Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 13. 1. 2019 18:51

To o tom domovském státě asi neplatí:
"Místem pojištění je území celého světa s výjimkou: České republiky".
Pokud má osoba zdravotní pojištění v ČR, tak cestovní pojištění se aplikuje i na státy, kde je osoba případně státním příslušníkem. Ale na domovský stát ne. Ta výjimka se týká jen toho druhého bodu, ne prvního (https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... -karty.pdf)

S limitem máš pravdu, to jsem nějak přehlédnul, že u variant Family ten limit platí na osobu, což je super. Akorát jsem pořád nedohledal, jak je to s tím, pokud musí zájezd zrušit manželka, jestli stejný zájezd můžu v rámci pojistky zrušit i já nebo se to na to nevztahuje. Píše se tam akorát obecně "Pojištění stornopoplatků nabízí kompenzaci pro případ vzniku povinnosti uhradit stornopoplatek, pokud je pojištěný nucen cestu zrušit již před odjezdem, a to ze závažných důvodů (např. onemocnění, úraz, přírodní katastrofa)."
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod matlu 14. 1. 2019 11:39

alfas123 píše:Platinum malo podmienku, ze sluzba musela byt zaplatena kartou. To nove poistenie to uz nema, resp.som to nedavno kvoli tomu cital dost podrobne viackrat a zmienka o tom tam jednoducho nie je. (Keby neplnili, mas sancu ich zalovat)

Pamatuji si ze pred nekolika mesici jsem taky podrobne cetl podminky, a to ze sluzba musi byt zaplacena kartou jsem tam nasel! Tak leda ze by to mezitim zmenili.
matlu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 14. 1. 2019 11:44

uz to tu zaznelo. ja som prosil, aby to dotycny skopiroval, vsak ked som ja blby, tak si to priznam, ale chcel som vediet, kde to je napisane, aby som sa poucil a dohladal si to :)
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Humuhumunukunukuapua 17. 1. 2019 20:33

Mám dotaz, na který jsem nedohledala odpověď, třeba někdo má zkušenost:
Mám EP. Když jsem účet zakládala, byla mi nabídnuta možnost mít ten samý účet/službu (zdarma bez nutnosti plnění kritérií) pro někoho "z rodiny". Už si právě nepamatuji, jak přesně to probíhalo, ale moje máma skončila s EP účtem také.
Nyní bych potřebovala účet pro jiného rodinného příslušníka. Je jasné, že dalšího "parazita zdarma" už mít nemohu. Nicméně mám známého, má také EP, ale možnost založit účet pro někoho z rodiny nevyužil. Otázka je tedy logická: Zkoušel někdo nechat založit onen účet zdarma i pro někoho, kdo byl spíše rodinný kámoš než příslušník? Muselo se to nějak "dokazovat"?

Děkuji.
Humuhumunukunukuapua
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 1. 2019 20:40

Tak bych to viděl jako otázku na Patrika (a jeho přítelkyni). :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2019 21:57

Obavam se, ze Patrik zadnou pritelkyni nema. ;)
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mojmax 17. 1. 2019 22:08

Kdepak, má, kdysi se tady chlubil, otázka ovšem je, zda jsou stále spolu. :)
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2019 00:27

Ja resim, co je ted, ne nekdy pred rokem. :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod SVitara 18. 1. 2019 01:12

Zaridil ji EP zdarna ne? O to jde.
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 1. 2019 06:48

Nemusia to riesit na fore, staci sa spytat premier bankera :-)
Alebo to neriesit vobec, je znamy fakt, ze toleruju zivnostnikov a preposielacov...
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 07:47

Ano, měl jsem to pro přítelkyni (a ano, už spolu nejsme). Neměla ani stejné trvalé bydliště a nemusela splňovat žádné podmínky, stačilo, že jsem podmínky splňoval já.

Pokud si dobře pamatuji, "parazitický" účet je pro rodinného příslušníka, do kterého je započítán i partner s nímž sdílíme společnou domácnost (stačí fakticky, ne úředně). Ale nevím, jak je to nyní po změně podmínek od prvního ledna, ono už tehdy se do toho parazitického účtu bankéřce moc nechtělo a chtěla mi vnutit jen další kartu (se sdílením vstupů), musel jsem na tom dost trvat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 18. 1. 2019 19:46

Ak tomu spravne rozumiem, tak aj Vasa priatelka mala rovnake benefity ako Vy (vratane letiskovych salonikov, vyberov zdarma atd..), bez toho aby musela mat 70K prijem, uver a pod.? Tak to je velmi zaujimava ponuka. O necely mesiac si pojdem zriadit EP tak skusim pozistovat, ci moznost zalozit "paraziticky" ucet stale existuje.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2019 20:18

Ano, je to tak. Měla úplně samostatný účet a obě svoje karty. Jediný rozdíl byl v tom, že nemusela plnit podmínky

-- 19. 1. 2019 19:18 --

Ano, je to tak. Měla úplně samostatný účet a obě svoje karty. Jediný rozdíl byl v tom, že nemusela plnit podmínky
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 19. 1. 2019 20:22

Patrik, a uz musi?
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2019 20:23

Vzhledem k tomu, že jsme se rozešli, tak jsem ji "odstřihl" . Po čase účet zrušila sama.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka