Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2019 20:35

Univerzální banky mají výhodu v tom, že do "prémiového" stavu se lze kvalifikovat součtem svých úspor na různých produktech včetně stavebka či penzijního spoření.

U rakouské kampeličky na to klient může zapomenout - nezapočítají se mu úspory ani od stavební spořitelny, se kterou banka sdílí název - je to přece jiná firma... O penzijních fondech si klienti můžou nechat zdát a klasické podílové fondy jsou žalostně předražené (ostatně jako všude jinde). Držení cenných papíru - no dobrá, to umí i RB, ale zatímco u ČS to vyjde na 0,06 % ročně, u Patrie pak 0,12 % ročně, u RBrokeru je to stěží uvěřitelných 0,30 %, což je více, než TER mnoha ETF... No jo, za prémiovost si RB nechá zaplatit (a nabízí toho hodně málo - docela přemýšlím, jestli to není ještě větší tragedie, než KB... navíc mají opravdu jen ten salonek na Ruzyni).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 1. 2. 2019 21:10

Rad by som si nechal poradit od skusenejsich:
chcel by som otestovat KB a UCB. Je mozne ich ucet zalozit online, resp.na dialku, alebo treba ist na pobocku?
Momentalne som sa snazil vyskusat ich formulare na webe, vzdy najdene v ramci prezentacie konta. UCB trvalo cca 6hod, kym zavolal nejaky sulin a chcel zjednat schodzku na pobocke. KB zas garantovali zavolanie do 1hod...no a nic :-) asi mysleli hodinu na Plute ;-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 2. 2019 22:13

Jestli se nic nezměnilo, tak v KB Top nabídka jen pobočka, MůjÚčet Gold přes kurýra, v UCB U Konto Premium jen pobočka.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 1. 2. 2019 22:23

fremantle píše:... u RBrokeru je to stěží uvěřitelných 0,30 %

No já mám u RBrokeru 0,18%
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2019 22:59

Dobrá, vycházím z oficiálního ceníku, kde je uvedené akorát:
https://www.rb.cz/attachments/ceniky/cenik-ft.pdf píše:Sazby uvedené v čl. II.1 jsou maximální. Banka může aplikovat na vybrané investiční nástroje sníženou sazbu.

Tak nevím, na základě čeho je rozhodována finální sazba. Nicméně, s ohledem na to, že sazba 0,30 % p.a. je maximální, nelze asi očekávat nějakou ochotu jít třeba pod polovinu. :hm V každém případě i těch 0,18 % ročně je IMHO příliš...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.D 2. 2. 2019 09:05

A u Fio je taky nějaká roční sazba? Nějak jsem to v ceníku nenašel, možná blbě hledám...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 2. 2. 2019 10:52

Zas RB vyzaduje tech 1.5M jen posledni den v mesici, takze tam ty penize mohou lezet jen 1-3 dny, to zas takovy rozdil na urocich neni. Pokud behem roku vsichni zavedou okamzite platby a EU zreguluje EUR ucty na bezplatne, pak to muze davat smysl, pokud to pujde zautomatizovat.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 2. 2019 16:37

To je dobrý nápad. Já potřebuji hlavně zdarma nějaký salónek v Praze na T2 a rychlý průchod tam nahoru po schodech, když mi zrušili Erste Premiér. Když nechám 1.5 mil. Kč v MPU Bance za 1.08 % celý měsíc a 3 dny před koncem měsíce je pošlu do RB a pak první den v měsíci zpět, tak o moc nepřijdu. Snad někde nenarazím na nějaký transakční limity.

To by mě zajímalo jestli k té kartě "Debit MasterCard Gold", která zajišťuje vstup zdarma do salónku v Praze na T2 by mi vydali i "kreditní kartu MC World Elite Friedrich Wilhelm Raiffeisen", abych měl zdarma i vstup do salónku v Praze na T1. Ještě jsem narazil, že je i debetní karta https://www.fwr.cz/produkty-a-sluzby/uc ... orld-elite
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 2. 2019 17:16

čulibrk píše:Já potřebuji hlavně zdarma nějaký salónek v Praze na T2 a rychlý průchod tam nahoru po schodech, když mi zrušili Erste Premiér. (...) To by mě zajímalo jestli k té kartě "Debit MasterCard Gold", která zajišťuje vstup zdarma do salónku v Praze na T2 by mi vydali i "kreditní kartu MC World Elite Friedrich Wilhelm Raiffeisen", abych měl zdarma i vstup do salónku v Praze na T1.

Rychlý vstup do salonku Erste na T2 po schodech ze zóny check in je možný výhradně pro klienty EP. Ne-klienti musí spořádaně zezadu.
MC World Elite Friedrich Wilhelm Raiffeisen je pouze pro klienty privátního bankovnictví, pro které 1,5 mil. opravdu nestačí. Je třeba 8,5 mil. přidat...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 2. 2019 18:33

Na T2 vedle salónku Erste Premiér je i salónek RB.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 2. 2019 18:45

RB je pred security

O tom security na T2 to nie je celkom pravda. Maju taku knizku, kde su vyobrazene karty z roznych bank. Bohuzial, som tomu nevenoval pozornost, ked mi ju ukazovali.
Akurat som vytiahol CSOB Premium kartu a povedali mi, ze aj na nu by ma pustili

-- 2. 2. 2019 18:48 --

Delitzsch píše:Jestli se nic nezměnilo, tak v KB Top nabídka jen pobočka, MůjÚčet Gold přes kurýra, v UCB U Konto Premium jen pobočka.

Je nutne sa objednavat alebo mozno prist na blint?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 2. 2019 19:36

Mě zkratkou do Erste salonku na ČSOB Premium kdysi nepustili, naštěstí bratr měl EP. Aktuální situaci neznám, v PRG používám prakticky jen T1. A lze z RB Lounge na T2 nějak projít přímo do security? Dohledal jsem jen možnost private check in.

alfas123: Určitě bych se na sjednání prémiového bankovnictví předem objednal, není to jako nákup langoše na ulici. Přeci jen by jednání mělo mít důstojný průběh (zkušenost ze strany banky i klienta). Ale možná se jen pohybuji ve starosvětských kruzích, nevím...
(Domnívám se, že s neočekávanou návštěvou klienta za účelem sjednání prémiového produktu si dokáže poradit KB, v případě UCB mám pochybnosti.)
Naposledy upravil Delitzsch dne 2. 2. 2019 19:45, celkově upraveno 1
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 2. 2. 2019 19:45

V mém případě byl v UCB problém i při objednání :-) To je opravdu hardcore banka.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 2. 2. 2019 21:57

čulibrk píše:To je dobrý nápad. Já potřebuji hlavně zdarma nějaký salónek v Praze na T2 a rychlý průchod tam nahoru po schodech, když mi zrušili Erste Premiér. Když nechám 1.5 mil. Kč v MPU Bance za 1.08 % celý měsíc a 3 dny před koncem měsíce je pošlu do RB a pak první den v měsíci zpět, tak o moc nepřijdu. Snad někde nenarazím na nějaký transakční limity.

Trošku bych se bál, že bych měsíčními pohyby v této výši někoho na sebe upozornil. Navíc někde jsem snad viděl, že RB netoleruje takovéto přeposílání.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 2. 2019 22:47

alfas123 píše:RB je pred security
O tom security na T2 to nie je celkom pravda.


Dle recenzí "Raiffeisen bank lounge" na Googlu vyplývá, že salonku přísluší vlastní bezpečnostní kontrola.

Má někdo zkušenosti, že RB netoleruje přeposílání 1,5 mil.Kč.?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků