Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 18. 2. 2020 11:41

Já musím pro dividendu ČEZ taky vždycky do spořky(nakoupeno přes Fio). Nikdy mě nenapadlo, že to jde jinak.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 20. 2. 2020 16:40

Ma niekto skusenost so vstupom s doprovodom do salonikov vo Viedni (Schengen) s kartami MC WE po 1.2. ? Oficialne informacie viem, zaujima ma ako je to v praxi.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mate59 20. 2. 2020 19:08

Bol som v 12/2019 na Louge Key.V apríli znova.V salóniku predložíš letenku a kartu,povieš L.K. a čerpáš služby.Bol som v Air Louge pri lete mimo šengen.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 20. 2. 2020 19:47

Mal som na mysli bezplatne vstupy aj s pripadnym doprovodom na World Elite kartu, kedze od 1.2. bola reforma MC a udajne je doprovod uz len za poplatok.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 20. 2. 2020 19:59

Podle toho, co psali, byl doprovod vždycky za poplatek... :mrgreen:
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 2. 2020 20:42

Než dávat někomu kreditku, je asi lepší se registrovat na LoungeKey.com a pak použít tuto appku: https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=cs - dá se i pěkně vyhledávat, kde je co k dispozici.

Akorát tam nejde zadat současně ČSOB i ERSTE, vždy jen jedna karta.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 2. 2020 21:22

retron píše:
lubik2 píše:
retron píše:Do EP se “musí” také max 2x jednou na otevření účtu a podruhé pro karty. Vše ostatní lze posílat a podepisovat přes IB. Virtuální/telefonní bankéř je také možnost.

A potřetí při změně servis24 na George, počtvrté pro změnu limitů v IB, popáté pro každoroční výplatu dividend z kupónové privatizace ...

Kvůli změně servis24 na George nebylo nutné na pobočku, ikdyž bankéř tvrdil opak. Limity lze nastavit už při první návštěvě, navíc se zvednou automaticky při přechodu na George klíč, limity karty lze měnit v IB. Dividendy kromě ČEZu a VIG jsem musel zatím vždy řešit osobně a to navíc u banky, která to spravuje, největší voser byla výplata Moneta u KB.

Ač nemám potřebu ČS nějak hájit, tak za posledních 5 let jsem byl na pobočce dvakrát (o ukončení služby EP a přechod za základní účet jsem si kdysi napsal bankéři, smlouvy připravil k podpisu do IB a na pobočce jsem se stavil až po "veřejném" spuštění MZF a podruhé to bylo ne úplně plánovaně v nějakém obchodním centru, kdy jsem si řekl, že vyzkouším jako novinku založení bankovní identity, což obnášelo zrušení S24 a ani pracovnice, která to vyřizovala nevěděla, jestli mi to vůbec bude fungovat - přechod by stejně ale proběhl později i bez této návštěvy).

A konkrétně ta změna limitů probíhá u ČS asi nejrozumnější, co jsem u bank viděl (minimálně u Velké pětky) - a na pobočku rozhodně není třeba kvůli tomu chodit, ve zkratce si je nutno pořídit v bankomatu "aktivační kód" a pak si to stačí nastavit v George (podrobněji: https://www.csas.cz/content/dam/cz/csas ... -metod.pdf), celkem záležitost na 5 minut. Maximální limit při využití George klíče je 5 milionů Kč (a nemám vědomost o tom, že by navýšení proběhlo automaticky při přechodu ze SMS autorizace bez součinnosti klienta, to se mi zdá jako nějaká urban legend)...

Jinak nyní mi přišla obnovená karta poštou, pokud si ji někdo nechá poslat na pobočku, je to volba klienta - způsob distribuce si lze zvolit při žádosti o vydání, případně později v IB.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 20. 2. 2020 23:28

Na bankovní identitu resp. George stačilo přejít online před ukončením S24, pak se to obešlo bez návštěvy bankéře. Limity ve velkém IB nevím, měl jsem je dostatečné, ale limity v mobilním Georgi se navýšili tuším ze 40 na 70 denně, zjistil jsem to při přechodu zpět na potvrzování SMS. U obnovené karty si lze vybrat, implicitně jde poštou, první vydání je ovšem na pobočku.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2020 23:32

xls píše:Já musím pro dividendu ČEZ taky vždycky do spořky(nakoupeno přes Fio). Nikdy mě nenapadlo, že to jde jinak.

Ano, jde to jinak, záleží v jaké evidenci našeho depozitáře (tedy CDCP) jsou tvé CZ akcie vedeny. Pokud na tvém vlastním majetkovém účtu CDCP (samostatném účtu, jen na tvé jméno), musíš pro některé CZ divi (ČEZ, KB.. ) takto chodit. Pokud by byly v navazující hromadné evidenci Fio (tedy hromadný účet obchodníka Fio v CDCP, v něm pak v navazující evidenci tvé akcie pod tvým jménem - Fio to nazývá jako Master účet), pak ti je vyplatí Fio přímo na obchodní účet tak jako zahraniční dividendy (protože dojdou jemu, stejně jako u partnerů/depozitářů nakoupených zahraničních akcií), a to za poplatek 0,2% z vyplácené dividendy. Ale pokud už máš koupeno na svůj účet CDCP, změna není snadná, to by se muselo ve Fio přesunout na ten jejich Master účet (a to by levněji možná vyšlo prodejem a novým nákupem akcií po změně té evidence CDCP na pobočce Fio, než požadavkem na transfer na ten druhý majetkový účet).
I když i na tom skupinovém Master účtu je v CDCP zjistitelný konečný vlastník akcií (tedy ty), je tam ale přeci jen trochu vyšší kreditní riziko (úpadek či zpronevěra Fio) než u první možnosti. Ale to už by víc patřilo do zdejší části Investování.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 23. 2. 2020 20:35

Možná, že to tenkrát Fio ani jinak nenabízelo. Skoro asi lepší mít ten majetek oddělený.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Chaki 6. 3. 2020 10:47

Creditas taky vstupuje na pole prémiového bankovnictví... zatím to ale nevypadá že by měli něco extra k nabídnutí... https://www.creditas.cz/premiove-bankovnictvi
Chaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 6. 3. 2020 12:53

Vše co má Creditas má i konkurence a i navíc (Erste Premier, ČSOB Premium) a přesto nemají takové podmínky, ale to je rozhodnutí banky. Kdo chce bude plnit, ostatní nabídky nevyužijí. U Creditas je naoko vysoký limit cestovního pojištění (20M), ale pak jejich sublimity jsou mnohem nižší a pojištění karty + osobních věcí a 4 vstupy do LK to moc nezachrání, když Erste má 6 vstupů a vlastní salónek na T2 a ČSOB zase další pojištění v ceně (právní, odpovědnost, internetová rizika).

Pokud by Creditas mělo nejlepší úročení spořícího účtu, tak bych o tom možná uvažoval, takto si za pár měsíců úroků v Trinity vydělám víc, než na cestovní pojištění a vstupy do LK.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 3. 2020 16:03

PatrikChrz píše:S tím zrušením letu - zrovna jsem toto řešil v Japonsku, obeslal jsem 4 banky, kde mám cestovní pojištění. Z Erste Premier mi taky napsali, že mám smůlu, z Unicredit neodpověděli a z Komerční banky a ČSOB napsali, že se plní, nejvstřícnější odpověď byla z KB, tak jsem to nahlásil tam a bez problémů zaplatili (nocleh v hotelu a lodní lístek místo letadla).

A ta CSOB ti prijde jak? Co znamena jen to slovo "plni"? :) Jako ze v takovem situaci mi teda neco zaplati po priletu domu? Nemel bych tak jako ty treba ze by proplatili lodni listek, noclech apod? Ja jen ze KB nemam, tak abych nejak bylo jasnejsi co ty dalsi.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2020 04:47

Už je to přes rok, takže si ty odpovědi tak nepamatuji. Prostě ČSOB napsala, že zrušení letu je pojištěno, odpověď z KB mi přišla taková nejúplnější.

Po příletu domů jsem poslal kopii lodního lístku a prohlášení kolik stál hotel - doklad jsem neměl, platil jsem hotově a doklad jsem nedostal, bylo to ale nejlevnější ubytování.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 15. 3. 2020 13:21

Takze neuplnou odpovedi KB usetrilo prachy? :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků