Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 6. 2021 15:03

Jo, největší slabinu vidím právě v nepredikovatelnosti podmínek, vždyť už je to asi pátá změna za tu krátkou dobu, co produkt funguje. A to je tu ještě možnost, že nad rámec veřejných podmínek budou požadovat splnění dalších kritérií (nebo účet vypoví).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 13. 6. 2021 15:45

xls píše:Právě že všechna tahle řešení mají hlavní nevýhodu, že je to mnohem dražší než to přinese užitek. Teoreticky by se tam třeba daly přeparkovat akcie - to by ale stálo spoustu peněz, ročně by se z toho platily taky víc než 10 tisíc, atd.
Za české si účtují 0,06% p.a., zhruba stejně jako Fio. Pravda americké apod. akcie jdou jinde vést zdarma (a ČS má s americkými nějaký problém a musí to dělat přes Rakousko, radši to podrobně proberte s bankéřem, než provedete nevratné kroky), a ten prvotní převod/nákup je drahý. Zdarma to rozhodně nevyjde, ale desestitisíce to být nemusí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xsw 13. 6. 2021 16:26

No počkej jakých 0,06 % p.a? Fio mi za držení českých akcií neúčtuje vůbec nic, poplatek je pouze 0,2 % z připsané dividendy.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pivinecek 13. 6. 2021 17:15

Ahoj, nabízí nějaký prémiový účet v ČR pojištění kol? (krádež, spadnou z nosiče kol, já způsobím havárii - něco na styl povinného ručení u auta)? díky za info
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 13. 6. 2021 17:24

koukám do těch nových podmínek a snad jediná varianta, co by přicházela v úvahu by mohla být nákup státních dluhopisů. Tedy vzít 250T ze spořáku, poslat na premier a z toho nakoupit dluhopisy. A mohl by být klid, teda pokud jim to takto bude stačit...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 6. 2021 17:56

tohle je docela zajímavý tip, asi ne to, co si ČS představovala, ale jestli to bude fungovat, proč ne :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZ4R 13. 6. 2021 19:04

Je nějaký premium účet, se kterým se vyplatí pronájem aut v zahraničí? Chystám se na dovolenou a služební cestu, ale nemohu najít žádnou slevu na pronájem vozu v cílové destinaci :-)
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 13. 6. 2021 19:24

Státní dluhopisy nejsou vedený u nich, to asi neprojde, ne?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kubago 13. 6. 2021 19:41

Zprostředkovávají přístup do majetkového účtu přes který se pak dá nakupovat, ale jako takový nemá s ČS nic společného https://pssd.sporicidluhopisycr.cz/pssd-war/
Takže tomu moc neveřím. (Ale ruku do ohně za to nedám)

Spíše by mohli kývnout na ten TraderGo, kde se fakt platí 0,06% z držení měsíčně https://www.tradergo.cz/content/dam/cz/ ... -04-10.pdf
kubago
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 13. 6. 2021 20:15

no s těmi státními dluhopisy mi to taky přijde až moc jednoduchý ale vycházím z tohoto

https://cdn0.erstegroup.com/content/dam ... Download=1

tam se jasně píše u bilančního kritéria

Výpočet bilančního kritéria
Při výpočtu bilančního kritéria se počítá:
– s kreditními zůstatky vykazovanými ke konci dotčených kalendářních měsíců na produktech vedených
pro Klienta, a to i na produktech vedených ve všech dceřiných společnostech Banky, včetně Kooperativa
pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group a fondů České spořitelny, a.s., a ostatních zahraničních podílových
fondů, a objemem prostředků, za něž byly nakoupeny spořicí státní dluhopisy, které se do tohoto zůstatku
započítávají
;
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 13. 6. 2021 20:27

xsw píše:No počkej jakých 0,06 % p.a? Fio mi za držení českých akcií neúčtuje vůbec nic, poplatek je pouze 0,2 % z připsané dividendy.
Aha, master účet; já jsem to srovnával s variantou bez master účtu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod antonsek 13. 6. 2021 21:00

.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tomas3 13. 6. 2021 22:58

jenda_s píše:koukám do těch nových podmínek a snad jediná varianta, co by přicházela v úvahu by mohla být nákup státních dluhopisů. Tedy vzít 250T ze spořáku, poslat na premier a z toho nakoupit dluhopisy. A mohl by být klid, teda pokud jim to takto bude stačit...


Já na základě formulace výpočtu bil. kriteria, kde se mluví o objemu prostředků, za něž byly dluhopisy nakoupeny, to chápu jako jednorázově započtenou akci v daném období, tedy bez ohledu na celkový zůstatek držených dluhopisů. Navíc je otázne zda, nebudou chtít nákup zprostředkovat i s příslušným poplatkem, aby mohl být započten. Tady to bude chtít ještě do budoucna u bankéře vyjasnit.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 14. 6. 2021 08:07

máš asi pravdu, dá se to vyložit i jako nákup v aktuálním sledovaném období. Nicméně nákup jinak než online v okamžiku, kdy už máš ten účet snad ani nejde nebo pokaždé můžu podat příkaz přes cs s poplatkem? to rozhodně dělat nehodlám...

Zkusím bankéře, jestli se něco dozvím...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 6. 2021 14:40

PatrikChrz píše:Kamarád se dohodl s bankéřem, že bude měsíčně dávat 10 tisíc do jejich fondů a bankéř ho nebude prudit a nebude účtovat měsíční poplatek.

Ja vim ze ty a zrejme kamarad to asi vyuzije poradne napr salonky na max, pojisteni dejme tomu... ale ten kdo to na max neuzije, tak dle meho, nevim zda se mu uz tyto ruzne reseni vyplati :(
Ten cas nad tim straveny, pripadna reklamace pres arbitra "banka me uctovala tohle a tamto" nebo dokonce nutnost letet na pobocku :(

Nevim jestli v pripade lehciho vyuziti se nevyplati 2x tu vyhodu radsi zaplatit (2x salonek + pojisteni) a nebo proste zrusit a nejake penize si navic vydelat nekde jinde :hm
Hadam ze to budou plnit nekteri z nostalgie a nebo ty co proste maj klidne hypo a dalsi produkty :)

Aneb, moje babicka mela sporku, rikala ze je top, tak ji mam taky a stejne tam mam pujcku / hypo / stavebko a jeste chci dalsi sporit protoze proste CS je jistota a jinde to neumim :D
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků