Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 12:42

Nestacilo by jim, kdyz si zadate trvaly prikaz na [elektrinu|plyn|internet|cokoliv]? :-))
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 17. 6. 2020 13:00

Co tu historicky lidé psali, tak nestačilo. Buď tam musíš mít 1,5M+ na účtě (drahá sranda), nebo kupovat předražené investice. Pokud předchozí neděláš, tak ani normální používání účtu nestačí.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2020 13:07

Zdá se, že to celé záleží na tvém bankéři. Hádám, že mají nastavené odměny dle toho, o kolik své klienty oškubou (na poplatcích za investice, na nízkých úrocích z vkladů, na úrocích z úvěrů).
No a index "oškubovného" lze zvýšit buď tak, že ty stávající oškubou víc, nebo vypovědí účet těm, kteří se oškubat nenechají (tím vyjde vyšší "oškubovné" na ty klienty, kteří zůstanou).

Pokud nemáš bankéře flegmouše, kterému je jedno, že nedostane odměny a tak ho index oškubovného nezajímá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 17. 6. 2020 15:59

Otázka také je, kolik může mít premiový bankéř klientů? Pokud to je omezené a má plný stav, tak se začne zbavovat těch, z kterých mu nic nekápme, aby mohl dostat jiné.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 16:21

Ono ta cilova odmena bankere za plneni KPI asi bude minimum, tipuju tak 5-15%, zaklad bude delat vetsinu mzdy. To neni jak prodejci teple vody, kde je opacny pomer.

Ale treba je to ve sporce vic, kdyz jsou tak agresivni, kdovi? Jake to ma vubec dnes EP vyhody? Kafe a piti mi nabizeli i kdyz jsem prisel jak noname z ulice. Pravda, trochu jsem je peroval.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2020 16:56

Třeba to trochu okořenili hrozbou vyhazovu nebo přeřazení na jinou práci (např. na běžnou přepážku). Každopádně někdo v platu řeší každou tisícovku, ať už proto, že musí (nájmem, hypotékou nebo stylem života jeden "na dřeň") nebo zkrátka proto, že má peníze rád :D.

Základní výhoda je pro mne 6 vstupů (ČSOB má 4 vstupy) v systému Lounge Key (a "nadlimitní" vstupy jsou za polovinu běžné sazby, která je asi 30 euro u ostatních bank) a dále vlastní salonek v Praze na schengen terminállu (na mimo schengen lze jít neomezeně do MC salonku s kartami MC World Elite a lepšími). Při odletu z Prahy tak s Erste člověk nikdy nečerpá volné vstupy, u ostatních bank nečerpá jen když letí mimo schengen.

Druhou podstatnou výhodou je pro mne cestovní pojištění, které má nejen slušný limit (tuším 10 milionů), ale hlavně obsahuje i některé rizikovější sporty, pro mne důležité potápění. Oproti tomu ČSOB má sice vyšší limit (tuším 15 milionů), ale když jsem naposledy studoval podmínky, tak tam rizikové sporty nebyly.

Ale kdo necestuje nebo má vstupy do salonků zařízené jinak (létá v business, má statusovou kartu aerolinek,...), tak mu asi nemá moc co nabídnout. Výběry v tuzemsku i zahraniční zdarma nabízí dnes už spoustu bank (z mých je to KB, ČSOB, Unicredit, Sberbank, mBank, Creditas, Equa a určitě jsem na nějakou zapomněl), navíc ČS nemá nic moc kurzy, navíc výběry účtuje horším, valutovým, kurzem. Concierge mi vycházelo lépe u ČSOB (dal jsem stejný úkol oběma, sehnat konrétní knížku a lístky na konkrétní představení, úspěšná byla jen ČSOB).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 6. 2020 17:11

V pondělí jsem volal do ČSOB na 800 300 300, že bych chtěl € účet k Premiu kontu. Chtěla mě hnát na pobočku, ale mám vzdáleného bankéře, který už skončil :D Slíbila, že se někdo ozve a dodneška nic. Prémiovej *****.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 17. 6. 2020 17:55

PatrikChrz: ČSOB premium má od 1.7. nové podmínky, kde se pojištění zvedá na 100M. Co si pamatuju, tak rizikové sporty tam jsou taky, ale nevím, jestli třeba specificky potápění není vyloučené. Skoro bych se ale vsadil, že ne. Ale výhody na LK a salonek Erste tam rozhodně jsou.

wit.cz: no jo, tak musíš volat na prémiovou linku a ne na tu obyčejnou ;) To by pak bylo k vzteku, kdyby ta obyčejná fungovala stejně dobře jako ta prémiová :D
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2020 18:07

Ale výhody na LK a salonek Erste tam rozhodně jsou.

Ano, LK ČSOB má, ale se 4 vstupy (proti 6 u Erste). Do Erste salonku se může jít i na LK (nebo Priority Pass nebo možná i jiný systém), ale odečte to vstup (z těch 4), kdežto s Erste kartou tam jde chodit neomezeně bez odečítání volných vstupů (pro majitele karty, za hosta se volný vstup odečte).

-- 17. 6. 2020 18:09 --

ČSOB, pojistné podmínky, článek 8, odstavec 4

Pokud to není v pojistné smlouvě výslovně ujednáno, pojištění se nevztahuje na provozování Zimních nebo Rizikových sportů. Pojištění
se nevztahuje na provozování Nepojistitelných sportů.

Je možné, že od 1. 7. budou jiné pojistné podmínky, ale limity už tam jsou, odkaz na jiné pojistné podmínky nikoliv
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jir.vesely 17. 6. 2020 20:11

To je právě zatím ta neznámá, ale v kolonce rizikové sporty v tom přehledu je ano.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod CZ4R 18. 6. 2020 09:47

PatrikChrz píše: Concierge mi vycházelo lépe u ČSOB (dal jsem stejný úkol oběma, sehnat konrétní knížku a lístky na konkrétní představení, úspěšná byla jen ČSOB).

Služby Concierge jsem nikdy nepoužil, jak to Patriku vychází cenově? Mají nějakou přirážku? tzn. cena knihy/vstupenek + poplatek za servis/obstarání?
CZ4R
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2020 10:48

Obecně je tato služba zdarma (tedy v ceně účtu u Erste Premier nebo ČSOB Premium). Někdy ale se mi stalo, že mi odpověděli, že lístek do divadla seženou, ale dráže, než je oficiální cena. Je ale možné odmítnout.

Také se příliš nezabývají tím, že by to někde bylo levnější. Třeba kamarád požádal o zjištění, kde v okolí jeho bydliště očkují pro cesty do zahraničí - dali mu kontakt na nejdražší se třech míst, co byly k dispozici.

Každopádně pokud člověk chce něco, co se obtížněji shání a přitom má pevnou cenu (třeba ty lístky do divadla), tak proč nevyzkoušet. Když to seženou za oficiální cenu, je to bonus pro mne. Když to seženou za vyšší cenu , tak mám na výběr, chci to, nechci to. Je to výhoda, že u divadel, která sice bývají vyprodaná, ale ne totálně (5 minut po spuštění předprodeje), tak není potřeba hlídat si, kdy předprodej začne, aby to člověk koupil hned první den - o to se mu concierge postará.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PULPANM 18. 6. 2020 11:57

Ahoj a když to seženou, knihu, lístky apod, jak pak dál? Někam si dojdeš, nebo pošlou poštou, nebo emailem, pokud jde tisknout?
Nějak jsem zatím nenašel jediný důvod, proč je vyzkoušet. ( ČSOB Premium)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2020 13:11

Knížku mi dali vědět, kde je k sehnání, lístky si už nejsem jist, možná k vyzvednutí na pokladně divadla? Fakt už si nevzpomínám.

Kamarádovi jsem zařízoval vstupenky na slovenskou přednášku nějakého cestovatele. Nebyly ke koupi přes Internet, ale pouze na místě. Concierge se nějak spojila s majitelem baru či co, kde se to konalo a zařídili možnost vyzvednutí na místě.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PULPANM 18. 6. 2020 13:40

Díky tak pak to asi také někdy vyzkouším až bude důvod
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka