Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 17. 7. 2019 12:33

Myslím, že tohle má každý úplně jinak, podobně jako to, že někdo chodí spát v osm a někdo o půlnoci. Ve výsledku si každý musí najít to, co dobře funguje jemu a ne ostatním.
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 7. 2019 12:37

Asi tak. U mě konkrétně by příplatek za byznys pokryl celý zbytek dovolené. Hodně záleží také čím a s kým letíte.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 17. 7. 2019 17:10

V letadle neni luzkove oddeleni?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 17. 7. 2019 17:18

Vím, že jen trolíš, ale odpovím. Na dálkových letech je, ale říká se mu první třída :-)
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 7. 2019 17:40

Tak long haul lety už létá i docela dost low cost aerolinek (typicky Norwegian, Eurowings nebo Level), kde je přinejlepším "Premium Economy", kde je rozdíl vůči Economy minimální...

A zase u zpátečního letu za 200 € do Karibiku jsou určití lidé ochotni určitý diskomfort protrpět a raději si pobyt na místě prodlouží. :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2019 18:26

Dr.D píše:Vím, že jen trolíš, ale odpovím. Na dálkových letech je, ale říká se mu první třída :-)

Ona úplně stačí business, tam se také sedadlo sklopí do regulérního lůžka, pokud člověk je schopen usnout přes hluk motorů (s tím já nemám problém), dá se celý let prospat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod marcurba 17. 7. 2019 23:15

Tak já to od letadel posunu zpět do bankovních domů. Dneska návštěva EP, sdělení, že příjmové kritérium není dostatečným důvodem pro zřízení konta. Já plánuju ještě hypo, takže v pohodě. Celkem příjemně jsme pokecali, odpoledne v bakovnictví doklady k podepsání, karty v procesu vyřízení. Vypadá to že beru ještě jeden EP účet pro manželu jako disponentku, protože partnerské účty přestali nabízet.

Ještě dotaz, lounge key je pouze k mastercard, nebo to dávají i k visa? Tohle jsem se zapomněl zeptat...
marcurba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 7. 2019 06:21

Jakou kartu si do aplikace Lounge key přiřadíš, takovou tam budeš používat, nárok je k účtu, ne ke kartě
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 7. 2019 12:10

PatrikChrz píše:Pokud je business letenka za míle, tak dává smysl. Na druhou stranu za cenový rozdíl třeba 40 tisíc za transatlantický let si můžeš na místě o tolik zlepšit pobyt (beru běžnou dobu dovolené 14 dní) - třeba lepší ubytování, lepší doprava, že to fakt za 10 hodin letu nedává smysl.

Jo, pokud to člověk neplatí (viz ty míle, nebo třeba od zaměstnavatele), nebo pokud jeho příjem je takový, že za dobu letu si na tu letenku vydělá, tak to je jiná. Je fakt, že při letu v business se v podstatě ušetří 1 den dovolené (člověk nepřiletí na místo "urvaný" a nemusí jít hned spát).

Jsem zvědav na tu první třídu v září :D

Neusetri, jelikoz hodne zalezi na spojeni, kdy a jak letadlo leti a to bohuzel jako na potvoru ti leti tak jak moc nechces ;-) Tudiz priletis treba za me casto tak ve 22:30, nez vylezes, rozkoukas tak mas 23:20 skoro pul noc a skocis v danem mega meste na hostel a jdes radsi se stejne prospat :-)
Prohlizel jsem jinak ty tridy teda alespon cestou do letadla, ano sedacky se me libej, ale zas takovej priplatek za blbou sedacku ze je vetsi, asi kozenkova? Je tam lampicka, vetsi prostor no nevim :D ale za ty mile to chapu :-)
V dane destinaci stejne priplatek neresim, proste se projdu a vobejdu nejlevnejsi hostely a zkusim usmlouvat cenu, zaplatim hotove a je to :-)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 18. 7. 2019 13:11

Upřímně, nemyslím si, že by někdo využíval kombinaci business class a hostel. :D
tmx643
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 7. 2019 13:36

a co business class a "capsule", to se hlásím do skupiny :D

Tedy ještě lépe - business class Praha-Soul, low-cost Soul-Tokio, vlak, capsule, loď :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod doonio 18. 7. 2019 13:50

Trošku se nám to původní téma plevelí a tak tedy napíši aktuální informaci ohledně přechodu z PP na LoungeKey u ČSOB. Banka mi odpověděla, že pokud jsem čerpal nějaké vstupy na starou PP, tak k tomu nepřihlíží a do systému Loungekey nahráli všem klientům 4 vstupy. Tzn. pokud člověk jako já již využil 3 vstupy na PP, tak má stále nové 4 na Lounge Key do konce roku 2019. Super
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 7. 2019 13:58

olalá, díky za info!
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 7. 2019 14:15

Škoda, měl jsem využitý jen jeden vstup na Priority Pass...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 18. 7. 2019 14:38

A uvažují se tam teda vždycky kalendářní roky nebo je to podle založení? Aby to bylo jasné, tak dám příklad - založil jsem si účet v červenci, takže mám do konce 2019 čtyři vstupy a od ledna zase 4?
jir.vesely
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka