Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 2. 11. 2018 16:41

1,5 mega je na úrocích cca 18 tis. čistého. Každý si myslím může spočítat, co se mu případně vyplatí a v jaké kombinaci. Já bych po zkušenostech asi do podílových fondů nešel, kdyby na to přišlo, tak si klidně zaplatím i ty salónky, zahraniční platby nebo pojištění.
Z druhé strany i dost utratim i tou prémiovou kteditkou, to by mohlo bance stačit, i tak na tom netratí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 2. 11. 2018 19:05

mate59 píše:
Mr.Scully píše:Raiffka má pořád poněkud značnou nevýhodu v tom, že Exclusiv stojí 750 měsíčně a podmínky pro získání jsou násobně složitější než u konkurence...


Stačí tam mít 1,5 mega,přesne tak jak i u ČSOB a Exclusiv nebo Premium konto múže se vším všudy frčet.


"Jenom" 1.5 mega... to jsem na účtech snad nikdy neměl a to chudý fakt nejsem, jen prostě peníze mám investované do nemovitostí... takže měsíční příjmy plním víc než dostatečně (bohatě stačí na Erste i ČSOB), ale 1.5M na účtech fakt dohromady nedám (asi nikdy, protože nevidím důvod ty peníze hromadit, utratím je za nemovitosti nebo auto nebo cokoliv jinýho, co mi udělá radost nebo mě to zajistí do budoucna).
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 11. 2018 05:26

A kde ty nemovitosti kupuješ? Já si nějak nedovedu v Praze představit, co bych tak koupil za 1,5M … Navíc taky potřebuju nějakou rezervu (likvidnější než nemovitosti) pro klid duše (neočekávané události), která se této částce blíží. Každopádně ano, tolik v jedné bance na účtech jsem měl jen jednou - když jsem uvolňoval hotovost pro stavbu baráku.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tomaslany 3. 11. 2018 05:32

Ja mel jeste ve stredu v JT Bance 3,6 mega. Proste meli v te dobe nejlepsi uroceni.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 3. 11. 2018 10:54

drkarel píše:A kde ty nemovitosti kupuješ? Já si nějak nedovedu v Praze představit, co bych tak koupil za 1,5M … Navíc taky potřebuju nějakou rezervu (likvidnější než nemovitosti) pro klid duše (neočekávané události), která se této částce blíží. Každopádně ano, tolik v jedné bance na účtech jsem měl jen jednou - když jsem uvolňoval hotovost pro stavbu baráku.


Měl jsem štěstí na dobrej kauf v jednom krajském městě ;-) Koupeno za 1.2M a po pěti letech hodnota 2M. Plus 70k čistého ročně za nájemníka. Takže jsem investoval před pěti lety 1.2M a v podstatě teď mám z toho zisk dalších 1.2M. Pokud teda nemovitosti nebudou klesat, ale tahle konkrétní skoro určitě ne.

Ale jinak peníze bohužel hromadně hrnu do vlastního baráku, který jsem poněkud naddimenzoval. Takže obratově splňuju sice prémiové podmínky s velkou rezervou, ale volné peníze na účtech jsou obvykle max. do 100k. Tak akorát rezerva na různé nečekané události.

U ČS mám navíc vysokou hypo, takže jsem myslel, jak mě budou mít rádi, ale očividně ne :D Ale jak říkám, bankéřka EP mi na rovinu řekla, že buď s nima budu investovat, nebo EP pro mě není. Já jim řekl, že to chci hlavně jako běžnej účet a vyzkoušet benefity (Priority Pass apod.). Tak jsme se rovnou rozloučili - já měl v záloze ČSOB, takže mě to nijak netrápilo. Já s ČS protrpím ještě hypo do příštího refinancování a pak (i z jiných důvodů) jdu jinam. Musel jsem si po letech tu ČS vyzkoušet, abych zjistil, jak slepá ulička to je.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 3. 11. 2018 10:56

3,6 mega si netroufnu mit pod jednim jmenem nikde. Hezky vsude do 2,5 mega kvuli pojisteni vkladu. Ale taky bych uvital napad, kam v dnesni dobe rozumne investovat. Nemovitosti mi prijdou uz vysoko. ETF ted taky ne, vypada to na zacatek dalsi krize v US a dalsi napady nemam.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 11. 2018 13:36

On to má osobne na příbuzné. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tomaslany 3. 11. 2018 13:58

Ne, JT Banku mam jen na sebe, urocenou castku tam nemaji omezenou, ale ve ctvrtek jsem zalozil tri sporici ucty (dva z nich na pribuzne) u Hello Bank!, zvedli urok na 1,5 % p.a. do 300000 Kc, takze jsem hned v patek cast penez z JT Banky odcerpal.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 3. 11. 2018 14:46

To je stale pod inflaciou.
Navyse ak sa vezmu zakladne potreby alebo ceny nehnutelnosti...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 11. 2018 14:47

alfas: A byly někdy úrokové sazby z krátkodobých vkladů nad inflací?
osobne: No, koukám, že ses dal na hazard i zde. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 3. 11. 2018 14:50

Taky si myslím, že teď žádnou rozumnou investici nevidím, takže lepší si peníze podržet. Někdy 2011 jsem se vydal při nákupu nemovitostí skoro na krev, teď je zase volných peněz až moc. Čs mi s investováním taky nepomohla, tam jsem mohl o peníze tak akorát hloupé přijít.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod tomaslany 3. 11. 2018 15:11

Jsem se nejak tak dostal asi do stadia, ze mam tak vysokou mzdu a nasporeno tolik penez, ze to nedokazu ve zbytku zivota utratit. Investovat nepotrebuji, hazard je vetsi adrenalin.
:D
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Menton 3. 11. 2018 15:59

tomaslany píše:Jsem se nejak tak dostal asi do stadia, ze mam tak vysokou mzdu a nasporeno tolik penez, ze to nedokazu ve zbytku zivota utratit. Investovat nepotrebuji, hazard je vetsi adrenalin.
:D


Ale blbost vsechno se da utratit nekdy staci i jedna zenska co ma drazsi provoz a velke naroky.
Pravdou ovsem je ze nyni opravdu penize drzet a cekat na prilezitost. A ty prichazi pomerne casto.
Ty velky moznosti na kterych se dalo hodne vyvarit z roku na rok uz ale nejsou tak casty. A myslim ze nebudou.
Takovy skok v cenach orne pudy jako poslednich 10 let uz nebude to same ceny bytu. Nakupoval tu nekdo ze zdejsich ornou pudu ?
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 3. 11. 2018 16:10

Vsechnu uz pry skoupil Babis.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 3. 11. 2018 17:20

Mám dvě ex-kamarádky kolem třicítky. Jedna se vdala za významného chirurga a vyznává motto, že chlapi musí ženským absolutně všechno zaplatit a že případný občasný výdělek ženy slouží jen jako kapesné a v žádném případě se z něj neplatí nic společného. Druhá ex-kamarádka platí nájem 40k za byt v Praze a nikdy jsem ji neviděl pracovat, zato občas na pár dnů zmizí záhadně do Německa, kde prý "dostává dárky od kamarádů" a "přivydělává si v pekárně". (Ne, v Pákistánu prý ještě nebyla). Jestli tady někdo má zbytečně moc peněz na utracení, tak můžu dát kontakt :D (Ale obě jsou teda dost umělé).
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků