Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 24. 3. 2019 08:00

To MFZ mi přijde už podle názvu jako u psychiatra, to bych nedal.

Jinak mezi velkými bankami asi velký rozdíl nebude. Odborníky na investice tam mají, ale k těm se člověk přes pologramotné osobní bankéře neprobojuje. Zbývá buď někoho najít samostatně, nebo si to nastudovat a dělat sám.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 24. 3. 2019 08:34

Náhodou, podívej se na https://hlidej.mojezdravefinance.cz/demo.html , je to fakt pěkné. Nějaký neužitečný koláčový graf má v IB (někde hluboko zahrabaný) každá druhá banka, ale takhle jasně zvýraznit nejdůležitější ukazatele („Máte našetřeno … Kč, což stačí na 7,5 měsíce“) a formulovat jasná doporučení („Výběr kreditní kartou Vás stojí zbytečné poplatky“) je, pokud vím, na českém trhu naprosto jedinečné. Skoro bych řekl, že zautomatizovali tu užitečnou funkci finančního poradce (dá do pořádku rodinné finance) bez té problematické (citovým vydíráním prodá spoustu nepotřebných pojištění).

(A ten koláčový graf a sledování rozpočtů tam je taky, pro ty, co to chtějí.)

Celé to tedy funguje nejlíp pro klienty, kteří mají u ČS (skoro) všechno… a jsme zase u toho, pro koho je ČS dobrá banka.

Kdyby to bylo zadarmo (a v George konečně někdo poslechl klienty, že povinné pojmenovávání plateb je pitomost), na obyčejný běžný účet bych ČS teď bez rozpaků doporučil - už teď mu ve srovnání s konkurencí nic nechybí, a jak je vidět primárně na webu MZF, a sekundárně na jiných technických novinkách (Apple Pay, okamžité platby), ČS je ochotná a schopná investovat do zlepšování produktu a pohodlí uživatelů, narozdíl od mnoha jiných (ať už starých nebo nových) konkurentů.

Platit za to 50/100 Kč měsíčně už by ale bylo na pováženou… i když, posílat do ČS výplatu a zaparkovat tam DPS (pokud už je nad 100k) by tak moc nebolelo.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 3. 2019 08:43

MiASX píše:
stepano píše:Zrovna jsem si chtěl založit Premium u ČS - co se děje že vypovídají premium účty?

CS se specializuje na hlupaky, pokud se ji podari rozpoznat, ze klient neni hlupak, dava mu vypoved a zapise ho na blacklist.
:D


Nesouhlasim. Staci ucet trochu pouzivat, mit prijem 70k(a ne tocit ) a zadna vypoved neprijde 8-)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 24. 3. 2019 08:49

Jim nešlo o příjmy, ale aby člověk cpal peníze do fondů. A o tom to je.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 3. 2019 08:58

Nemám problém reálně plnit podmínky prémiové bankovnictví a také částečně využívám nabízené produkty, takže se ke mně chovají banky vcelku vstřícně.
Mám zkušenost s ČSOB Premium, kde mám z lidského hlediska velmi dobrého bankéře, který je angažovaný, se zájmem zajistit, co potřebuji. Jedná solidně, nepřesvědčuje. A financím rozumí. Pokud jde o investice, je schopen mi nabídnout víceméně běžnou retailovou nabídku, existují strukturované prémiové investiční produkty, ale nejsou zajímavé.
Negativní zkušenost mám se službou EP, kterou mají jiní členové rodiny. Důraz na vlastní fondy, ještě k tomu nekompetence "investičního bankéře", který se zcela neorientoval v problematice. Ale poskytli hezký úrok na hypotéce, což je pozitivní. S MZF mám osobní zkušenost velmi špatnou, na běžné pobočce nebyli schopni nabídnout více než základní produkty, které ale tvrdě vnucovali, pro investice nabízeli kontakt s investičním bankéřem.
KB - kompetentní, vstřícný bankéř, ale jen běžné strukturované investiční produkty.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 24. 3. 2019 09:19

xls píše:Jim nešlo o příjmy, ale aby člověk cpal peníze do fondů. A o tom to je.


Ne. Jim šlo o to se zbavit sociálů co si tam posílají 70 litrů na 7x. Člověka, kterému chodí sedmdesátka z nějakého korporátního účtu nebo je zřejmé, že sedmdesátku má vydělanou z vlastního podnikání, do ***** nekopnou.

Právě tím, že si banky nechávají ve svém "prémiovém" portfóliu lidi, kteří nemají sedmdesátku (nebo padesátku) výplatu, či dokonce nemají našetřeno blbých 70 (50) litrů a posílají si tam peníze na několikrát, snižují práh svého "prémiového" bankovnictví a to se stává vlastně k ničemu. Protože do něj může vstoupit kdokoliv.

To začíná být problém ČSOB, která má největší celkový úbytek klientů a vlastně bere každého blba a snaží se ho za každou cenu udržet. Na úkor skutečně bonitních klientů. Čekat na svého "prémiového" bankéře několik desítek minut, protože ten vede jednání se socíkem, který si hraje na grófa, bonitního klienta nebaví.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 3. 2019 11:00

Nesmysl, já do EP posílal 75000 Kč měsíčně najednou a stejně mi dali výpověď. XLS má pravdu.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 3. 2019 11:18

Ale když necháme stranou investice, používáte ten účet na běžný provoz? Platby, výběry z bankomatu, využití kreditní karty. Reálný obrat na účtě? Nebo je tam jen jedna příchozí a jedna odchozí platba, víc nic? Jinak se troufám tvrdit, že zkušený bankéř se slušnou praxí po 5 min. hovoru pozná, s kým mluví.
Naposledy upravil Delitzsch dne 24. 3. 2019 11:19, celkově upraveno 1
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 24. 3. 2019 11:19

Mně přijdeš jak zpomalenej. Ty sis nechal posílat výplatu 75 litrů na účet u ČS a vyhodili tě z EP?
Nebo sis posílal 75 litrů ze svého účtu u jiné banky a měl v ČS historii podobnou 3 kreditky na 12 litrů a točení? :)
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 3. 2019 11:47

čulibrk píše:Nesmysl, já do EP posílal 75000 Kč měsíčně najednou a stejně mi dali výpověď. XLS má pravdu.


Kdybys tam posilal 70k mzdu/yplatu, vypoved nedostanes. Deal with it.
Klient ps ma pravdu

xls píše:Jim nešlo o příjmy, ale aby člověk cpal peníze do fondů. A o tom to je.

nene, viz nahore.

Vypoved dosali jenom preposilaci...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 24. 3. 2019 15:01

Je to nesmysl, já se na ten požadovaný roční limit dostal tak v květnu. Pro někoho jsem možná sociál, ale to ještě není důvod, abych do banky chodil a poslouchal tam naprosto hloupý kecy.

Klidně bych jim plnil i to kritérium zůstatků, a to třeba i několikanásobně, kdybych v to viděl nejmenší smysl.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 24. 3. 2019 15:53

xls & fc70: Co doporucujete na investice (predevsim akcie + ETF)? U sporky by to mel umet TraderGo, ale poradne jsem se na to zatim nekoukal.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 24. 3. 2019 18:09

Maličko OT, ale pokud nechceš spravované podílové fondy s mastnými poplatky, tak na přímé investice je asi nejlepší eBroker od FIO banky .. nově zvažuji platformu Degiro, ale k tomu jsem se ještě nedostal.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Klient ps 25. 3. 2019 08:56

xls píše:Je to nesmysl, já se na ten požadovaný roční limit dostal tak v květnu. Pro někoho jsem možná sociál, ale to ještě není důvod, abych do banky chodil a poslouchal tam naprosto hloupý kecy.

Klidně bych jim plnil i to kritérium zůstatků, a to třeba i několikanásobně, kdybych v to viděl nejmenší smysl.


Kdybys jim tam aspoň nechal dva, tři měsíce ležet 1,5 mil. (které určitě máš) na spořáku s úrokem nula celá nula nic, tak by tě nikdo samozřejmě nevyhodil. Ono čerpat výhody ano, ale banka z toho taky občas něco musí mít.

Myslím si, že se blíží doba, kdy pár lidem ze zdejšího fóra velké banky utavřou všechny účty a nové si už nezaloží.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 25. 3. 2019 10:13

Klient ps píše:Ne. Jim šlo o to se zbavit sociálů co si tam posílají 70 litrů na 7x. Člověka, kterému chodí sedmdesátka z nějakého korporátního účtu nebo je zřejmé, že sedmdesátku má vydělanou z vlastního podnikání, do ***** nekopnou.

To víš že kopnou. Kamarád, co má SROčko, dostal taky výpověď kvůli tomu, že si točil prachy s manželkou. Ne fakt kvůli EP nebude pravidelně měsíčně vyplácet z firmy 70 tis. když to neutratí. :mrgreen:
paty07
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků