Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 18. 7. 2019 14:47

Bere se kalendářní rok.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod miropiro 20. 7. 2019 11:20

ripper6 píše:Byl jsem v CSOB, bankerka mi vse vysvetlila a rekl jsem ji mensi prijem a rikala v poho, ze proste hlavni je mit vzdy ty penize pripsany nejaky, aby tam system nevyhodil poplatek, ze je to skoda.
Tudiz by me to asi taky rekla, ze tam nesmim treba 50 000czk z jejich kreditky tocit uctama :-) JaA to tak normalne delal, proste pokud se ti to nehodi tak tocis treba 100k z kreditky a zas se to tam da.
Penize generuji zase penize ;-)

A kdo rika ze je to banky?
Jak ja poznam ze to jsou penize banky?
Nekde jinde se psalo, ze banka penize nevlastni, pokud by totiz penize chteli vsichni klienti vybrat tak zkrachuje jelikoz realne ty penize nema. Dokonce driv na toto snad probehl soud v USA, ze klient mel nejakou pujcku a hajil se u soudu ze realne banka mu penize nepujcila, ze to byly penize "imaginarni".
A tech par lidi co nekde toci, myslim ze to ani banka nepozna, ale je nenazrana, tudiz se je snazi skripnout :-)

Vidím, že u ČSOB jim je to asi stále šumák ;-) Když nižší příjem nevadí, tak že bych to asi časem zkusil ...
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolicek 20. 7. 2019 11:49

Nedavno jsem presel na CSOB premium. Mam ucet u AirBank, se kterym jsem spokojen a jsem zvykly, ze tam vsechno funguje dobre a pokud je problem, tak to resim po telefonu obratem (treba docasne navyseni limitu pro platby...).
Nicmene rekl jsem si, ze dam CSOB sanci a zacal jsem, ale za kratkou dobu aktivniho vyuzivani uz jsem narazil na dva problemy.
1) Chtel jsem kartou (debetni) zaplatit dovolenou v cene 70k, ale platbu to zamitlo kvuli nizkemu limitu, vlezl jsem do CSOB a nasel, ze mam limit nastaven na 50k, tak jsem si to chtel zmenit (to jde), ale ocividne jen smerem dolu, protoze kdyz jsem si to nastavil na 75k nebo pak treba i na 55k, tak mi to napsalo, ze to nejde vys nez 50k. Takze na prd a dovolenou jsem zaplatil kartou AirBank. Mate to vsichni takto?!
2) Bezkontaktni platby - kdyz mam vic nakupu za jeden den, tak mi to prestane brat CSOB debetku bezkontaktne a vyzaduje to vlozeni do terminalu. U AirBank jsem tento problem nikdy nezaznamenal, i kdyz tam platim vice plateb ve vetsich castkach. Jasne potom to uz chce pin, ale nikdy to po me nechce vlozit kartu do terminalu. S CSOB debetkou to ma skoro pravidelne, coz je pro me duvod to nepouzivat. Jako abych prilozil kartu a napsalo mi to pouzij cip a ja ji pak daval obsluze, ktera ji musi cpat do terminalu. Jako fakt? :( Hledal jsem v IB kde se to da zmenit, ale nenasel jsem tam nikde nic. Da se to nekde zmenit, nebo co to sakra je?
Dik!
kolicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 20. 7. 2019 12:30

Ještě strčit kartu do teminálu je brnkačka, ale třeba ty jejich kódy brání jakémukoli rozumnějšímu používání IB. Bohužel.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 7. 2019 16:35

na ty visa karte Infinity je limit 500 k na výběr hotovosti v bankomatech , ten stejnej je i pro obchodníky , na kartách k plus kontu byl limit 150 k. a ten mi nestačil, takže jsem rád že mi to při zakládání premium účtu nastavila bankéřka na tendle vyšší.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 7. 2019 20:18

Já jsem tedy u ČSOB Premium na black listu, ale tohle mě dokáže pobavit, že banka nutí zákazníky, aby měli příjem (třeba i přeposíláním) 50000 Kč, ale pak jim nedovolí 50000 Kč zaplatit jejich kartou.:-) Prostě premium banking a garažovka ... vše na stejný úrovni, zejména jejich zaměstnanci. To není kritika Air Bank, u té mám taky svůj hlavní účet, a naprostá spokojenost, jako rychlost plateb, mobilní aplikace, úročení zůstatků, spořicí účet, bonusy za platby v některých obchodech.

Jinak kdysi jsem dovolenou platil KK Moneta, balíček cestování. S příjemcem jsem se domluvil na 4 platbách a 4x 500 Kč z toho byl bonus.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 20. 7. 2019 20:36

Nechápu... U debetky si můžu nastavit z mobilu cokoliv do půl milionu. U kreditky do výše rámce. Navíc jsem ty limity nastavoval přímo při zakládání účtu. Nižší, ale zvýšit mi jdou bez problému.
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 7. 2019 21:10

kolicek tady šíří fámy a čulibrk to komentuje
zajdi si na pobočku, nastav si výrazně vyšší limit a pak si můžeš dle libosti snižovat (a zase do tohoto limitu navyšovat)..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 21. 7. 2019 06:13

Rolda ma pravdu, prave toto u CSOB funguje. A predhadzovat za vzor AirBank, to je asi vtip
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 21. 7. 2019 09:46

Airbank nema premiovy ucet, ale umoznuje hned po online zalozeni zvysit pres IB transakcni limit debetni karty na 150000 Kc, clovek kvuli tomu nemusi na pobocku. IB ma urcite uzivatelsky lepsi nez CSOB.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 7. 2019 10:51

Taky mě to udivuje, jak některé věci (třeba limit u platební karty) je u prémiových účtů problém mít ve vyšších desítkách tisíc, přitom u úplně základních karet některých bank to problém není - např. nové karty mBank mají platbu 10 milionů a výběr milion, u těch starých je dokonce limit až bez koruny miliarda.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kolicek 21. 7. 2019 22:47

ROlda78 píše:kolicek tady šíří fámy a čulibrk to komentuje
zajdi si na pobočku, nastav si výrazně vyšší limit a pak si můžeš dle libosti snižovat (a zase do tohoto limitu navyšovat)..

Ahoj, muzu vedet, v cem presne sirim famy? Cetl jsem si svuj prispevek jeste jednou a je to pravda presne, jak jsem napsal. Z odpovedi jsem pochopil, ze limit asi zvysit lze, ale pouze na pobocce, coz je dobre vedet, ale v tu chvili by mi to nepomohlo. Taky bych cekal od premium uctu trochu vic, myslel jsem, ze delam spis neco blbe, nez ze jsou v CSOB tak za opicema, ze ani na debetni karte si nemuzu online zmenit limity :( Nicmene stale nevidim, kde bych siril nejake famy.
kolicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod curvecardik2 22. 7. 2019 08:46

Nešíříš fámy, jen si tady Rolda s Alfasem honí ega, jak jsou chytrý, a že mají "Prémium" a hrozně je baví chodit na pobočku ČSOB, čekat tam 15 minut na vyvolání, aby si mohli změnit limity na kartě. Premiová bankéřka jim dá kafe, ale to na pobočce AirBank dostane každý. No ale v AirBank si změníš limity na kartě v IB za pár sekund, takže ani to kafe nedostaneš. :-)
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 22. 7. 2019 11:32

Tohle ale není pravda, minimálně ne pro všechny. Já můžu limit na debetce v IB zvýšit libovolně do 500k.
jir.vesely
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolicek 22. 7. 2019 11:46

A nemuze to byt proto, protoze jste si domluvil (nebo vam ho rovnou pridelili) ten limit do 500k jiz na pobocce, a proto nyni muzete v IB ten limit menit tak jak pisete? Dle odpovedi, co tu zaznely by to odpovidalo tomu, ze si musite limit nastavit osobne na pobocce.... a pak si ho sam v IB muzete maximalne snizit nebo vratit na puvodni hodnotu.
kolicek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka