Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 12. 3. 2019 11:59

Spořitelna nějaké fondy pro kvalifikované investory nabízí? Myslel jsem, že stěžejní pro jejich private banking je „správa aktiv“, tj. samostatné obchodování banky na účet klienta bez individuálního schvalování jednotlivých pokynů (velice zhruba řečeno, podobné strategie jako jejich fondy ale snad levnější, a pro konzervativní klienty o prostředníka při držení dluhopisu míň, tj. míň rizika).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Klient ps 12. 3. 2019 12:01

V EP private banking mi před deseti lety, když jsem přešel z HSBC, nabízeli individuální úrokovou sazbu na termínovaný vklad. Ale bylo to nic moc. Obyčejné spořící účty na tom tehdy byly líp.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 3. 2019 15:24

fc70: sorry, Spořka ne, J&T tyto fondy nabízí klientům v rámci Private banking.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 3. 2019 12:14

K poisteniu, prosim, ma niekto skusenost, ktora z tychto premiovych sluzieb ma najlepsie fungujuce poistenie pre USA?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod houghs 16. 3. 2019 14:31

Limity pre USA na všetkých kartách sú nedostačujúce. Odporúčam neobmedzený limit u bežného cestovného poistenia, minulý mesiac som bol tri týždne v Kalifornii (4 osoby) a vybral som Axu. Dá sa ľahko nájsť kód na 50% zľavu a vychádzalo to potom u nej najlacnejšie.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2019 14:45

Myslím, že 10 milionů u Erste Premier (a mám pocit, že nově je stejný limit i u ČSOB) by mohlo stačit.
Já mám cestovní pojištění 4 x (KB, ČS, ČSOB a Unicredit) a doufám, že to dohromady vždy nějak dám :). Už se mi to jednou hodilo, co odmítla jedna pojišťovna, zaplatila jiná :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 3. 2019 14:54

To je, borci, riadny off topic. A AXA ani zadarmo

Jeden z našej skupiny skúšal Erste (global asi.) A na pridelenie doktora čaká už 2.deň, tak chceme skúsiť inú poistovnu
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod houghs 16. 3. 2019 15:15

PatrikChrz píše:Myslím, že 10 milionů u Erste Premier (a mám pocit, že nově je stejný limit i u ČSOB) by mohlo stačit.
Já mám cestovní pojištění 4 x (KB, ČS, ČSOB a Unicredit) a doufám, že to dohromady vždy nějak dám :). Už se mi to jednou hodilo, co odmítla jedna pojišťovna, zaplatila jiná :)


S největší pravděpodobností stačit bude, ale může se stát že nemusí. V přepočtu to je něco kolem $450K, to není nijak závratná suma. Pro léčbu velmi těžkých zranění, např. při autonehodě, to může být málo, účty za ošetření jsou v USA hrozivé.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2019 15:22

Však já mám obě :). No neber to, když je to zadarmo...
Takže 2 x 10 milionů (ČS + ČSOB), plus zbývající dvě na nižší částky
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod houghs 16. 3. 2019 15:24

alfas123 píše:To je, borci, riadny off topic. A AXA ani zadarmo

Jeden z našej skupiny skúšal Erste (global asi.) A na pridelenie doktora čaká už 2.deň, tak chceme skúsiť inú poistovnu


Sú dve kritériá. Ja v prvej rade riešim limity, tie sú podľa mňa najdôležitejšie. Len málo poisťovní ponúka neobmedzené limity mimo Európu. Viem ešte o Allianz, ale tá je drahšia. Servis je problém u väčšiny poisťovní, všetky chcú, aby si človek všetko sám zaplatil a účty potom preplatia. So zdravotníckym zariadením riešia iba zložité prípady, pretože komunikácia pre nich nie je ľahká.

-- 16. 3. 2019 15:29 --

PatrikChrz píše:Však já mám obě :). No neber to, když je to zadarmo...
Takže 2 x 10 milionů (ČS + ČSOB), plus zbývající dvě na nižší částky


OK, ale nevím jestli se to dá někomu poradit. Na cestování po Evropě je pojištění na kartě víc než OK, také to tak využívám. Teď jsem na Taiwanu, a také jsem to nechal jen na kartu. Ale do USA bych se fakt bál, to jsem si pojistku raději koupil.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 3. 2019 15:42

To celkom nie je pravda. Dobré poisťovne zabezpecia zmluvneho doktora a clovek platit nemusi...

Keď máš 4 poistky ako Patrik, tak sa vždy doplnia. Navyše aj keď je v USA liečba drahá, poisťovňa nepadla na hlavu a bude sa ťa snažiť previezť . Navyše pri množstve udalosti, ktoré nie sú zavinené, majú vinníka, od ktorého môžu plnenie vymáhať . (Napr.nehoda)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2019 16:21

V některých zemích chtějí lékařská zařízení platbu v hotovosti (a jinak si třeba chcípni, např. Bali) a můžeš mít pojistky od koho chceš.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 3. 2019 17:30

Uraz v USA(polytrauma), operace, 21 dni pobyt na ICU(JIP), celkove mesic v nemocnici, klidne pres 700-800k USD...takze bacha s optimizmem + naklady na trasport zpatky do CR

jeden den na ICU cca 10kUSD, operace (200-400k)...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 3. 2019 22:13

Zkoušel někdo po obdržení výpovědi Erste Premiér po několika měsících zažádat o Erste Premiér znovu, například na jiné pobočce?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 22. 3. 2019 09:19

Neustále se mě snaží bankéř ERSTE dostihnout, už druhý týden mi pořád volá, to mi asi chcou zrušit, co? Ještě bych chtěl využít salonky na léto :/
paty07
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků