Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 7. 2. 2019 12:33

TraderGO má docela vysoký poplatky - pro Německo 0,11%/min. 11€ + placené custody. Já bych do toho nešel i kvůli tomu, co udělali s BrokerJet... od té doby nemají moji důvěru.

Pro zahraniční akcie používám Degiro a Lynx. Oba jsou použitelný a mají rozumný poplatky za obchody (Degiro DE od 2€, Lynx od 6€). Pokud bych měl větší objem a rozhodoval se dnes, šel bych rovnou do Interactive Brokers (kde je min. poplatek 10$/měsíc, což u malého portfolia není ideální).

Ani jedno z řešení není vhodné pro CZ akcie. Degiro není schopné prokázat domicil díky svojí struktuře a custody akcií, což znamená, že je strhávána daň jako pro nerezidenty 30%. Lynx/IB CZ akcie neumí vůbec (jde je obchodovat přes CFD, ale to třeba nechci).

Pokud to je pravda s těmi dividemdami, co jsi psal, tak to je pro mě naprosto nepoužitelné. Nehodlám obíhat banky kvůli výplatě dividendy - očekávám, že to udělá broker (vůbec mě nenapadlo, že něco takové dnes někdo neumí).
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 7. 2. 2019 12:58

s BrokerJet to si také pamatuju, mě šlo jestli to někdo nemá v kombinaci s Premiérem, rád bych to měl vše pod "bankou", pokud ne, to už můžu přejít rovnou na jednotlivé aplikace.

RBroker to umí, ale je to pod nějakou další smlouvou, která je samozřemě zpoplatněna za celé portfolio. Také záleží akcie od akcie, třeba výplata ČEZu byl jeden papír s volbou výplaty, naproti tomu Moneta byl porod - daňový domicil, potvrzení výpisu z majetkového účtu Klienta zařazeného pod Banku jako účastníka CDCP, což je koukám dokonce zpoplatněné stovkou, ale měl jsem to zadarmo, do toho se ještě jeden dopis z KB ztratil a vše vyžadovali písemně a s razítkem jak za CaK.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 7. 2. 2019 13:31

RB nabízí obhospodařování majetku, ale to je jiná služba - řeší portfolio za tebe... vyřídí všechny záležitosti se správou, ale berou si jednak procento z celkových aktiv, jednak výkonnostní poplatek, pokud překonají nějaký index (otázka je jaký index a jak velký poplatek). Každopádně kdyby to nabízeli jen tímto způsobem, neřeší to moji situaci. Chtěl bych CZ akcie "zaparkovat bez údržby" - přípis dividend automaticky, rozumný custody poplatek a 1-2 za rok udělat sám obchod.

Tvému požadavku "vše pod jednou střechou" rozumím - mám stejný a v zásadě lze srovnat ČS (+TraderGO), ČSOB (+Patria) a RB (+RBroker). Ovšem každý má svoje výhody a nevýhody. V ČS nemám důvěru díky BrokerJetu, protože se bojím, že když to udělali jednou, mohou to udělat znovu. V ČSOB to je dost polovičatý, protože nevidíš všechny svoje produkty na jednom místě (bankovní produkty máš v elektronickém bankovnictví, investiční dle typu jsou v Investičním portále nebo Patrii a vzájemně na sebe nevidí).
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 7. 2. 2019 13:45

jo tak to bude asi ono, kazdopadne to vycházelo značně nevýhodně
já bych právě taky rád "zaparkoval" a jsem ochoten za to i nějakou desetinu % obětovat, zvlášť když k tomu bude i odpovídající servis, ale to je spíš odvislé na bankéři a je to spíš o klice nebo doporučení. RBroker to má strukturované pěkně a dokonce je základní offline přehled i přímo v RB appce, ale s tím oříznutím derivátů a Börse Stuttgart mě namíchli, dojedu portfolio co tam mám a pak se rozhlídnu jinde.

BrokerJet trochu předběhl dobu, klienti si to asi vydupali tak outsourcovali systém SAXO Bank, takže zaříznout to znovu si těžko mohou dovolit, ale kdo ví.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 2. 2019 14:59

Jo, BrokerJet bylo dobrý ponaučení, další z důvodů, pro o ČS neopřít ani kolo.

Bohužel ale u všech služeb to může mít podobný průběh: až (ne)naberou dost klientů, tak mohou jednostranně úplně překopat podmínky, zvýšit poplatky,... a klienty patřičně okrást. Je to tak prakticky u všech služeb, kde máte své závazky na roky a desetiletí, banky mohou podmínky měnit každý měsíc.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 8. 2. 2019 08:25

prosim, ma niekto skusenost s napojenim KK M&M standard na U konto premium? Gold nechcem, pretoze kartu potrebujem hlavne kvoli kurzu a inu vyhodu tam nevidim. Dokonca standard ma lacnejsie doplnkove poistenie :)
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 8. 2. 2019 10:07

KK M&M Gold je k U Premium v cene. Standard je zpoplatnena, sice pisou, ze muze byt vedena zdarma, ale nedohledal jsem za jakych podminek.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 8. 2. 2019 10:12

Zdarma su pre Senatorov alebo ako sa volaju ich statusy :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 2. 2019 05:17

Máte někdo dobrého bankéře v Praze v KB s TOP nabídkou? Ten můj je hrozný škrt, nechce mi nic dát, žádnou výhodu, že to má pro jiné klienty (lístky do divadla a tak). No, že bych přešel :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 2. 2019 09:01

Co by jeden nechtěl za přeposílání?! ;-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 9. 2. 2019 09:13

PatrikChrz píše:Máte někdo dobrého bankéře v Praze v KB s TOP nabídkou? Ten můj je hrozný škrt, nechce mi nic dát, žádnou výhodu, že to má pro jiné klienty (lístky do divadla a tak). No, že bych přešel :D

Dělají si zřejmě interní záznamy o klientech. Když se mi změnil bankéř, ne z mé iniciativy, tak ten nový o mně všechno věděl, přitom nejsem určitě natolik zajímavý, aby mě cíleně probírali. Záleží tedy, co je u tebe ve složce za informace. Změna bankéře nemusí být řešení... :D
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 2. 2019 09:35

Jasně, ale nic to nestojí :), takže to za pokus stojí. Pokud tedy máte někdo tip, rád vyzkouším.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MiASX 9. 2. 2019 12:29

Mozna uz nemaji co nabizet?
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 9. 2. 2019 13:12

Možná vyžírkům nic nabízet nechtějí
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 9. 2. 2019 13:37

Zatím omezují největší vyžírky. Očekávám ale, že přitvrdí ještě víc. Tlak na racionalizaci provozu je velký.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka