Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2019 08:18

To je trochu složitější:

1. škody na zdraví - ano
2. odpovědnostní škody a škody na věci - obecně platí, že plnění nesmí převýšit škodu. Je ale možné to uplatnit u více pojišťoven s tím, že je zákazník informuje, že škodu uplatnil i jinde, pojišťovny by se pak měly mezi sebou vyrovnat pomocí regresů. Asi by to nebylo úplně jednoduché např. sčítat pojistné limity, teoreticky to možné je, jak by to fungovalo v praxi si ale nedovedu moc odhadnout.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 7. 2019 09:40

PatrikChrz píše:K Hello - mám Alzu a 2 x Hello. Jsem rádi, že mi vůbec něco dali, dneska bych se ke třem kartám už nedostal :D. 3 x 500 Kč bonus za měsíc potěší :D

Kdyz ma HB kreditku, vydaji mi jeste nejaku, treba alza? Nebo uz jsem bez sance na dalsi kreditku od HB?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 7. 2019 10:30

slavo963: Taky jsem nad tím přemýšlel. Na webu Alzy stále je. Jen už k ní nedávají tu slevu na nákupy, která zjevně skončila.

alfas123:
ad. UCB
Jestli to chápu správně tak "kurz asociace" je vlastně kurz MC/Visa, což jsem si i původně myslel. Jediný rozdíl je jestli si k němu banka přidá poplatek. U HB kreditky podle všeho není poplatek 2% za převalutování (narozdíl od debetky, nebo nálepky) a ještě 1% ("až" 500 Kč nazpět). Neví někdo jak tomu je u kreditky UCB? Pokud tam je, tak by nebyla v zahraničí tak výhodná a zařadila se mezi nevyužívané karty prémiových účtů :-/.

Program u Airbank, kterou teď používám v ČR je stejně o ničem a člověk se mockrát netrefí do akce (např. Albert ano, ale jiný než ten u vás). Jejich spořící účet a úrok na běžném už je taky výsměch. Nevidím důvod proč nepřejít.

Benefit UCB navíc je tedy u miles & more sběr mílí na letenky apod.? Nebráním se platbám všeho v ČR z UCB (ev. i zahraničí bude-li tam výhodný kurz jako u HB kreditky/Revolut). Otázka je jak reálně si na ty míle člověk může šáhnout a kdy expirují (podle staršího dohledaného infa neexpirují). Tady je na ty míle už starší článek https://www.investujeme.cz/clanky/vypla ... i-kartami/ . Navíc jsem se někde dočetl, že i tak člověk musí pak platit nějaké daně a už to není výhodné. Jinak se mi to ale celkem líbí. Na webu UCB, aby člověk k tomu něco našel to je za trest.

Pak ty další věci jako U-šetřeno, pojištění, apod. - prostě klasický prémiový účet (proč ne).

RF KK Mall
Tohle taky i když nejde vyloženě o prémiovou záležitost (byť by tak mohl člověk snadno kartu označit) nevypadá zle. Jestli to chápu správně 600 Kč ročně poplatek - 3 úvodní měsíce zdarma, takže vlastně první rok 450 Kč. Tohle se pokryje platbama (vratkama zpět) a navíc těch úvodních 2.000 Kč pokud celý rok kartu nezruším (už to ji zaplatí). Stále hledám nějaký háček a nemůžu ho najít - asi počítají s tím ,že si lidi kartu nechají. Zpět jde jestli jsem to správně pochopil dostat "až" 700 Kč měsíčně. Lidi vratky podle všeho kombinovali různě s Curve, Revolutem (ev. Paysend apod.). To je to vážně taková dojárna (KK od Mbank s 200 Kč/měs. se může jít zahrabat)? V kombinaci s Google Pay, který snad nefiltruje bonusy (nemám ověřeno) by to nemuselo být špatné.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 31. 7. 2019 11:02

Zadna dojarna to uz neni, par stovek, ale proc si je nevzit, neplatit penezi jineho a jednou za cca 50 dni to nesplatit ...
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 7. 2019 11:12

Až teď jsem si všiml, že RF nabízí bonus 2.000 Kč pouze pro "nové zákazníky RB". Jelikož jsem jejich klientem (a trpím s 0,75% na spořících účtech pro stávající zákazníky) zjevně opět nemám na tuhle část výhod nárok. Zajímalo by mne jak by se tvářili v případě výpovědi všeho a opětovného sjednání, kdy budu "nový klient".
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 31. 7. 2019 12:26

jako sorry, jsi naprosto off topic, "vracecí" karty si řeš jinde
(v čr se v podstatě "prémiové" účty a vratky na kartách vylučují)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 31. 7. 2019 12:29

Kreditka M&M ZLATA od UCB ma kurz asociacie Mastercard. Bez prirazky
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2019 12:37

slavo963 píše:
PatrikChrz píše:K Hello - mám Alzu a 2 x Hello. Jsem rádi, že mi vůbec něco dali, dneska bych se ke třem kartám už nedostal :D. 3 x 500 Kč bonus za měsíc potěší :D

Kdyz ma HB kreditku, vydaji mi jeste nejaku, treba alza? Nebo uz jsem bez sance na dalsi kreditku od HB?

Je to čím dál tím těžší, ale občas se zadaří. Jedna základní + 1 x cobrand by mohl projít. Bylo mi to na pobočce vysvětleno tak, že kreditky mají různé tarify (i když se vzhledem k zákazníkovi tváří shodně) a je možné mít kreditky v různém tarifu, ale ne ve stejném. V jakém tarifu která je ale nevím, jak zjistit, usuzuji, že kombinace "standard" + "cobrand" je největší šance žádat o kreditky v různém tarifu, ale možná jsou některé cobrandy ve stejném tarifu jako standardní.

-- 31. 7. 2019 12:38 --

ROlda78 píše:jako sorry, jsi naprosto off topic, "vracecí" karty si řeš jinde
(v čr se v podstatě "prémiové" účty a vratky na kartách vylučují)

Dříve vracela 1 % gold debetka k účtu u GE (dnes Moneta), ale myslím, že už to není.

-- 31. 7. 2019 12:47 --

Mufinmufi píše:Jestli to chápu správně tak "kurz asociace" je vlastně kurz MC/Visa, což jsem si i původně myslel. Jediný rozdíl je jestli si k němu banka přidá poplatek. U HB kreditky podle všeho není poplatek 2% za převalutování (narozdíl od debetky, nebo nálepky) a ještě 1% ("až" 500 Kč nazpět). Neví někdo jak tomu je u kreditky UCB? Pokud tam je, tak by nebyla v zahraničí tak výhodná a zařadila se mezi nevyužívané karty prémiových účtů :-/.

Benefit UCB navíc je tedy u miles & more sběr mílí na letenky apod.? Nebráním se platbám všeho v ČR z UCB (ev. i zahraničí bude-li tam výhodný kurz jako u HB kreditky/Revolut). Otázka je jak reálně si na ty míle člověk může šáhnout a kdy expirují (podle staršího dohledaného infa neexpirují). Tady je na ty míle už starší článek https://www.investujeme.cz/clanky/vypla ... i-kartami/ . Navíc jsem se někde dočetl, že i tak člověk musí pak platit nějaké daně a už to není výhodné. Jinak se mi to ale celkem líbí. Na webu UCB, aby člověk k tomu něco našel to je za trest.

Miles and More má kurz asociace, ovšem dle dlouhodobého pozorování mého kamaráda má o fous (obvykle 1 haléř na euru) lepší kurz, než Hello, i když dle posledního článku na Měšci nějaká nejmenovaná kreditka MC od Unicredit (já jinou MC kreditku od Unicredit než Miles and More neznám) vyšla ne tak dobře. Moje poslední platba:

ucb.png

Míle jsou do programu Lufthansy. Dobré je, že pokud je karta používána, neměly by nikdy propadnout, blbé je, že lze nasbírat maximálně 1500 (stříbrná) nebo 3000 (zlatá) mil měsíčně, tj. na letenku (asi nic jiného, než business mimo Evrou nemá smysl) se bude šetřit asi 2,5 roku :(. Ale zase lze za míle nakoupovat i v Lufthansa World shop, kde mají i normální věci (jako mobily), ne jen reklamní předměty letecké společnosti (jako je to jinde).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 7. 2019 13:52

tak udelat si vylet zdarma nekde na druhou stranu zemekoule co 2,5roku neni k zahozeni ;-)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2019 14:01

Úplně zdarma to není, platí se poplatky, suma sumárum to zhruba vychází tak, že o něco levněji, než je běžná cena v economy, lze letět v business.

V září letím (poprvé a asi i naposled, díky kamarádovým mílím, normální cena letenky je asi 1/4 milionu) první třídou (mám sedadlo 1A :D ), tak poreferuji. Na netu jsem četl, že by na mne při přestupu ve Frankfurtu mělo u schůdků letadla čekat Porsche Cayene, které mě naloží a odveze na speciální terminál jen pro první třídu :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kolicek 31. 7. 2019 14:09

DoubleSix píše:
kolicek píše:2) Bezkontaktni platby - kdyz mam vic nakupu za jeden den, tak mi to prestane brat CSOB debetku bezkontaktne a vyzaduje to vlozeni do terminalu.
Dik!
Na první dotaz si už odpověď dostal.
Ten tvůj druhý dotaz se týká bezpečnostního limitu, který má nastavená sama banka a nikde si ho nastavit nelze.
Jsou v ČR banky, které z bezpečnostních důvodů mají nastavený limit, po kterém je bezkontaktní funkce zablokována a je potřeba kartu vložit do terminálu a zadat PIN.
Je to vlastně ochrana banky, aby někdo při zcizení bezkontaktní karty a neznalosti PIN nemohl vybrat běžný účet. Ty jako klient ručíš jen za 150€, ale banka ručí za ten zbytek a proto se chrání.

Ahoj, moc diky za odpoved. Ovsem je to dost nemile. Mel jsem v planu zacit CSOB ucet i kartu vyuzivat, ale timhle (a nejenom) to pada. Zatim jsem si psal nedostatky, co me stvou a potreboval bych to zmenit, aby ta karta/ucet byl pouzitelny.
Zatim tam mam tri veci:
1) Navysit limity tak, abych mohl platit podle potreb, takze radsi vetsi, protoze snizit si je muzu sam vzdy, navysit ocividne ne, pokud nebyly predtim navyseny na pobocce.
2) Navysit denni limit na posilani penez z uctu pryc. Ted jsem si chtel poslat penize na jiny ucet a nemohl jsem poslat v jednom dni vice nez 50 tisic. Coz mi prijde u "premium" uctu absurdni.
3) Navysit limit na bezkontaktni platby - tak to ocividne nepujde

Diky tve odpovedi to pro me cele pada. Ucet budu pouzivat dal AirBank, kde toto vsechno jde bez problemu a tento budu mit holt jen kvuli tem benefitum. Asi to tak chtej, kdyz to aktivni vyuzivani tak komplikujou.
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 31. 7. 2019 14:27

Pozor, UCB ma dva typy Miles n More. Kurz asociacie je len u zlatej.
Ano, vo FRA ma LH first class terminal
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2019 14:28

alfas123: aha, děkuji za info, ani mě nenapadlo, že by si někdo zřídil stříbrnou (ta už teprve nedává smysl)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 31. 7. 2019 15:42

kolicek: asi byla u tebe chyba při zakládání účtu.
Já mám denní limit na odchozí platby 1,5mioKč.

Místo kartou plať mobilem. Aktivuj si aplikaci NaNakupy a pak stačí jen otiskem prstu platit. nebo si počkej až zavegou GooglePay a Apple Pay (letos na podzim).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 31. 7. 2019 15:51

Kurz asociace je u UCB u všech kreditních karet MasterCard, aktuálně nabízí už pouze Miles&More (modrá) 70/měsíc a Miles&More Gold zdarma k Premium U-kontu
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka