Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Milos 5. 8. 2022 16:27

Přeposlání peněz z vlastního účtu v jiné bance funguje. Dle obchodních podmínek se do příjmů nezahrnuje jen přeposlání z účtů klienta vedených v ČSOB. Jinak první 3 měsíce (4 měsíce) od založení účtu není nutné plnit podmínky pro poskytování premium účtu zdarma.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod t3kko 5. 8. 2022 17:23

Problem to neni. Ja kdyz jsem vyrizoval Premium ucet, tak jsem pani upozornil, ze jako OSVC ne vzdy na tech 50k dosahnu a pry neni problem pretacet penize. Dokonce mi rekla, at to tak delam a neplatim zbytecne mesicni poplatek ;)
t3kko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DannyFlyer 5. 8. 2022 19:48

To je fakt strašně zajímavý jak každý říká něco jiného :-D celkově je to jedno, protože tu příjmovou složku plním mzdou v pohodě, ale z principu je sranda, když vám Váš bankéř klade na srdce, že přeposílání je nemyslitelné, zatím co slečna na tel. lince Vám to doporučí :shock: :-D :-D
DannyFlyer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2022 21:22

Obecně - banka nemá šanci poznat, že účet s názvem "Josef Novák" v Monetě má stejného vlastníka jako "Josef Novák" v ČSOB. Ano, může to "ručně" sledovat bankéř, když bude chtít.
To s tím, že to vadí je taková mantra, kterou chtějí osobní bankéři odradit přeposílače, ale masově se to v ČSOB neuplatňuje.

Něco jiného je ale přeposílání v rámci banky, tedy i mezi ČSOB a Poštovní spořitelnou, tam totiž banka vidí nejen název účtu (jméno a příjmení), ale kompletní údaje klienta (rodné číslo).

Pokud i tak se někdo cítí nekomfortně, může si křížově posílat s někým jiným (kamarádem, partnerem, rodiči,...)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod esquire 7. 8. 2022 08:16

Takze posilani z MallPay na Premium ucet asi neni uplne ok, protoze ten jejich ucet je rovnez u CSOB ne?
esquire
Mírně pokročilý

Předchozí stránka