Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2017 10:42

Halloran píše:Měl by prosím někdo po ruce odkaz na nějaké co nejaktuálnější srovnání prémiových účtů? Srovnání, která se mi podařilo dohledat, jsou tak 2 roky stará.

Ono moc není co srovnávat. Pro normální použití přichází do úvahy jen ČS a ČSOB.
ČSOB má výběry ze všech bankomatů, ČS v tuzemsku jen ze svých, v zahraničí také ze všech.
ČS má lepší pojištění léčebných výloh v zahraničí, ČSOB má k pojištění léčebných výloh na výběr ještě jedno ze třech dalších pojištění zdarma (odpovědnost, internetové nákupy, právní ochrana řidiče).
U ČS je možné mít obě karty jako debetní, u ČSOB musí být Visa (na kterou je vázán Priority Pass) kreditní. U nadlimitních vstupů přes Priority Pass hradí ČS 50 % ceny, takže 5. a další vstup vyjde na 13 eur, což není tak strašné. Obě dvě banky vyžadují obrat na účtu 50 000 Kč.

Další prémiové účty nějak nestojí za pozornost - Unicredit (Ukonto Premium), Komerčka (Top nabídka). Nemají nic, co by neměly první dvě, ale dost věcí jim chybí (např. Priority Pass, resp. u Komerčky není v ceně žádný vstup)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 1. 4. 2017 11:42

S tím bych moc nesouhlasil.

UCB sice nemá salónky, ale má pro cestování nejlepší kartu (debetku) a i cestovní pojištění má kromě docela slušného limitu i nejširší rozsah. Nakonec ji považuji za nejlepší, v podstatě by stačila. ČS i ČSOB jsou na cestování docela opruz, v základu mizerné kurzy, které se někdy a někde nechají dost složitě obejít, ale nic user friendly.

Kromě jsou celkově podmínky strašně nepřehledné, takže třeba pojištění storna má UCB bez podmínek, ČSOB s podmínkou úhrady tou kartou a u ČS není storno pojištěno vůbec (ale zase má nejvyšší limity léčebných výloh).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 1. 4. 2017 12:00

UCB má v ceně jen 2 cizoměnnové účty (a navíc jakýsi divný princip přepočtů, kdy všechno stejně jde přes EUR nebo co), ČS/EP nabízí 3 účty s plnou multi-měnou. Od té doby, co existuje Roklen apod. už směnné kurzy v podstatě nemá cenu řešit, prostě člověk naleje USD/GBP/EUR na účet a platí bez konverzí nebo poplatků. U ČS/EP lze zdarma i vkládat cizoměnnovou hotovost.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 1. 4. 2017 12:39

Ten divný princip přepočtu spočívá v tom, že při platbě či výběru měny jiné než měny účtu přepočítá kurzem asociace.

Ano, ČS používá "normální" převod dle svých kurzů, jen je o pár procent dražší...

Takže u měn, kde máš naplněná konto touto měnou, je to jedno.
U jiných je UCB výhodnější.

Je tu ještě jeden rozdíl - u UCB vyčerpáš kolik máš. U ČS se po vyčerpání měny začne čerpat z korunového účtu (či jiného dle pořadí) se vší "normální" konverzní parádou...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 1. 4. 2017 13:07

xls píše:S tím bych moc nesouhlasil.

UCB sice nemá salónky, ale má pro cestování nejlepší kartu (debetku) a i cestovní pojištění má kromě docela slušného limitu i nejširší rozsah.

Máš u UCB v ceně pojištěnu manželku a děti? Aha, musíš si to připlatit...
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 1. 4. 2017 13:29

Manželka má svý konto, takže to je vyřešený taky. Někdy jezdíme zvlášť.

U UCB ten 1 účet v EUR bohatě stačí. Když se naplní, tak kdekoliv na světě v jakékoliv měně platby i výběry z bankomatů kurzem asociace + slušný cestovní pojištění. Nic víc v podstatě nepotřebuju.

U EP může člověk sice mít těch účtů víc, ale na každým držet minimální zůstatek, k tomu se vyplatí vybírat jen v dané měně, člověk dopředu nikdy neodhadne spotřebu, takže tam pak zbývají peníze bez možnosti normálního výběru i převodu pryč. V zemích mimo danou složenou měnu taky mimořádně nevýhodné.

Vyzkoušel jsem si obě možnosti, za mě je ta volba jasná.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 1. 4. 2017 13:41

Jasně, takže UCB má to cestovní pojištění tak výhodné, že manželé musí mít každý svůj účet a plnit na něm podmínky a když mají děti (jako většina), tak si musí připojištění zaplatit. Navíc limit je pro všechny, kdežto u ČS a ČSOB na každého zvlášť, fakt super...
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 1. 4. 2017 14:04

Děti už nějakou dobu řešit nemusím a když potřebujeme občas cestovat zvlášť, tak stejně asi jiné řešení nebude. Jestli plním podmínky na 1 účtu nebo na 4 je pak vcelku jedno.

Z praktické zkušenosti taky vím, že limit je spíš druhořadá záležitost. Ve většině zemí je pár set tisíc více než dostatečný. Horší ale je, že při nějakém akutním průšvihu je cestovní pojištění obecně na houby, protože třeba při akutním infarktu chce zdravotní zařízení peníze v hotovosti a pojišťovna je schopná pár dnů ověřovat, jestli máte vůbec na její služby právo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 1. 4. 2017 15:17

To Smurfik

Proč musí?

UCB mám (spolu s Cetelem bo za palivo utratím doma i venku hafo) na platby a výběry v zahraničí, na salónky mám EP a bo má bytná je stará konzerva odmítající změnit banku svého mládí přidružil jsem ji ke svému EP a tedy nepotřebuji mít ze svého EP krytí manželky a už vůbec nepotřebuje mít účet u UCB bo stejně venku platím všechno já...

Nic proti, ale každý má své (naštěstí často různé) potřeby a takové kategorické soudy se mi příčí.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 1. 4. 2017 18:57

Mi se zase příčí, když někdo o voze a jiný o koze...
Takže pro tebe Suky. pomalu: Řeším cestovní pojištění u prémiových účtů, ne nějaké placení. U konto Premium má sice cestovní pojištění v ceně, ale pouze pro držitele karty, takže z pohledu srovnání vůči ČS EP a ČSOB Premium mi nepřijde v ničem lepší, tam je pojištění pro celou rodinu, navíc u EP i pro děti, které cestují samy, tak moc nechápu, proč jej xls tak vychvaluje, pochopil jsi?
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2017 08:32

Tak já to vyřešil tak, že mám pro jistotu všechny :). Začátkem měsíce zadám pár křížových příkazů na přeposlání peněz a dál to neřeším :)
Je ale fakt, že nejvíce z toho využívám právě ty salonky :). To je takový konkrétní bonus pro mne. Pojištění jsem zatím (a jsem rád :D ) nevyužil
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 2. 4. 2017 11:59

Tak já to vyřešil stejně. Ale kdybych to měl zase zakládat, tak bych to dělal dle potřeby v pořadí UCB, ČSOB, EP.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod KoulK 2. 4. 2017 14:03

PatrikChrz píše:Tak já to vyřešil tak, že mám pro jistotu všechny :). Začátkem měsíce zadám pár křížových příkazů na přeposlání peněz a dál to neřeším :)
Je ale fakt, že nejvíce z toho využívám právě ty salonky :). To je takový konkrétní bonus pro mne. Pojištění jsem zatím (a jsem rád :D ) nevyužil

Proc to delas rucne a neresis pres trvale prikazy?

-- 2. 4. 2017 15:05 --

PatrikChrz píše:Další prémiové účty nějak nestojí za pozornost - Unicredit (Ukonto Premium), Komerčka (Top nabídka). Nemají nic, co by neměly první dvě, ale dost věcí jim chybí (např. Priority Pass, resp. u Komerčky není v ceně žádný vstup)

UCB ma myslim jeste nejakou "lekarskou asistenci". Nevim, jestli to teda ma nejake realne vyuziti?
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2017 17:15

Vážená paní, vážený pane,

společnost Collinson Group, která poskytuje službu Priority Pass, zvyšuje cenu za jednotlivý vstup do letištních salónků Priority Pass na 29,04 EUR (z dřívějších 26,62 EUR). Nejde o krok České spořitelny, a. s., ale třetí strany, na který nemá naše banka žádný vliv. Považujeme však za nutné Vám tuto změnu oznámit. Vám jako klientovi Erste Premier nadále zajišťujeme čtyři vstupy zdarma a 50% účast na poplatku Pritority Pass za každý pátý a další vstup. Změna platí od 1. 6. 2017. Více informací naleznete v příloze.

S úctou

Petra Ondrušová
ředitelka Erste Premier
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 2. 4. 2017 21:11

Zajímavý, že mi to ještě nepřišlo. Z těch salónků, co jsem kdy zažil, by za těch 30 EUR stála tak 1/3, 1/3 tak za polovinu a pro další 1/3 by i 100,- Kč vstupnýho bylo moc.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka