Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 15. 7. 2019 19:10

mel ses zeptat kam by ses dostal na hypo koupe bytu praha 7milionu, bojim se ze by rekli 3,5pa
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 7. 2019 19:28

jir.vesely píše:...Co se týká toho investování, tak mi přijde, že to, co dělá ČSOB s tím jejich Duo Profitem je lepší cesta. Dáme ti na spořák 3% úrok na jeden rok, ale jenom do výše částky, kterou investuješ. To se pak ty peníze dávají bance přece jenom líp...

No, a ten úrok, který dostaneš (až) za rok, si banka ideálně vezme hned na vstupních poplatcích. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 7. 2019 19:53

evelista: nám Erste ponúkla najlepší úrok a nadštandardné podmienky

drkarel: videl som niekoho zakladať na pobočke pri vedľajšom stole, taký mladík. Mal.som 100 chuti vstať a povedať mu, aby to dal do portu
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 15. 7. 2019 19:56

Tak ze banka neni charita je asi jasne, ale problem je v transparentnosti podminek. Nikde se tam nepise "a pokud se nam nebudete vyplacet, za rok vam zrusime ucet s nedustojnostmi typu ze vas budeme nutit na pobocku a presvedcovat o investicich do nevyhodnych produktu". Jak uz tu nekdo psal, jsem rad, ze jsem nezalozil ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 7. 2019 20:14

A když se to v 03/2019 stalo Čulibrkovi, tak tu byl za zneužívače. :-)
viewtopic.php?style=6&f=316&t=1216390&st=0&sk=t&sd=a&start=2835
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2019 20:31

drkarel píše:
PatrikChrz píše: ... na každém obchodě musí jedna strana vydělat ...

A já blbec si vždy myslel, že obchod se dá dělat tak, že obě strany ho považují za výhodný. :D Zajímavý je, že se jim nelíbí, když tou vydělávající stranou je klient. To přece přesně odpovídá jejich představě, nebo ne? :) Co to bylo za pobočku?

Rytířská

Škoda, dosud jsem ji považoval za nejlepší pobočku, ale nějak to tam předělávají, běžní klienti tam už nesmí, vše jen na objednávku a teď ještě toto.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 15. 7. 2019 20:48

drkarel: připisuje se měsíčně a ano, ale aspoň něco. Ne, že si vezme až 5% jako spořka a nic za to...
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 15. 7. 2019 21:45

Na EP je v podstatě úplně nějhorší, že se na to vůbec nemůžete dlouhodobě spolehnout. Tahkle se klidně může stát, že tam milion dva do fondů zainvestujete a oni vám zdvojnásobí poplatky, celé EP zruší nebo si vás pozvou na stejný kobereček jako Patrika se stejným průběhem, že buď zainvestujete víc, nebo vás vykopnou, protože z vás poslední rok nic neměli.

Celé to není založené na vzájemně výhodné nabídce jako u jiných bank, ale v podstatě na vydírání ze strany banky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 15. 7. 2019 22:05

Tak ja uz psal v unoru ze Rytirska bude jen pro premium klientelu.:(
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 7. 2019 05:13

Vsichni tady roky a roky vime co je šiditelna zač. Presto tam nekteri nejvetsi kolenovrti vlezou a mysli si ze ji budou dojit, tudle, šiditelna vas vzdy precura.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 7. 2019 05:34

Zase nepodoj zrovna Spořku, co to jde. :D Na kreditkách jde dojit furt. Sice jen kape, ale i to je dobrý.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 7. 2019 05:47

Myslim, ze ty vratky z kreditek stejne zacaluje obchodnik.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marcurba 16. 7. 2019 08:53

Tak ono když se to veme kolem a kolem, tak každý bankovní produkt je nenárokový. Stejně jako služba mobilního operátora. Pokud poskytovatel řekne ne, těžko najdu nějakou zákonnou páku na to, aby musel říct ano. Stejně to má spořka u moje zdravé finance.
Jinak já čekám na potvrzení schůzky na Budějoickou, tak jsem zvědav s čím se vytasí. Už při objednávání první věc, co operátorka zmíníla, že podmínky jsou takové a makové a co že prý plním. Tak jsem řekl, že příjmové kriterium na cizoměnovém účtu a jestli to není problém. A ona že ne, ale ať počítám s tím, že ten účet je o obchodech a blablabla.

Dost mi přijde, že u zřizování podobných služeb je člověk vlastně bitý za to, že je klientem dané banky. Když jsem šel do ČSOB pro Premium (kde jsem účet neměl), tak bez keců založili. Spořitelna se mi bude šťourat v mojí 20leté historii, jenom proto, že může...

Aktuálně mojí hlavní motivací je multiměna a snad výhodnější konverze měn na zavolání, nechce se mi pořád absolvovat trasu spořitelna-směnárna-spořitelna.

Jo a jedna poznámka k cestovnímu pojištění - stalo se mi nedávno - pojištění zpoždění letu. Pokud máte let zpožděný o 6 a více hodin, pak máte nárok na kompenzaci. Pokud je ovšem let zrušen a letíte jiným spojem třeba za dva dny, tak máte smůlu a pošlou vás do háje.
marcurba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2019 09:38

S tím zrušením letu - zrovna jsem toto řešil v Japonsku, obeslal jsem 4 banky, kde mám cestovní pojištění. Z Erste Premier mi taky napsali, že mám smůlu, z Unicredit neodpověděli a z Komerční banky a ČSOB napsali, že se plní, nejvstřícnější odpověď byla z KB, tak jsem to nahlásil tam a bez problémů zaplatili (nocleh v hotelu a lodní lístek místo letadla).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 16. 7. 2019 09:41

drkarel píše:Zase nepodoj zrovna Spořku, co to jde. :D Na kreditkách jde dojit furt. Sice jen kape, ale i to je dobrý.


A není lepší ty bankovní služby normálně používat než se snažit pořád banky dojit a hledat způsoby jak obcházet podmínky? :)
sirius1983
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků