Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 3. 11. 2020 13:27

xls píše:S nějakým excelentním fungováním bych moc nepočítal. Dle mých zkušeností není problém si nechat nějaké drobné ošetření proplatit - ostatní si musí člověk na místě člověk sám zařídit.
Poučení z toho je, že je potřeba se spoléhat hlavně na sebe a známé.

ČSOB má/používá Axa Assistance.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Delitzsch 3. 11. 2020 17:32

AXA Assistance využívá také Komerční banka. RB využívá Europ Assistance, ČS/EP Global Assistance. MMB Cardif Assistance.

Máte zkušenosti s cestovním pojištěním UCB, které zajišťuje Allianz?
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 11. 2020 17:12

dalich píše:
xls píše:ČSOB má/používá Axa Assistance.
Už ne. Už voláš do ČSOB Pojišťovny. Využil jsem to v Rakousku a opravdu ta jejich pomoc fungovala.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod JakoobCZ 6. 11. 2020 23:53

Má smysl řešit pojištění na kreditce? Roční pojištění na úrazy včetně sportu po EU stojí někde 800-1000 Kč, když máte u pojišťovny už nějaký produkt. U bank mi přijde, že je to vždy nějak oseknuté, s nějakými kličkami.
JakoobCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2020 10:37

Záleží na tom, jak které. Pojištění léčebných výloh je, zejména u prémiových účtů, dobré a často zdarma. Úrazové pojištění je na částky, které nic neřeší (obvykle statisíce).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 7. 11. 2020 15:10

Muzes zkusit klickovat proti bance, treba odstoupit do 14 dnu, navic kdyz ti nic nebrani mit vice pojistek soucasne.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2020 16:49

Přesně tak, já jich mám celkem pět (ČS, ČSOB, UCB, KB a SB) a už se mi to hodilo. Protože třeba zrušení letu není to samé, co zpoždění a ne všechny pojistky ho kryjí
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 11. 2020 17:50

Něco co by zaplatilo pobyt na nadstandardním pokoji by v nabídce bank nebylo?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 8. 11. 2020 00:07

PatrikChrz píše:Přesně tak, já jich mám celkem pět (ČS, ČSOB, UCB, KB a SB) a už se mi to hodilo. Protože třeba zrušení letu není to samé, co zpoždění a ne všechny pojistky ho kryjí

Mám to podobně a docela by mě zajímalo, jak to pak děláš. Nahlásíš na všech pojišťovnách pojistnou událost a pak následně zjišťuješ, co ony na to? Nebo si pak nastuduješ podmínky a vybereš jednu a tam pak jednáš?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2020 05:06

Lafayette16 píše:
PatrikChrz píše:Přesně tak, já jich mám celkem pět (ČS, ČSOB, UCB, KB a SB) a už se mi to hodilo. Protože třeba zrušení letu není to samé, co zpoždění a ne všechny pojistky ho kryjí

Mám to podobně a docela by mě zajímalo, jak to pak děláš. Nahlásíš na všech pojišťovnách pojistnou událost a pak následně zjišťuješ, co ony na to? Nebo si pak nastuduješ podmínky a vybereš jednu a tam pak jednáš?

Napsal jsem dotazy svým bankéřům. Dva z nich odpověděli, že se to vztahuje, dva, že ne a jeden neodpověděl. Tak jsem si hodil korunou a nahlásil u Komerční banky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Stileth 8. 11. 2020 11:35

Ono nejde nahlasit stejnou pojistnou udalost u vice pojistoven pokud to mam sjednano? Mel jsem za to, ze ano.
Stileth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 8. 11. 2020 11:41

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 11. 2020 14:19

Pojisteni u cest do zahranici je asi v dnesni dobe jedno ne? :)
Ctu zde ze pojisteni je neplatne :(
a nemusim zrejme hadat ze tak to bude mit vetsina pojistoven at uz mam Premium konto vsude....

V případě vycestování do lokality, do které MZV ČR nebo jiné mezinárodní instituce vydaly doporučení tam necestovat čizakázaly tam vycestovat, nekryje pojištění léčebných výloh náklady na léčbu onemocnění v souvislosti s COVID-19.

https://travelmaps.state.gov/TSGMap/?ex ... .490597364

https://www.kb.cz/cs/obcane/pojisteni/c ... -ke-kartam

Pro upresneni hned moje oblibena lokalita tak treba z praxe...
nemyslim ted covid 19 ale vseobecne...

- s výjimkou velkých měst se nedoporučuje cesta do departamentů Putumayo, Arauca, Cauca, Caquetá, Guaviare, Guainía, Vichada a Norte de Santander,
- departament Meta (kromě hlavního města Villavicencio a turistického lákadla Caňo Cristales),
https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_ ... other.html
Argument: lze ale bezne nalezt ze napr do Cano Cristales se cestuje.
Pokud tam teda nekdo vstoupi, znamena to ze jeho top pojisteni je vlastne neplatne v dane lokalite. Plati ale vsak nadale mimo uvedene lokality.
Problem je ze Ministerstvo ma casto zavadejici udaje a do hromady zemi ale i lokalit pise aby lidi necestovali, jinde je to spis politicke.

V pripade covid 19, tak bude urcite problem v danem state s pojistenim? Pokud tam nekdo presto jede? :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 11. 2020 06:59

Je nutne plnit obrat hned prvni mesic v kterem doslo k aktivaci CSOB Premium?
taylor729
Nadšenec

Odeslat příspěvekod _dank 15. 11. 2020 08:26

Poprvé musí být podmínky splněny 4. měsíc od založení -- první 3 měsíce nemusí být splněno nic.

Viz článek 6.2 v podmínkách služby: https://www.csob.cz/portal/documents/13 ... remium.pdf
_dank
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka