Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 18. 6. 2019 21:56

ale ale ale, samozrejme 300 je 300 zainvestovanych, otázka je zda tech 300 ano slovy tri sta korun ceskych lepe neúrocích na cz nej sporaku. Rekneme ze na sporaku dostanes za rok brutto 6,-Kč, pokud u premier investovani tvůj zisk bude brutto 3,-Kč, tak rozdíl prostě ber za to že te nechaj bezet v jejich premiovem pisecku, proste myslenka je ze nepojedes na krev, že bude mít premiéra zadara, ale za tak mini poplatek, že jen na pojistení z karty jses v toho v hodne velkym plusu.

Výsledek - banker je rad ze mas investici
ty mas ucet skoro zadara a ještě investujes.
win win
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky toto Září.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 6. 2019 23:09

Napadlo me tak... vsichni tu pisou ruzne banky ale necetl jsem ze by tu nekdo mel PPF banku.
Mate ji nekdo?
A vyplati se ve srovnani s jinou treba alespon na to privatni bankovnictvi? :)

https://www.ppfbanka.cz/cs/co-nabizime/ ... nkovnictvi
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 20. 6. 2019 08:18

ppf prichozi platba 3,50 CZK , odchozi 4,00 CZK mi kolenovrti do toho nejdem.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky toto Září.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod KoulK 20. 6. 2019 16:03

evelista píše:aby banker byl ok dejte mu do investic 300,-kc mesicne a mate pokoj + votacejte, v DB2 budete selektovani jako klient co chceme a zadny vypovedi nehrozej.

Tak jestli jde jen o to mít pravidelnou investici, tak možná stačí zadat 300 Kč čtvrtletne,?
KoulK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 6. 2019 10:53

ČSOB:
Měníme poskytovatele letištních salónků
od 1. července ukončujeme spolupráci se společností Priority Pass – místo ní je Vám ovšem na letištích nově k dispozici více než 1 100 salónků společnosti Lounge Key. Nebudete už potřebovat žádnou kartičku, plně postačí mít u sebe jen svou kreditní Premium Kartu. Jaké změny můžete očekávat?

LoungeKey je jednodušší a levnější

Samozřejmě Vám zůstávají 4 bezplatné vstupy ročně (1 osoba=1 vstup) – obsluze v Lounge Key stačí, když se prokážete svou kreditkou. A navíc v nich poplatky za další vstupy máte levnější (nově 32 dolarů za osobu). Pro více informací stačí navštívit www.csob.cz/loungekey.

Od 1. července si na webu LoungeKey můžete vytvořit účet (stačí zadat číslo své karty), a tak vždy budete mít po ruce seznam salónků i počet využitých návštěv. Využít můžete i mobilní aplikaci LoungeKey (iOS, Android).

Pozor: Ujistěte se, že máte u své Premium Karty povolené internetové platby, jinak ji obsluha salónků nemůže akceptovat. Stačí jednoduchá úprava v internetovém bankovnictví (Moje produkty -˃ Karty -˃ u své karty MC World Elite si nastavte Platby na internetu) nebo smartbankingu (v sekci Platební karty si u své karty MC World Elite zapněte Ochranu 3D Secure a zkontrolujte si, že máte nastavený Limit pro e-shopy).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 6. 2019 10:55

ČSOB má nově taky LoungeKey, jako ERSTE.
Teoreticky 4 (ČSOB) + 6 (ERSTE) vstupů ročně, další pak 32 USD (ČSOB) vs 50% ceny (ERSTE).
Problém je, že když má člověk oboje, jde na LoungeKey.com registrovat na jeden účet jen jedna služba. Ale jak to chápu, nemělo by to vadit, prostě stačí registrovat třeba ERSTE (do LoungeKey aplikace) a při potřebě použít ČSOB vstup se použije kreditka, ne ta jejich aplikace?
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 6. 2019 11:20

Radek.Hulan píše:ČSOB má nově taky LoungeKey, jako ERSTE.
Teoreticky 4 (ČSOB) + 6 (ERSTE) vstupů ročně, další pak 32 USD (ČSOB) vs 50% ceny (ERSTE).
Problém je, že když má člověk oboje, jde na LoungeKey.com registrovat na jeden účet jen jedna služba. Ale jak to chápu, nemělo by to vadit, prostě stačí registrovat třeba ERSTE (do LoungeKey aplikace) a při potřebě použít ČSOB vstup se použije kreditka, ne ta jejich aplikace?

Ano, normálně stačí kreditka.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 21. 6. 2019 19:49

Ahoj, zvýší ČSOB kreditní rámec z těch základních 50000 automaticky, nebo o to budu muset žádat?
A ví někdo, jaké jsou zhruba poměry mezi příjmem (tím garantovaným ze zaměstnání), zůstatkem na účtu (je k něčemu dobré tam nechávat peníze, nebo můžou jít hned všechny na spořák?) a kreditním rámcem?
tmx643
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 6. 2019 22:11

mně zatím nic navyšovali
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 6. 2019 06:37

Csob vo vypise zasiela predschvalene limity, navysi sa to s bankarom na pobocke
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 22. 6. 2019 10:17

Mně to navýšili automaticky sami z 50 na 80 tak půl roku po zřízení.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 6. 2019 11:17

Sami od sebe zvýšit kreditní rámec nemohou, protože se jedná o dluh, co člověk má, a je zanesený v registrech ;)

A i když se mi v bankovnictví objevilo zvýšení na XXX tisíc Kč, nestačilo poslat email, že ano, ale bankéřka chtěla abych se stavil a dal podpis na novou smlouvu.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 22. 6. 2019 11:23

Kreditní rámec není sám dluh, a jiné banky běžně na výpisu napíšou „pokud se neozvete, za 2 měsíce vám zvýšíme kreditní rámec“. Samozřejmě každá banka má nějak napsané obchodní podmínky.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 6. 2019 11:30

Výše toho kreditního rámce je v registrech.

I když je z něj 0% vyčerpáno, banky to chápou jako tvůj závazek, peníze co můžeš ihned čerpat = tedy dlužit.

Kreditní rámec jsem navyšoval u ERSTE i ČSOB, a obě chtěli podpis na změnu výše toho rámce. E-mailem / telefonicky to nešlo, i když jsem chtěl. Plzeň :)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 6. 2019 13:35

Csob to do registru nedava, pokial clovek stale splaca v bezurocnom
alfas123
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka