Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 2. 2. 2019 23:53

Delitzsch píše:A lze z RB Lounge na T2 nějak projít přímo do security? Dohledal jsem jen možnost private check in.

Ano, v RB lounge dají nálepku na boarding pass a pak pustí i přes securitu nahoře. Navíc je to tam prosklené, tak security i vidí, že člověk jde z Lounge. Po mě obvykle ani nechtěli kartu vidět, když viděli, že jdu že salonku.
Obecně asi přes tu securitu tuším pouští každého z RB salonku, I když nemá premiovou kartu RB, ale je tam třeba na business letenku.
Výhoda Erste a Menzies salonku je, že je až za securitou a tak se dá cesta na gate lépe naplánovat. Tak při odletu raději chodím tam.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 5. 2. 2019 15:21

Nemá někdo zkušenost s obchodováním CZ akcií u Raiffaisenbank přes toho jejich RBrokera? Mám to na příležitostný nákup a dlouhodobé držení - poplatky za obchod asi v pohodě, ale custody 0,30 % je při větším objemu docela dost. Podařilo se někomu vyjednat nižší částku (0,10-0,15 %)? Motivace pro RB je, že bych chtěl mít účet/debetku/kreditku pod jednou střechou (proto neuvažuji o Fio).
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 5. 2. 2019 15:48

Jsou v tomhle dost neústupní, ale třeba budeš mít kliku. Záleží taky, co je větší objem.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 5. 2. 2019 16:32

jo pouzivam RBrokera uz vic jak pet let. S Custody vyjednat asi nic nejde, ale lze vyjednat lepsi podminky pri nakupu jejich financnich produktu. 0,3 je to v podminkach v realu, to spocitat a zjistit kolik to presne je moc nejde. RBroker uz ma take novy layout jako IB ale je to dost pomale a mene prehledne nez predtim a neustale vyskakuji nejaka popup okna s upozornenimi. Jinak system je to porad takovy “polo online”, zadate pokyn a nekdo ho zprocesuje, ale vyjde to levneji nez primo pres brokera. Dalsi vec je ze na normalnich pobockach veci typu ETF a vyse jiz nemaji opravneni nabizet, to az FWR, ale tam je to az od 10+. Chce to najit schopneho bankere.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 5. 2. 2019 16:49

Dr.D píše:Záleží taky, co je větší objem.

Nižší jednotky milionů - custody poplatky:
1. mil. - PD 500; RB 3000; CS 1500
2. mil. - PD 1000; RB 6000; CS 3000

RB je nejlevnější na transakčních poplatcích, z výše uvedených, ale jelikož mám jednotky CZ akcií na dlouhodobé držení, tak přikupuji 1-2x ročně (dle ceny, došlých dividend, dostupných prostředků). Jiné věci, než CZ akcie, tam držet nebudu - na to mám Lynx/Interactive Brokers.
retron píše:...lze vyjednat lepsi podminky pri nakupu jejich financnich produktu..

Předpokládám, že tohle se týká snížení/odpuštění vstupního poplatku na jednorázový nákup? Vím, že něřeknou zaměstnanci konkrétní částku, ale máš nějakou zkušenost (např. 100+ tis. snížení; 200+ odpuštění)?
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 5. 2. 2019 20:06

Mam zkušenost, že když nakupuji nějaký derivát od RBI tak třeba místo 2% vstupní poplatek lze usmlouvat na 1%, ale jak na čem a jak u koho, vše značně zpřísnilo a na normál pobočce mohou nabízet max. fondy a nějaké poradenství nesmí kvůli ČNB ani "naznačovat", ale to platí třeba i pro Erste Premier. Akcií zvlášť českých se toto netýká, dividendy si pak stejně musím většinou vyřídit sám, pokud by to udělala banka automaticky stojí to absolutní nesmysl. S novou mobilní aplikací se naopak vylepšil přehled o portfoliu, které je přímo pěkně strukturované na první stránce. Doporučuji pak uzavřít i treasury smlouvu, která umožní handling měn v ekvivalentu 10k€+ za fx kurz.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 5. 2. 2019 20:19

Pan.Stepan píše:Nemá někdo zkušenost s obchodováním CZ akcií u Raiffaisenbank přes toho jejich RBrokera? Mám to na příležitostný nákup a dlouhodobé držení - poplatky za obchod asi v pohodě, ale custody 0,30 % je při větším objemu docela dost. Podařilo se někomu vyjednat nižší částku (0,10-0,15 %)? Motivace pro RB je, že bych chtěl mít účet/debetku/kreditku pod jednou střechou (proto neuvažuji o Fio).

Používám, transakční poplatky příjemné, ovládání skvělé (ve Fio Brokeru se naopak ztrácím). Vzhledem k malému počtu akcií jsem zatím neřešil, pokud bych měl větší objem, musel bych jinam...
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 2. 2019 16:40

Mate nekdo zkusenost s vydanim penez v zahranici bankou Erste ucet Premier? :)
Tedy kdyz prijde nekdo o kartu a vse a ted tam zavola na ten emergency servis.
Zajma me jestli uz to v praxi nejak funguje :)
https://www.erstepremier.cz/cs/benefity

Zažili jste někdy pocit bezradnosti, kdy jste přišli o peněženku i s platebními kartami a ocitli se tak v cizí zemi úplně bez peněz? Díky službě Emergency Service můžete požádat o poskytnutí hotovosti nebo vydání náhradní Emergency karty k rychlému převzetí. Stačí, když máte prostředky na účtu.

Jedu do nebezpecnej oblasti a je mozne ze o vse prijdu a nebo budu vybirat ucet s bouchackou u hlavy (rekl kamos)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 6. 2. 2019 17:01

retron píše:...dividendy si pak stejně musím většinou vyřídit sám, pokud by to udělala banka automaticky stojí to absolutní nesmysl.

Díky za komentář. Domníval jsem se, že dividendy se připisují automaticky (tj. v RBrokeru uvidím přípis dividendy + strženou daň)? V produktových podmínkách se píše, že zajišťují kompletní obhospodařování a v ceníku jsem žádnou částku za připsání dividend nenašel. Bez toho by to bylo dost "dřevácký" řešení :-D

Rozumím, že kdyby firma nabízela nějakou korporátní akci typu DRIP/SCRIP, kdy místo dividendy je vyplácena akcie, tak to nemusí ta jejich aplikace automaticky umět. Ale to není případ CZ firem.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 6. 2. 2019 17:20

No nepřipisují, zahraniční ano už zdaněné a s výjimkou některé české denominované v zahraničí (např. VIG), jinak např. k Monetě mi přišel dopis a musel jsem to oběhat sám v KB>RB>KB na několikrát typicky potvrzení daňového domicilu a pak formu výplaty. Ptal jsem se na to bankéře, proč to za mě banka neudělá automaticky, mj. za ty poplatky, které jim odvádím a prý taková možnost existuje, ale je to zvlášť zpoplatněné nevím zda na nějaké měsíční bázi nebo jednorázově, ale značně by mi to výnos z dividend ořízlo.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 2. 2019 17:54

ripper6 píše:Mate nekdo zkusenost s vydanim penez v zahranici bankou Erste ucet Premier? :)
Měšec před pár lety dělal test
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 2. 2019 19:25

Fcni byla mám pocit jen Citibank, jinak ostatní to měli tak za 2 litry dodání karty do zahraničí.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 2. 2019 20:53

fc70: to je uz moc stary, to bylo za krale klacka ten test :D Me zajmalo jak je to dnes a kor u Erste a nejde jen o kartu... ale ty penize jestli fakt vydaj, jako kde, jaka pobocka a realne co tam musi ten klient mit na prokazani :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 6. 2. 2019 22:17

fc70 píše:
ripper6 píše:Mate nekdo zkusenost s vydanim penez v zahranici bankou Erste ucet Premier? :)
Měšec před pár lety dělal test

Jo, jeden týpek ten test dělal a dopadl neslavně. Už tenkrát v podstatě vše selhalo a to šlo jen o Řecko :-) Chtělo by to udělat udělat refresh tohoto testíku. Problém je nákladovost: ta sranda vyjde klidně na pár desítek tisíc (když test, tak všech vydavatelů karet, včetně varianty, že vyzkouším obecný emergency servis přímo Visy a MC, takže obejdu svého vydavatele). A mně se do toho ty prachy dávat nechce a sponzora jsem zatím nenašel :-)

V reálu se klidně můžeme dostat na kilo... Bo emergency stojí i 5000 Kč krát počet bank...

Nehledě na to, že když se děje něco nestandardního a figuruje v tom moje jméno, tak se mi někdy hodně špatně vysvětluje, že to není test a prostě fakt něco potřebuji řešit, bo jsem také jen člověk a uživatel produktů :mrgreen: A také je fakt, že když se něco podělá, a opět je v tom moje jméno, kdesi na zákaznickém centru se rozsvítí červená kontrolka a vše běží jak po másle. To pak nevím, zda je to standard, nebo je to proto, že jsem to já...

Šikl by se dobrovolník. Ale mám to na seznamu, a když se najde sponzor, udělám si výlet do ne moc civilizované země a zkusím to. Bude to však chvilku trvat.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod retron 7. 2. 2019 12:44

Aktuálně k tomu obchodování přes RBrokera, dnes mi přišel mail s tím, že omezují obchodování na německých burzách, především Börse Stuttgart, což mě dost nadzvedlo a přemýšlím, že se podívám jinde, protože to jde od 10 k 5.
Máte někdo zkušenosti s TraderGO?

S politováním Vám oznamujeme, že od 1.3.2019 omezujeme obchodování s investičními nástroji na německém trhu. Jedná se o Börse Stuttgart (MIC kód XSTU), kde se obchododují certifikáty a warranty a Frankfurt Stock Exchange (MIC kód XFRA), kde se obchodují některé zahraniční akcie. V Německu (trhy GR/GY) bude možné i nadále bez omezení obchodovat investiční nástroje obchodované na trhu XETRA. Prodej stávajících investičních pozic budete moci provádět po neomezenou dobu, ale pouze telefonicky prostřednictvím dealingu Raiffeisenbank a.s.

V příloze Vám zasíláme ceník investičních služeb, který je též k dispozici na https://www.rb.cz/attachments/ceniky/cenik-ft.pdf.
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka