Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 2. 6. 2019 00:01

Zkousel jste nekdo prijit na zalozeni CSOB Premium naslepo bez objednani? Jak dlouho to tak trva?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roman1989 2. 6. 2019 00:09

trvá to 30-45 minut.

Přišel sem naslepo, ale paní na mě měla jen 5 minut, protože pak měla další objednávky, takže sme se domluvili na termínu. Myslím, že hned další den.
Roman1989
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 2. 6. 2019 08:33

vpe píše:Nakladnejsi? Snad ziskovejsi. Pro banku : j

Bylo to myšleno z pohledu klienta. Vstupy do salónků jsou, ve srovnání s kurzovými rozdíly, investicemi a dalšími složitějšími produkty, naprosto minoritní náklad (na straně klienta). Samozřejmě uvažuji pouze o případě, kdy klient má nějaké peníze, chtěl by je investovat a nechce tím trávit moc času :-) protože ho to třeba nebaví a časová investice se mu nevyplatí (není to jeho byznys). Banky díky tomu, že do prémium segmentu nahnaly desítky tisíc oveček, nemají čas jim dávat kvalitní poradenství a dohadovat vstřícnější podmínky (např. částečné/úplně odpuštění vstupních poplatků u fondů si musíte doslova "vyřvat"). Problémem je, že se segmentem klientů mezi retailem a privátním bankovnictvím neumí banky pracovat... účet zdarma, rádoby lepší karta, pojištění (cestovní, blbost, atd.) nebo vstupy do salónků jsou zatím jediná věc, kterou dokážou reálně nabídnout.

Chápu, že lidem, kteří převádějí peníze tam a zpět, aby dosáhli na prémium bankovnictví, tak stačí zlatá/černá/platinová machrkarta a vstupy do salónků, protože zbytek většinou neřeší (čest výjimkám).

Klidně se podělte, jaká je vaše zkušenost s prémium bankovnictvím - nabídla vám banka nějaké služby nad rámec uvedeného (pokud ano, tak jaké a jaká banka)? Díky :-)
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 2. 6. 2019 09:34

Koukám, že bankéřům některých bank úplně hrabe. Nechápou, že jejich úkolem je zhodnocovat peníze zákazníků, a ne je okrádat na úrocích, kurzech, nesmyslných poplatcích a investicích, aby mohli každý rok poslat pár miliard zahraničním vlastníkům. Jestli na tohle přistoupí i zákazník, tak je zkráceně opravdu hlupák, jak je to shrnuto o pár příspěvků výše.

Tradiční banky vyrostly v nesmyslné molochy, které se dříve nebo později sesypou vlastní vahou. Když potřebuju poslat platbu do Austrálie, tak je varianta buď banka, kde člověka okradou na kurzu a poplatky se dostanou tak k tisícovce a ještě není jasné, jestli to dopadne, nebo jednoduchá webová služba s kurzem blízkým středu a nulovým poplatkem.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dinkylinky 2. 6. 2019 11:45

Stepan:
Většina lidí z tohoto fóra se snaží spíš u prémiového bankovnictví hrát mrtvého brouka. Nikdo tě pak necpe do produktů výhodných pro banku, ale ne pro tebe.
Fakt si nepotřebuju vyřvávat zdarma vstup do fondů u ČSOB, když 10x důležitější je nákladovost fondu, která dlouhodobě naprosto nemá na ETF fondy.
Salonky jsem využil zatím 2x. Zdarma OK, ale platit za ně ani náhodou. Jejich význam je hlavně, když čekáte při přestupu.
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 6. 2019 11:56

xls píše:Koukám, že bankéřům některých bank úplně hrabe. Nechápou, že jejich úkolem je zhodnocovat peníze zákazníků, ...

S tím bych nesouhlasil. Úkolem bank je zhodnocovat investice akcionářů … což sice může jít ruku v ruce se zhodnocováním peněz zákazníků ale nutně nemusí.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod netlik 2. 6. 2019 14:57

Jde o to, že aby mohli vydělávat akcionáři, musí nabízet banka klientům smysluplnou službu. Pokud bude služba nabízená bankou výhodná pouze pro banku, klienti půjdou jinam a akcionáři banky budou nejspíš ve ztrátě.
netlik
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 6. 2019 19:12

S tím bych (částečně) souhlasil, ale v momentě, kdy má banka dost klientů, kteří službu výhodnou jen pro banku používají, nemá banka důvod měnit strategii. :) Navíc je to věc každého jednotlivce, někdo ty služby třeba považuje za výhodné/akceptovatelné i pro sebe.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolicek 2. 6. 2019 20:07

Nedavno jsem si u CSOB vzal vyssi hypoteku a soucasti bylo i zalozeni bezneho uctu. Tak jsem si rekl, ze si ho necham prevest na Premium. Objednal jsem si schuzku, vyrizeni trvalo asi 40 minut. Byla to pry atypicka situace, protoze to nebylo zalozeni uctu, ale jenom prevod na premium, navic k beznemu jsem nemel platebni kartu, takze byl trochu problem, protoze neslo kartu zmenit, ale muselo se zadat o novou. O kreditku jsem potom musel zadat uplne zvlast u jine bankerky, to trvalo dalsich 40 minut a nakonec to bylo zamitnuto i v "predschvalenem" limitu 50k, protoze mam velkou hypoteku (spolecne s manzelkou) a nizky prijem. Snazili se pomoci, takze to nakonec zkusime cestou 4 vypisy z bezneho uctu co pouzivam (u jine banky) plus potvrzeni od zamestnavatele. Ale je to teda boj.
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 3. 6. 2019 09:27

Já šel loni do ČSOB na blind a rovnou založil Premium aniž bych předtím něco u nich měl. Nebylo to v Praze, ale v Říčanech, kde mají asi víc času. Nebo jsem měl štěstí.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 3. 6. 2019 13:27

Zaujimave je, ze v Pruhonicich su rozne pobocky, aj spominana CSOB. No, ziju tam bohati ludia, tak sa banky snazia :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 3. 6. 2019 23:39

Já taky zakládal na blint v Praze, je fakt, že jsem přišel v době oběda, a tak se mě paní ujala. Moc příjemná, ale strávil jsem tam hodinu. Kreditka nešla založit v PC, a tak se musel vyplňovat papírová žádost. Musím pochválit přístup, možná to je kus od kusu, ale tahle je fakt lepší než v EP.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 4. 6. 2019 07:11

My sme mali so znamym ucty u CSOB este z cias studii. Vtedy davali embosovane Visa karty, ked ostatni vydavali bezne electronicke karty.
Dlhe roky bol ucet zadarmo, potom sa zblaznili a zacali uctovat. Ja som isiel na pobocku, ze zrusit a dostal som ho zadarmo. Jemu to ani neponukli. Samozrejme, zalezi na pristupe bankara, na ktoreho clovek narazi...
Potom sa nastastie banky spamatali a zacali to zas davat zadarmo. Nie je to tak davno, ked sa platilo za hypo ucet 149 mesacne.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 5. 6. 2019 07:33

cz01 píše:Pokud se můžu zeptat, jaký byl důvod rušit i ČSOB Premium? U Erste je to jasně napsané + několik jiných recenzí na toto téma, ale u ČSOB jsem nic takového zatím moc neviděl.

Erste stále mám, zatím. ČSOB Premium jsem rušil z důvodu nevyužívání a už se mi na ty převody nechtělo myslet. Jo, přišel jsem tím o pojistku a číslo účtu na přání/0300, ale za pár korun pojistku mám jinde (přímo u pojišťovny, ale ne u ČSOB Poj.)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 6. 2019 12:28

Můžu poprosit, kde máš neomezené CP s limitem 10 miliónů několikrát do roka + pojištění odpovědnosti za pár korun? Mimo to výběry se špatným kurzem, ale do ekvivalentu 1.500,- v zahraničí bez poplatku?
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka