Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 14. 8. 2020 17:55

Tak asi by si s tebou dali schůzku po telefonu, ne? Teda to bych předpokládal.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 8. 2020 18:24

uphoun píše:Zavolala si mne bankerka CSOB Premium, do telefonu mi nic rict nechtela (pry nemohla) a bylo to jen kvuli aktualizaci osobnich udaje (pry narizeni CNB?)..

UCB zase tehdy emailem :D Premium je skutecne ze se banka o klienta stara, to z obyc uctu nepamatuju takove starosti ;-)
A sel jsi tam? :)

-- 14. 8. 2020 19:30 --

xls píše:Vtipný je, že to mám otevřené a spravované přes telefonního bankéře bez navázání na pobočku. Za téhle situace by mě táhli kam? Do nějaké telefonní budky?

Prece ale neni nikde povinost chodit ne? :) Co kdyz jses v zahranici, nechces telefonovat ci se telefonu bojis.
Email - myslis ze je to scam
Online po prihlaseni v IB nic tak neni.

Ja nikde teda nedosel, ale zatim v poho :) Navic ofiko dnes se posila pak dopis (dodejka) do schranky, pokud je to neco vaznejsi napr predvolani na prani prachu, zlocin, vykradacky a tam to asi klient pozna hned :D
Aktualizace udaju je taky podle me nesmysl, vzdyt to by tuplem museli chtit ty uverove spolecnosti, u kreditek a nikdy nikdo to ani neresil.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 14. 8. 2020 19:54

AML - tyto tři písmenka budou strašit spoustu klientů bank i banky samotné. Mě už taky zrušili jeden účet, protože jsem jim odmítl sdělit, kdo je můj zaměstnavatel.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Erste.Premier 7. 9. 2020 16:26

Před časem jsem se dozvěděl, že prémiový účet Erste Premier bude od roku 2021 jen pro ty, kteří "nerozumí" financím a svěří je bance jako depozitum. K současné podmínce obratu 70 000 Kč měsíčně přibude ještě od ledna mít depozitum u banky.

Čili: Buď mít spořící účet, který má ovšem dnes nekonkurenčních 0,2% p.a., což nedává smysl, když u konkurence máte například 1 % p.a. (Hello Bank, Equa Bank atd.), nebo si koupit podílové fondy (opět s velkými poplatky, které třeba u akciových fondů jsou 3%, přičemž u ING či jinde je můžete mít za 1 %).

Nebo budete muset mít vložené peníze na běžném účtu (OK, ale kdo by to dělal?), nebo investovat do akcií přímo na burze přes Českou Spořitelnu, bohužel však s extrémně šílenými poplatky, které se vám nevyplatí, viz ceník: https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... tovani.pdf

Nebo mít jakýkoliv produkt u ČS, aby bylo splněno depozitum... V tom případě bude Erste Premier jen pro finanční diletanty, protože kdo by za takových podmínek chtěl nechat ležet peníze u nich třeba na běžném nebo spořícím účtu?
Erste.Premier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 7. 9. 2020 16:28

Tak mi zrovna dorazila vypoved na ucet u Csob, dopisem, s 2 mesicni vypovedni lhutou.
jichaj
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 7. 9. 2020 16:45

A skutečný důvod výpovědi?
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 7. 9. 2020 16:48

Erste.Premier: A jaká bude minimální částka, která musí být v bance uložena?
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 7. 9. 2020 16:50

netusim, redukce nakladu?
na ucet chodil predepsany objem penez, kreditku jsem pouzil u par plateb v zahranici
jinak ale na uctu zadny jiny obrat nebyl ani jsem nepouzival investice a dalsi
jichaj
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Erste.Premier 7. 9. 2020 17:20

Částka ještě není definovaná, bude to tipuji v řádech statisíců až například 1,5 milionu Kč. Toť otázka, kolik definují minimální depozit.
Erste.Premier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 7. 9. 2020 19:41

Zatím je na webu „jen“ nový ceník (jako obvykle bez jakéhokoli upozornění), kde je
Upřesňujeme kritérium měsíčního příjmu. Od 25. 1. 2021 do měsíčního příjmu zahrnujeme mzdu / plat či příjem ze samostatné výdělečné činnosti a nebo svobodných povolání.
takže předpokládám, že spousta místních bude chtít skončit.

Depozitní/bilanční kritérium jsou beze změny, ale jejich obsah je definovaný v jiných dokumentech.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 8. 9. 2020 04:45

Tak do poznámky k platbě napíše "mzda". ;-)
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 9. 2020 05:46

Přesně ... jak tak asi poznají, že se jedná o příjem ze SVČ nebo svobodného povolání, když tam si posílám peníze z jednoho svého účtu na druhý svůj účet? No, myslel bych si, že tohle přesně nezapočítají.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 8. 9. 2020 07:33

A není to jedno? Kdyby za těch podmínek nabízeli něco jedinečného, tak to by možná mělo cenu, ale je to jen bída + opruz.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 9. 2020 07:37

Nemaji sanci zjistit, zda to je mzda nebo ne, takze poplatek za vedeni uctovat nemuzou. Samozrejme, vypoved uctu muzou dat , kdyz prijem bude z uctu stejneho majitele a pujdou po tom.

jichaj píše:netusim, redukce nakladu?
na ucet chodil predepsany objem penez, kreditku jsem pouzil u par plateb v zahranici
jinak ale na uctu zadny jiny obrat nebyl ani jsem nepouzival investice a dalsi

Kdyz jsi to nejak nezenuzival(kreditku), prepokladam, ze si preposilal, asi se jim to prestava libit a nahodne si nekoho vybbiraji a rusi ucty.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 8. 9. 2020 07:48

Bývalo zvykem používat pro výplatu mzdy konstantní symbol 0138. Už asi 10 let je to nepovinné, ale samozřejmě nic nebrání tento KS použít.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka