Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 4. 2020 11:16

U tých storno je to 10 alebo 20%?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 15. 4. 2020 12:51

Mají to napsané zmatečně, ale nově bude 10% spoluúčast.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 4. 2020 13:31

Predpokladám, ze ten limit ostáva 50k na osobu a rok na všetky udalosti. To by tam mali napísať explicitne
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 15. 4. 2020 16:49

suram píše:Nemyslím, že se letos někomu podaří vycestovat za hranice na dovolenou. A příští rok také nejspíš ne. Cestovní pojištění v takovém případě potřebuje jen hlupák. Maximálně to povolí v režimu, že vyjede za hranice na dovolenou, tam ho po příjezdu strčej na 14 dnů do karantény, pak se vrátí do ČR a tady ho také strčej na 14 dnů do karantény. K pobytu v karanténě potřebuje někdo mít nutně ještě cestovní pojištění? Zbytečnost.


Nemůžeš to posuzovat jen podle sebe. Já myslím, že to rozhodně zbytečnost není a asi ani nebude. Když si odmyslím, že se musím z aktuální dovolené, která je tím pojištěním taky krytá, ještě vrátit, tak doufám, že na podzim vyrazím zas (teda pokud se mi podaří aspoň do června vrátit). Daná situace má i praktické výhody: velký výběr ubytování, levno, automatické bezplatné prodlužování pobytu skoro do nekonečna, pláž pro sebe, žádní Číňani (a další otravní turisti), atd. Tohle fakt nemá chybu.

Jinak u těch pojistek nejsou důležité ani tak ty částky, jako systém výluk a co to pokrývá. U ČSOB byla např. vykoučena epidemie nebo pandemie, což naštěstí jednorázovým závazkem zrušili. V podstatě u všech pojišťoven platí, že když se do podmínek pořádně začtete, tak zjistíte, že nemáte pokryté skoro nic.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 15. 4. 2020 17:00

Jenže ty nejezdíš do zahraničí na 14 denní dovolenou jako většina, ty tam jezdíš na půl roku.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 4. 2020 17:15

Na půl roku ne, ideálně tak na 2 měsíce. A ani to není dovolená, normálně musím makat. Je to spíš takový "beach office".

Si to zařiď v práci taky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 15. 4. 2020 17:19

Já si to zařídím až v důchodu, vždy na půl roku přes zimu do teplých krajin.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 4. 2020 19:12

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek. V práci jsem měl ženskou, která neměla v hlavně nic jinýho, než jak si budou v důchodu oba užívat na zahrádce. Necelý měsíc po odchodu do důchodu jí manžel umřel na komplikace spojené s chřipkou.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 16. 4. 2020 11:31

xls píše:Jinak u těch pojistek nejsou důležité ani tak ty částky, jako systém výluk a co to pokrývá. U ČSOB byla např. vykoučena epidemie nebo pandemie, což naštěstí jednorázovým závazkem zrušili. V podstatě u všech pojišťoven platí, že když se do podmínek pořádně začtete, tak zjistíte, že nemáte pokryté skoro nic.


Ten veřejný závazek je fajn, škoda že se vztahuje jen na k Pojištění léčebných výloh (jsem kartou platil letenky :-( ).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 4. 2020 12:31

To by sa malo vyriešiť ako chargeback
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 16. 4. 2020 12:49

Jo chargeback je taky jedna z možností. Problém je, že máme letět s britskou společností z Polska do Portugalska. A v dnešní době rychlých a lokálních restrikcí bude otázkou, jak se k případné nemožnosti odletu postaví česká banka.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 16. 4. 2020 13:19

To není otázka, to je jasné. Problém aerolinky není, že ty se nemůžeš dostat k odletu, případně že tě nepustí do cílové země. To je jako bys nedostal víza. Takže pokud let poletí, chargeback 100% nebude uznán. Stejně tak banky berou jako dostatečnou kompenzaci při zrušeném letu voucher a chargeback neuznávají (možná se teď změní, když EU řekla, že se mají vracet peníze).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 4. 2020 13:22

Hmmm... mám odlet z Itálie do Japonska. To moc nevypadá, že se do Itálie dostanu...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 16. 4. 2020 13:27

Lafayette16 píše:Hmmm... mám odlet z Itálie do Japonska. To moc nevypadá, že se do Itálie dostanu...

Musíš doufat, že let posunou nebo zruší.
A oni nenabízí změnu termínu zdarma?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 4. 2020 13:53

tmx643 píše:
Lafayette16 píše:Hmmm... mám odlet z Itálie do Japonska. To moc nevypadá, že se do Itálie dostanu...

Musíš doufat, že let posunou nebo zruší.
A oni nenabízí změnu termínu zdarma?

Zatím právě ne. Odlet má být asi za měsíc.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků