno? Vypadá to celkem zajímavě. Do konce roku je založení i vedení zdarma. Slušné úročení 1,2% do 13,5M. Zatím jsem tam nenašel háček. Jedině snad, že to od roku 2020 zpoplatní, ale to se dá jednoduše koncem roku zrušit.

Kde jsi našel info, že je to do "konce roku zdarma"? Na webu uvádí jenom 2 měsíce. V sazebníku jsem našel jen výši poplatku 100,-Kč/měsíc, bez jakýchkoliv výjimek.
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 3. 2019 16:05

Někde jsem to zahlédl, že tento rok to má být zdarma. Já to založil spíše kvůli těm bonusům. No, vyzkoušíme, uvidíme. V pátek mi dorazila platební karta, na hypertextový odkaz, který mě má do bonusového programu zařadit, pořád čekám.

-- 9. 3. 2019 16:10 --

Přílohy
neo.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomas3 9. 3. 2019 16:40

Dík, už to vidím, ukázalo se to v IB.Na stránce www.neoucet.cz jsou ty neaktuální údaje.
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bancroft 10. 3. 2019 14:50

Mam 2 dotazy:

1. Jaka je ta urokova sazba u NEO teda? Na strankach maji 0,5% p.a. ale v tom screenshotu vys je 1,2% p.a. Na strankach expobank maji uvedenych 1,2% ale na strankach neouctu maji 0,5% tak jsem zmatenej. Co teda je pravda?

2. Je nutny pouzit nekterou z karet k CSOB premium, abych mohl uplatnit to jejich cestovni pojisteni? Jde mi o to, jestli to cestovni pojisteni je aktivni i kdyz jsem tu svoji cestu nehradil pres CSOB premium ucet, ani zadnou z jejich karet.

Diky.
Bancroft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 3. 2019 15:25

PatrikChrz píše:Já to založil spíše kvůli těm bonusům.....

Jaký bonusy? Já tam kromě "úroková sazba 1,2 % p.a. (od 100 tisíc CZK do 13,5 milionu CZK)" nevidím nic použitelnýho.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 10. 3. 2019 17:07

1. Jaka je ta urokova sazba u NEO teda? Na strankach maji 0,5% p.a. ale v tom screenshotu vys je 1,2% p.a. Na strankach expobank maji uvedenych 1,2% ale na strankach neouctu maji 0,5% tak jsem zmatenej. Co teda je pravda?

Mají v tom menší zmatek, ale v Listu úrokových sazeb s platností od 7.3.2019 mají v daném pásmu sazbu 1,2%.
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2019 20:37

Ty bonusy jsou nějaký pilotní projekt, má mi přijít odkaz na zapojení se, zatím čekám.

To úročení mám uvedené přímo na účtu, ale koukám, že je pásmové, takže to až taková hitparáda nebude.
Přílohy
expo.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 3. 2019 21:42

Jak je to dlouho, co představili unikátní platformu k NEO účtu, a dosud není plně v provozu. Aktuálně ze 4 avizovaných partnerů fungují stále jen 3. Další na obzoru nejsou. Bylo by pro mě překvapující, kdyby se bonusy skutečně brzy naplno rozeběhly a představovaly reálný benefit pro klienta.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 10. 3. 2019 23:19

PatrikChrz píše:Ty bonusy jsou nějaký pilotní projekt, má mi přijít odkaz na zapojení se, zatím čekám.

To úročení mám uvedené přímo na účtu, ale koukám, že je pásmové, takže to až taková hitparáda nebude.

Úročení je pásmové ale úročí se celý účet dle dosaženého pásma. Viz: Listy úrokových sazeb platné od 7. 3. 2019 (PDF)
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 11. 3. 2019 23:48

NEO zatím nedoporučuji zakládat. Mají zmatek v úrokové sazbě i poplatku. V sazebníku je stále, že stojí 100 Kč měsíčně. Na webu zase mají, že by to mělo být do konce roku zdarma. Nejlepší je počkat, až si dají do pořádku dokumenty na webu. Kdo se s nima pak chce hádat, že?
y2key
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubocz 12. 3. 2019 03:42

dalich píše:
Radek.Hulan píše:50t na kreditce dává ČSOB i ERSTE automaticky.
Když jsem chtěl (několikanásobně) více, bylo potřeba daňové přiznání.

Všem to automaticky nedává. Nedostal jsem a nedostanu, bo už mám podle ČSOB jiné kreditky.

Automaticky mi nedali před 2 měsíci nic a s daňovým přiznáním taky nic - diky nulové historii, výdajovému paušálu a hypotéce a kreditkám jinde jsem neprošel a na pobočce s tím prý nic neudělají... Takže uvidíme s novým daňovým přiznáním a historií...
bubocz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod y2key 12. 3. 2019 10:45

Pro koho je určený ERSTE Privat Banking? Máte s tím někdo zkušenosti? Nemohu dohledat podmínky. Jde mi hlavně o to jaká je tam úroková sazba na spořícím účtu.
Děkuji
y2key
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2019 10:55

Privátní bankovnictví je zejména o objemu spravovaného majetku, předpokládám, že méně než 10 milionů to nebude. Úroková sazba na spořáku bude nižší, než u jiných bank a budou tě nutit hlavně do investic.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 3. 2019 11:41

Ano, říká se tomu Fondy pro kvalifikované investory. Nezřídka bývá minimální vklad 1mKč.
DoubleSix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka