Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 6. 2021 16:08

jenda_s píše:máš asi pravdu, dá se to vyložit i jako nákup v aktuálním sledovaném období. Nicméně nákup jinak než online v okamžiku, kdy už máš ten účet snad ani nejde nebo pokaždé můžu podat příkaz přes cs s poplatkem? to rozhodně dělat nehodlám...

Zkusím bankéře, jestli se něco dozvím...

určitě se pochlub :D

Mohlo by to být win-win. Najít bankéře co nabídne rozumný kompromis a k němu hromadně přejít :). Já k té mojí nechci i kdyby nabízela cokoliv čupr-supr.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 14. 6. 2021 17:02

fc70 píše:
xsw píše:No počkej jakých 0,06 % p.a? Fio mi za držení českých akcií neúčtuje vůbec nic, poplatek je pouze 0,2 % z připsané dividendy.
Aha, master účet; já jsem to srovnával s variantou bez master účtu.

Myslím, že nemám master účet a taky nic neplatím (Fio bance držení).
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2021 19:01

Držení se počítá denně a zaokrouhluje na celé koruny, tj. pod portfolio zhruba 300 tisíc se u Fio neplatí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod saabik 14. 6. 2021 19:42

xsw píše:No počkej jakých 0,06 % p.a? Fio mi za držení českých akcií neúčtuje vůbec nic, poplatek je pouze 0,2 % z připsané dividendy.


To proto, že neprovádí služby custodiana. Kdyby prováděla, tak to asi nedělá zdarma. :hm
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 14. 6. 2021 21:46

Taky jsem se toho lekl a díval se, něco se platí, za CDCP to vychází cca 0,01 % ročně při řádově jednotkách mil., strhává se měsíčně. Je to bez master účtu, při založení to asi ještě nedělali. Je myslím i lepší z hlediska bezpečnosti, kromě toho výhoda, že se neplatí za inkaso dividend.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xsw 15. 6. 2021 04:35

Takže u ČS to je 6x dražší? :D
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 15. 6. 2021 13:32

Kdepak, podle ceníku CDCP je to 0,05% . Takže 20% marže, stejně jako třeba J&T.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlkoslav 21. 6. 2021 17:20

fc70 píše:Držení se počítá denně a zaokrouhluje na celé koruny, tj. pod portfolio zhruba 300 tisíc se u Fio neplatí.

Pokud vím, platím jen poplatek cdcp, asi tu korunu denně.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod midkingking 25. 6. 2021 12:08

Včera mi volal Premiér bankéř, že v rámci Erste Premier budou změněny podmínky pro vedení účtu Premier. Tato změna se promítne hlavně u některých uživatelů zde (přeposílačů peněz), kteří zde psali dlouhé ódy, jak se dá krásně z banky dojit výhody. :D Tak, jak jsem tu už psal dříve, banka se chce zbavit všech klientů, ze kterých nic nemá a jen čerpají výhody této služby. Dnes toto sdělení bylo potvrzeno zprávou v elektronickém bankovnictví George. Na tuto skutečnost je klient zároveň upozorněn emailem a SMS zprávou.

Od 1.9.2021 bude zrušeno příjmové kritérium. Příjmové kritérium je nahrazeno kombinovaným kritériem. Kombinované kritérium spočívá v měsíčnímu příjmu 70 000 Kč a současně přibude podmínka plnění bilančního kritéria (úspory, investice a úvěrové produkty), a to ve výši 250 000 Kč. Tímto způsobem banka dává jasně najevo, že o přeposílače, nebo zákazníky, kteří nedrží žádné peníze v bance není zájem.

Jaký máte názor na tuto změnu?
Naposledy upravil midkingking dne 25. 6. 2021 12:28, celkově upraveno 1
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 25. 6. 2021 12:27

A tak to má být.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod midkingking 25. 6. 2021 12:30

Tak samozřejmě. :D
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 6. 2021 12:36

ja si myslim, ze to je spravny krok. asi ich niekto zazaloval za diskriminaciu. Pravidla musia byt jasne a transparentne.

dufam, ze z tychto premier uctov vyhodia aj ockovanych proti Covidu 8-) :-D ;-) ;-)
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 25. 6. 2021 13:19

tak mi můj bankéř potvrdil, že nákup státních dluhopisů provedený z EP účtu se počítá do v rámci kombinovaného kritéria jako bilančního část.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 25. 6. 2021 15:09

jenda_s: jako dokud máš ty dluhopisy? Jak poznají, zda je ještě máš, když účet je veden jinde?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 25. 6. 2021 15:43

nepoznají...

Prostě mi potvrdil, že mám bilanční část kombinovaného kritéria splněnou, když jsem nakoupil státní dluhopisy z EP účtu, teda koupil jsem za více, že říká minimum...
jenda_s
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků