Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 10. 7. 2014 15:40

Visu platinum a klasicka emboska, jen co budu mit chvili pisnu postrehy
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2014 15:59

To by mě docela zajímalo, komu a jakým způsobem se to může vyplatit. Při takovém poplatku za vedení platit ještě např. 60,- na výběr (který je i za rohem ve Fiu zdarma) ji jako optimální volba nepřijde.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 7. 2014 16:13

Tak počítám, že bude točit 150 tisíc měsíčně pro bezplatené vedení a vybrat může z jakéhokoliv bankomatu tou Visa Platinum i bez poplatku.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2014 16:35

Tak na bankomaty zdarma stačí protáčet jinde mnohem míň. A to ještě vedení jen zlevní, ale nesmaže.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 10. 7. 2014 17:52

na te Visa Platinum je cestovni pojisteni 5 mio coz je super si myslim
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2014 18:18

To ano, ale to by me stálo i s nižším protacenim 1000,-. A co za zbytek?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 7. 2014 18:53

Já myslel, že Visa Platinum je kreditka, nebo na výběr z bankomatu se vztahuje bezúročné období?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 7. 2014 18:58

Platinum Visa v TOP nabídce je debetní karta:

Platinum Visa píše:Platinum Visa je určena:
- klientům s vysokými nároky, kteří hledají komfort a prestiž
- fyzickým osobám starším 18 let (včetně cizozemců) k běžnému účtu


http://www.sazebnik-kb.cz/cs/obcane/kar ... arty.shtml

-- 10. 7. 2014 18:59 --

xls píše:Tak na bankomaty zdarma stačí protáčet jinde mnohem míň. A to ještě vedení jen zlevní, ale nesmaže.

Vedení TOP nabídky je při obratu 80.000 Kč za polovinu, při obratu 150.000 Kč je sleva za vedení balíčku 100%.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2014 20:23

Tak jestli je možné stáhnout poplatky protacenim na nulu, tak to by šlo (na jejich webu se mluví jen o částečném snížení). Kurzy tam asi budou bídné jako obvykle.

-- 10. 7. 2014 20:27 --

Ještě je poměrně překvapivé, že ani platinova karta nemá vstup do salonku zdarma - to mívají i mnohem obyčejnější.

-- 10. 7. 2014 20:27 --

Ještě je poměrně překvapivé, že ani platinova karta nemá vstup do salonku zdarma - to mívají i mnohem obyčejnější.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 7. 2014 21:08

xls: Nad těmi vstupy do salonků jsem se už podivoval i já: viewtopic.php?f=316&t=1216390&p=10192073#p10192073

Víš i nějaký konkrétní příklad, že nějaká z tuzemských bank ke kartě poskytne i vyšší level členství v Priority Pass? Alespoň těch 10 vstupů... celkem o tom začínám pochybovat.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2014 21:19

Ten MC salonek by meli mít třeba obyčejné kreditky od Citi nebo Rb.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 7. 2014 21:33

To ano, ale to jsou jen ty salonky v Praze a ve Vídni. Má to každá "lepší" MC, třeba World (komě Citi/RB i kreditky ČSOB, ČS), nebo Gold (i ta zlatá debetka UCB).
Ale členství Priority Pass s volnými vstupy jsem neviděl u žádné banky, asi nejlepší podmínky měla Gold kreditka/debetka od GEMB - členství v ceně a vstup za 10 USD. Akurát prémiový GE Gold lze mít zdarma pouze při objemu prostředků nad 1 mio. v bance (zlatá kreditka občas bývala v některých akcích zdarma).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 11. 7. 2014 20:37

astrapa píše:Potvrzuji, že Equa v bankomatech funguje divně. Vybíral jsem 18.000 Kč a bankomat se tvářil, že je vydává, ale nic mi nevydal, jen vyjel lísteček potvrzující výběr! Chvíli čekám a peníze nikde. V neblazé předtuše letím domů a otvírám IB. Samozřejmě 18.000,- blokováno. Polil mě pot, někomu jsem zařídil hezký víkend... Volám na infolinku a tam mi potvrdili, že k žádnému vydání peněz nedošlo, že to je nějaká chyba bankomatu. V IB pak blokaci zrušili.
Prostě s Equa si užijeme adrenalinové zážitky a zdarma.


V Emirátech se mě stalo skoro totéž. Až na to, že vyjel lístek s informací o neautorizaci karty. Peníze nikde naštěstí v blokacích nebyly.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod VVNP 13. 7. 2014 17:36

fremantle píše:To ano, ale to jsou jen ty salonky v Praze a ve Vídni. Má to každá "lepší" MC, třeba World (komě Citi/RB i kreditky ČSOB, ČS), nebo Gold (i ta zlatá debetka UCB).
Ale členství Priority Pass s volnými vstupy jsem neviděl u žádné banky, asi nejlepší podmínky měla Gold kreditka/debetka od GEMB - členství v ceně a vstup za 10 USD. Akurát prémiový GE Gold lze mít zdarma pouze při objemu prostředků nad 1 mio. v bance (zlatá kreditka občas bývala v některých akcích zdarma).

Také by mě zajímalo, jestli by se dalo nějak slušně dostat k lepšímu Priority Passu. Potvrzuju, že na nic lepšího než Gold GEMB jsem nenarazil. Těch 10 USD se např. v Bruselu vyplatí, když tam ve sportbaru u gatu stojí pivko necelých 6 EUR. A v loungi je napumpovaná lednička a člověk si dá i něco menšího k snědku. U UCB je PP + vstupy nesmyslně drahé (ptal jsem se na to při zakládání Premium účtu). Takhle mi nezbývá než doufat, že si vylítám zlatou star alliance kartu...
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Neuromancer 16. 7. 2014 00:03

U Visa Infite Erste bývalo zdarma 10, teď to zkrouhli na 4, bo to někteří prý nadužívali :D . Obecně jako nejlepší prémiovou kartu pro cestování považuji AMEX Platinum, stojí sice 550€, ale v ceně neomezený PP pro vstupy do lounges i s jedním doprovodem, zdravotní pojištění do 100 000 000 Kč a hlavně pojištění CDW i LIS při půjčování aut.
Neuromancer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků