Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 24. 6. 2020 10:06

EP může být dobrý nápad, když to chce někdo s rizikem výpovědi a žádný peníze se jim cpát nechystá (no, možná ještě třeba s výhledem na hypotéku).

Jinak je to jejich "budování vztahu" velice nebezpečné, něco jako pořídit si milenku-zlatokopku. U té taky není vysoké množství už vynaložených prostředků zárukou přítulnosti do budoucna.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2020 10:36

Bohužel. Kdyby to aspoň měli v podmínkách - musíte mít zainvestováno x, musíte platit měsíční pojistné y,... ale takhle je to opravdu na libovůli osobního bankéře, jak se vyspí. A i když mu dnes dáte vydělat na provizi, zítra může dostat jiné cíle a klidně vám všechny služby vypoví.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 6. 2020 10:42

PatrikChrz píše:Jak píše Dalich, je to o plnění plánu. Když plníš, není co řešit, když ne, tak buď někoho donutíš koupit službu, kterou nechce/nepotřebuje/není pro něj výhodná, nebo ten účet zrušíš. Tak jako tak ti stoupne zisk na klienta.

Ctu zdejsi zkusenosti s EP, tobe to ale prece nechali ne a taky tam nic extra nemas ne?
Neni to spis o soukromem bankeri, jestli ma dobry jinde ksefty neresi? :)

Ja to mam od roku 2017, delal mi problemy jeden EP banker v celnici, zadal jsem a presel jinde. Vyuzil jsem sem tam salonek. V roce 2019 me muj EP banker pozval, emailem ze se mam zastavit na pobocku kvuli optimalizaci nakladu a reseni :)
Ja napsal ze jsem porad v zahranici a cestuji :D
Volalo me asi za mesic cislo z EP, ale to jsem nezvedal. Potom uz klid.
Ucet od te doby skoro nepouzivam, ani debetku.
Produkty nemam zadne krome
Premium ucet v czk
Visa ta nejvyssi cerna
MC karta na ten salonek
a ty vstupy do salonku
Pojisteni to co se dava, to tu ma kazdej
Posilani penez jen pres 70k.
:)

Ze by to bylo tim ze jsem socka a nebo ze zaroven neumim dojit ani na pobocku? :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2020 10:58

Mně to vypověděli (stejně jako několika lidem v mém okolí), jenže já se odvolal k ombudsmanovi ČS a když to nepomohlo, poslal mu ještě nahrávku jednání s tím, že pokud mi účet neobnoví, pošlu to na ČNB. Pak obnova šla.
Faktem je, že by z toho mohli mít fakt průšvih.
Nucení do investic, aniž by se mnou měli vyplněný investiční dotazník, například. Ta nahrávka je fakt drsná, šmejdi s hrncema proti tomu hadr.
A nebyla tam jen bankéřka, ale i ředitel pobočky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jir.vesely 24. 6. 2020 11:00

A to prostě nechcete... Celkově teda web EP je katastrofa. Spousta obecných poutačů, ale nikde žádné detaily. Třeba to investování - máme to skvělé, postavíme Vám to na míru, ale člověk se neproklikne na žádný z těch "spešl" fondů, aby se sám mohl podívat na poplatky, výkonnost a tak dále. Tohle má fakt očividně cíl dokopat člověka na pobočku a následně mu diktovat, co bude dělat. Já o tom chvíli i přemýšlel, protože bych využil ty salonky (teda pokud by nebyla korona), ale s tím, co jsem si přečetl tady, tak ne. A to nemám problém nějakou část financí směřovat i do bankovních fondů. Dělám to v ČSOB a Monetě, v obou jsem i přes "korona-pád" na tom pořád líp než mít to někde na spořáku, ale co jsem viděl, tak ČS minimálně u standardních fondů má poplatky vyšší a aby pak ještě za mnou někdo přišel s tím, že tohle je málo a chceme víc, a já tak musel po downgradu držet nějakej totálně nezajímavej účet jenom kvůli tomu, že jsem v něm zainvestovanej, tak to díky, ale nechci. A skoro mi přijde jako by tohle byl i jeden z cílů toho, co dělají.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 6. 2020 13:04

Proto bych to jako hlavni ucet nechtel i kdyz me i mlady lidi rikaji, prece celkove Sporka staci a mam ucet po babicce, protoze ta ho mela taky hec! Babicky meli celkove vse na draka jak zjistuju :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2020 13:44

Hlavně to hovoří proti tomu mít vše u jedné společnosti. Protože banka není povinna sdělit důvod výpovědi, není možné se proti němu ani bránit. Klidně se může stát, že banka vypoví účet na základě chybných informací (to je třeba moje domněnka u ING, které mi vypovědělo účet a fakt naprosto nechápu proč - chodila mi tam výplata, bonusy žádné nedával)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jir.vesely 24. 6. 2020 14:08

Přesně tak. Diverzifikace je třeba. Jako kdyby to bylo o účtu, který si během chvilky zařídím jinde, pokud se něco stane, tak je to jedno. Ale pokud nutí k investicím, kde časový horizont bývá 5 a víc let, a přitom hrozí, že člověka po roce kopnou do ..., tak to riskovat teda nebudu. Nejhorší na tom je asi to, že tímhle přístupem si vlastně spíš lidi motivují k tomu, aby jenom využívali výhody účtu s tím, že jim to asi jednou skončí a tak jim tuplem nic vydělat nenechají.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 6. 2020 15:42

CZ4R píše: Chci, aby mi bankéř dal pokoj a já do něčeho investoval (kde +- o nic nepřijdu, ale ani nevydělám - spíš to budu brát jako svůj poplatek bance :)
Zkus pozadat o změnu bankéře/pobočky.
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 24. 6. 2020 22:41

V erste nakupují fondy po 300 Kč, vybral jsem tedkonc nedávno se ziskem od 5 do 20 procent. Nechal jsem si dividendovej fond, ten mi vyplatil zisk asi 18 procent.
To se o fondech v csob nedá říct. Zas ale tam jsem při poklesu tolik nenakupoval jak u erste, tam chtěj 500. Přeci jen po 300 je lepší nakupovat každý den několik fondu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 25. 6. 2020 00:08

PatrikChrz píše:Mně to vypověděli (stejně jako několika lidem v mém okolí), jenže já se odvolal k ombudsmanovi ČS a když to nepomohlo, poslal mu ještě nahrávku jednání s tím, že pokud mi účet neobnoví, pošlu to na ČNB. Pak obnova šla.
Faktem je, že by z toho mohli mít fakt průšvih.
Nucení do investic, aniž by se mnou měli vyplněný investiční dotazník, například. Ta nahrávka je fakt drsná, šmejdi s hrncema proti tomu hadr.
A nebyla tam jen bankéřka, ale i ředitel pobočky

Mimochodem - ta nahrávka vznikla s jejich souhlasem? Nebo souhlasu netřeba?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 6. 2020 06:28

K ochraně vlastních zájmů souhlas nepotřebuješ.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod razvm 25. 6. 2020 12:17

Dneska jsem byl na první schůzce s bankéřem EP, v zásadě potvrzuju, co se tu říká. Tak nějak jsme se shodli, že ani jeden do toho nechceme jít...

Rovnou jsem řekl, že investice a pojištění ne a na hypo říkal, že tu co mám jinde mi taky nedorovná. A tím pádem nemá smysl dělat účet, protože nebudeme "budovat vztah". :mrgreen: A rozhodně mi nestojí za námahu ho nějak přesvědčovat, že účet teda chci, a pak ho každý půlrok po telefonu/na schůzce balamutit bullshity o tom, že v budoucnu něco bude.

Takže za mě EP velký ne. Leda pokud máte hodně peněz a nevadí vám, že cenu těch benefitů vám tam víc než dobře naúčtujou v poplatcích/úrocích (aka "budování vztahu") :-)
razvm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2020 10:47

A cetl jsi:

——
Erste Premier oceníte, pokud disponujete úsporami a investicemi ve Finanční skupině České spořitelny v částce nad 1 500 000 Kč či jsou vaše úspory, investice a úvěrové produkty v celkové výši 4 000 000 Kč nebo si na osobní účet Premier budete zasílat mzdu/plat či příjem ze samostatně výdělečné činnosti v souhrnné výši 70 000 Kč a více každý měsíc.*
*O poskytnutí služby Erste Premier rozhoduje Banka. Splnění kritérií automaticky nezakládá nárok Klienta na poskytnutí služby Erste Premier. Službu Erste Premier může Klient i Banka ukončit výpovědí bez uvedení důvodu nebo vzájemnou dohodou.
——

Takze kdyz s nimi nebankujes, nevyuzivas ty sluzby, proc se chces prizivovat? Vam neni trapny se chovat jak looser, co zneuziva socialni davky, prispevky na kojeni a dalsi a dalsi? :-) nyni me nenapada zadny rozdil mezi opalenymi a temi, kdo lizou smetanu - spise drobky :-) Ani jeden netvori hodnoty a neposkytuje nic. :!:

Anebo uz neplati, ze ten kdo bere a nedava je povl? :-) No jo, ale klasik rekl, ze ten kdo nedava, tak nikdy nezbohatne... Mit sport v systematickem brani a cilene nic nedat, No tak asi treba to nekomu staci ke stesti, nez mu to ale cele dojde (nebo spis nedojde)...

Takze jit si do CSAS zalozit ucet, kdyz jsem s nimi nebankoval a ty prachy tam u nich nemel - a ani neplanuju! —- prooc proboha :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 26. 6. 2020 11:09

Proč by někomu mělo být trapné zneužívat služby banky, která holí statisíce hlupáků na poplatcích a úrokách.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka