Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 13. 11. 2019 18:14

V CSAS potvrdzujem aj mne spomínali tých 700Kč

Hypotečka (CSOB) ma na to mega vzorec, takže tam to bude drahsie
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 11. 2019 18:34

fc70 píše:Podívej se pořádně, jakou máš smlouvu, zákon omezoval poplatky za předčasné splacení v několika fázích, ale vždy se to vztahovalo až na nově uzavřené / refixované půjčky.

Mám hypotéku z 2018, kde už jsou poplatky omezené. Ve smlouvě mám:
"Úvěr nebo jeho část spolu s narostlým příslušenstvím nám můžete kdykoliv po dobu trvání úvěru zcela nebo zčásti předčasně splatit, a to formou mimořádné splátky, kterou nám alespoň 7 pracovních dnů předem oznámíte. Spolu s mimořádnou splátkou nám zaplatíte částku odpovídající náhradě účelně vynaložených nákladů, které nám vzniknou v přímé souvislosti s předčasným splacením, jejíž výši Vám předem sdělíme."

A tedy dle rozhodnutí ČNB z března 2019, jestli dobře chápu, za ty účelně vynaložené náklady nejdou počítat ušlé úroky do konce fixu.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 11. 2019 18:51

Slusne banky umoznuji bezplatne splatit treba 20% rocne. Nektere banky i 100% bez jakehokoliv poplatku.

Pravda, tyto banky za vas neplati odhady nemovitosti.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 13. 11. 2019 18:54

Od konca roku 2016 uzavrete zmluvy musia k výročiu umožniť splatiť 25% pôvodnej sumy bez poplatku. Takže za 4 roky sa dá celá hypo splatiť zadarmo

-- 13. 11. 2019 18:56 --

https://www.cnb.cz/cs/cnb-news/tiskove- ... a-bydleni/
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod mrhule 13. 11. 2019 20:50

Skutecne je to 25 % původní sumy? Není to náhodou ze zůstatku jistiny?
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mulisano 13. 11. 2019 21:41

Je to z původní sumy.
mulisano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2019 12:05

Ma s tim nekdo zkusenosti? Jak se trefite presne do 25% a co kdyz zaplatite 26%?

A 25% z puvodni jistiny nebo s urokem a jen mimoradka anebo i vcetne radnych splatek?

Ktere banky nepozaduji zadne naklady - zda se ze CSOB pozaduje, i hypotecni banka pozaduje?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod m0rp4euz 14. 11. 2019 12:32

Pokud si nedokazete spocitat 25% z celkove vyse uveru, tak hold zaplatite nejake poplatky. Podminka je splatit v mesici pred vyrocim podepsani smlouvy a tech 25% maximum pro nulove poplatky.

"Za splacení úvěru nad tuto hranici nebo mimo tento termín už si banka může účtovat poplatky. I v takovém případě má však právo maximálně na úhradu účelně vynaložených nákladů, tedy prokazatelných, což bývají nejčastěji administrativní a finanční náklady. Tyto poplatky si každá banka řídí sama a je povinna je na požádání sdělit klientovi."
^^
m0rp4euz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2019 13:11

Protp jsem se ptal na konkretni priklad z praxe...

Pockat, takze 25% kazdorocne je bez poplatku uplne, anebo jsi myslel vyrocim fixaci?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 14. 11. 2019 13:14

Pro smlouvy od 12 2016 platí 25 % ročně zdarma, je to ze zákona.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 11. 2019 16:03

HB to má taky kolem 1000 Kč když se odchází od nich, jinak díky splácení z čsob premium účtu je sleva 0,2 procenta - na úvěr od Hypotéční banky. z poštovky a asi csob plus konta nevím jestli ještě dávaj slevu 0,1 procenta jak měli dřív.
tech 25 procent je z výše úvěru, akorát nevím jestli to platí i na hypoúvěr od MPSS, že to jde až po 2 letech. zrovna jsem tam chtěl příští rok zaplatit 3/4 úvěru. a vono nejde ani 1/4 prej, neví někdo jestli se to vztahuje i na tydle úvěry od stav. spořitelen ? je to se zástavou.
jestli mi paní v bance nepodala mylný informace třeba.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 15. 11. 2019 16:07

tmx643 píše:
audiobullys píše:RB tisícovku. Po 1 roce z 5. Jsem jim udělal papa.
Vycisleni druhej den v mejlu. Datum realizace mi dali do měsíce na den splátky hypo, odhadce byl taky rychlej. 0 400 tisíc mi vzrostla cena nemovitostí za rok.

Aha, koukám na to. ČS i v kalkulačce na svých stránkách uvádí 700 Kč. Tak to začínám vážně uvažovat. 2,18 u FIO nebo 2,09 u Creditas se mi líbí (a pokud získám nabídku od nich, mohlo by jít srazit i ČSOB premium).

Kde vidíš tu kalkulačku s informací o 700Kč poplatku za odstoupení od ČS hypo?
Zřizoval jsem hypo v době, kdy byly sazby vcelku vysoko, tak bych určitě teďka byl rád, pokud bych ji mohl refinancovat a zaplatit za to jen 700Kč poplatku :)

A taky, přijde vám reálné udělat to refinancování rovnou u ČS? Celkem rád bych si to tam nechal, ale rád bych si "aktualizoval" ratu.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 11. 2019 16:58

To plati na uvery od 12/2016, pozor na to.
CNB urobila vyklad toho zakona a od vtedy si účtujú tých 700

Ak chceš ostať u nich, asi to pôjde, ale budeš musieť navýšiť. Prípadne ísť do inej banky a zas sa vrátiť.

Aké úroky vlastne teraz ponúkajú?
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 11. 2019 17:11

Prologer: Těžko říct, po mně v bankách většinou chtěli vidět konkurenční nabídku, v podstatě jen v ČOBce a u Wurstu (kde jsem tu hypo měl) mi stačilo důrazné trvání na tom, že jim nic neukážu, ať usoudí sami. U spořky bych tipoval, že nebudou moc ochotni. Na druhou stranu, pokud si necháš někde udělat lepší nabídku, mohlo by to vyjít i u spořky.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 11. 2019 18:00

@drkarel: +1
alfas123
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka