Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 5. 1. 2019 02:01

Plně souhlasím, že v ČR nevidím banku, která by se opřela do toho, jak nabízet fondy sofistikovaně, automatizovaně a pohodlně, a že by to mohlo být užitečné. (Je tu docela dost těch, kteří mají nějakou rychlou on-line nabídku pro naprosté nováčky, kterým dají drahé fondy s minimem výběru. V mnoha jiných bankách se snad pořád musí fondy obchodovat jen osobním podepsáním písemné smlouvy, což není žádná sláva.)

Ale nevidím moc, že by to mělo být specifické pro prémiové bankovnictví.

Portál s informacemi o fondech, pokud existuje, dává stejně tak smysl i pro neprémiové klienty; on-line nákup/prodej taky.

Bulletiny o situaci na trhu banky někdy posílají (zkus napsat svému bankéři), a koneckonců spousta z nich je veřejně k dispozici v nějakém schovaném koutku webu (třeba https://cz.products.erstegroup.com/Reta ... ndex.phtml ). A zase platí, že když už to vytvoří, nemají důvod to nenabídnout i menším klientům.

Daním se české banky kupodivu dost vyhýbají (přitom dát klientovi předvyplněnou šablonu toho, jak vyplnit daňové přiznání po prodeji fondu, je evidentní přidaná hodnota), viděl jsem nějaký náznak, že snad zákon o bankách jim nepovoluje v té oblasti podnikat nebo co.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 5. 1. 2019 07:56

Co sa tu pise, tak banky toleruju pretacacov a zivnostnikov.
Zas pred par prispevkami niekto motal hrubu a cistu mzdu, kedze CSOB a UCB pozaduju 50k v cistom, na CSOB Pr.dosiahnu aj ludia s hypo.
Erste to ma 70k (kedysi 100k, potom 50k) a KB este viac. Dnad to niekto dava aj tak, ze si posielaju prijem obaja manzelia...

V Nemecku sa urcite daju dohodnut individualne podmienky. Je mozne, ze CR sa pouziva na testovanie nie len aut :-) Ked u nas bral karty snad uz kazdy okrem Lidlu a uz snad vsetky banky davali embosky, v Nemecku len Rewe a nemci mali obvykle tie Maestro. Teraz sa to uz vyrazne zlepsilo a karty uz berie snad kazdy.
Na zapad od nas su stale bezne ucty, kde banka uctuje extra poplatok za pouzitie karty v zahranici a podobne nezmysly.

Som zvedavy, do kedy to budu banky v CR tolerovat. Zda sa, ze priemerny klient premioveho bankovnictva ma svojich 100 tisic, ktore dedil alebo horko tazko za dlhe roky nasyslil. Tie toci medzi bankami, aby ho hrial pocit, ze ma World Elite a Infinite. Parkrat do roka, ked je akcia, leti za par supov niekam na dovolenku a takto doji saloniky. Zvysok roka rozmysla, ako si nastahovat do bytu este jedneho spolubyvajuceho, aby usetril este viac. A chodi na toto forum, aby na vsetko nadaval, ake je v CR zle :-) alebo sa mylim? ;-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 1. 2019 08:40

Když ta banka není schopna nabídnout pro klienta nic zajímavého? Já mám od Raifky (stavební spořitelna) Zlatý účet s 1 %, proč mi něco takového není schopna nabídnout ČS, UCB, ČSOB, KB? Nemám problém tak okamžitě převést 2,5 milionu (víc, než pojištěný limit, bych nedal do žádné banky).
Pokud si je banka tak jista tím, že je investování tak výhodné, může investovat za mne, ne? Mně dá dohodnutý podíl (1 %) a co vydělá nad, ať si nechá. Já budu spokojen, že mám vše pojištěno fondem pojištění vkladů a banka musí vydělat těžké prachy :).

Přijde mi to, že ideální klient prémiového bankovnictví je "bohatý vůl". Aneb jak říká staré přísloví "osel naložený zlatem je všude vítán"

Chápu, že pro banky jsou fondy "svatý grál". Riziko nese klient a banka má zajištěný zisk bez ohledu na zisk klienta. No, takhle by chtěl podnikat asi každý. Ať nabídne produkt který je férovější a bude mít zákazníků dost, tohle ale za fér obchod nepovažuji.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 5. 1. 2019 09:23

No, Patrik, ak mas 2.5m, a mal si ich medzi rokmi 14-16, mohol si kludne zarobit 50% (na papieri) a mat prijem kazdy mesiac z najomneho :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 1. 2019 09:46

mohl. a mohl jsem o ně taky přijít.
nejsem chamtivý, mám dost na to, abych nemusel do smrti pracovat, víc nepotřebuji. Nestojí mi to za ty žaludeční vředy z riskování :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SVitara 5. 1. 2019 11:28

Po bitve je kazdy generalem.
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 5. 1. 2019 11:34

PatrikChrz píše:mohl. a mohl jsem o ně taky přijít.
nejsem chamtivý, mám dost na to, abych nemusel do smrti pracovat, víc nepotřebuji. Nestojí mi to za ty žaludeční vředy z riskování :D

Kupa bytu v Prahe je risk?
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 1. 2019 11:46

Riziko je to vždy. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 1. 2019 15:29

Pokud Patriku vic nepotrebujes, tak proc potom pracujes? To mi nejak nedava smysl...
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod neosobně 5. 1. 2019 16:27

Je to jasný. Prachy nemají žádnou hodnotu z historického hlediska určitě. Co mu pomůžou miliony na účtech atd., když Zločinci u Koryt, lhosteno zda v Kolonii česko nebo EU nebo jinde vyvolají další krizi a udělají tzv. měnu, kterou stejně provádí plíživě více méně každý rok, přes falšování skutečné výše inflace, čarováním s výpočtem přes tzv. "spotřební koš". Takže zbývá otročit do smrti, aby neztratil konkurenční vhodu praxe, neb z praxí "rentiér v domácnosti" jej vezmou jen tak na "pracovníka v recepci" :D
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 1. 2019 17:47

S474N píše:Pokud Patriku vic nepotrebujes, tak proc potom pracujes? To mi nejak nedava smysl...

Bych zešílel, kdybych jen seděl doma. Věříš, že mě práce, kterou nyní dělám, fakt baví?
Vzpomněl jsem si na úžasnou reklamu jobs.cz. "Není to pondělí, co nenávidíte". Já už se teď na pondělí fakt těším.

K uspokojení základních životních potřeb fakt víc nepotřebuji, k tomu, abych si mohl opravdu užívat nějaký ten příjem potřebuji. A když mě to navíc baví, tak je super spojit příjemné s užitečným, ne? :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bubocz 5. 1. 2019 18:12

cz01 píše:Dnes mi přišel domů od KB dopis, že od 1.11.2018 bude Top nabídka zmírňovat pravidla pro vedení účtu zdarma a to za podmínky buď úložkou v hodnotě 1,5M (bývalo 5M) u MPSS, Komerční pojišťovny, Penzijní společnosti KB, Amundi Czech Republic. Podmínka obratu pro vedení zdarma též zmírní ze 150k/měsíc na 100k/měsíc. Od nového roku přibude další podmínka pro vedení zdarma a to hypo ve výši 5M.

Asi zjistili, že mají ze všech nejtvrdší podmínky a nemají lepší služby, než ostatní :) Přesto Top nabídka není špatný účet a nějaké výhody se tam najdou...

Ta podmínka Hypo 5M a více měla být od letošního Nového roku? ;-) Koukám na KB a nikde nic nevidím... Když už tam mám Hypo...
bubocz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SVitara 5. 1. 2019 18:41

S474N píše:Pokud Patriku vic nepotrebujes, tak proc potom pracujes? To mi nejak nedava smysl...

Aby mel narok na duchod, potrebuje mit urcity pocet roku odpracovanych, skoda se o duchod pripravit, i kdyz uz zajisten je.
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod Monostatos 5. 1. 2019 21:02

PatrikChrz píše:

Bych zešílel, kdybych jen seděl doma. Věříš, že mě práce, kterou nyní dělám, fakt baví?
Vzpomněl jsem si na úžasnou reklamu jobs.cz. "Není to pondělí, co nenávidíte". Já už se teď na pondělí fakt těším.

K uspokojení základních životních potřeb fakt víc nepotřebuji, k tomu, abych si mohl opravdu užívat nějaký ten příjem potřebuji. A když mě to navíc baví, tak je super spojit příjemné s užitečným, ne? :D

Šťastný to člověče...
Monostatos
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka