Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod misem 4. 8. 2019 09:01

Kolem.jdouci píše: Je to právo banky uzavřít nebo neuzavřít s klientem smlouvu, stejně jako u ČS zbavovat se pijavic.

Pokud klient splnil a neporušil podmínky smlouvy, banka nemá právo rušit cokoli z jakéhokoli imaginárního důvodu.
misem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2019 09:03

Tak to není úplně pravda, každá ze stran může vypovědět smlouvu bez udání důvodu a s tím nelze nic dělat. Na druhou stranu pokud se přitom dopustí jednání v rozporu se zákonem (což se dle mého názoru Česká spořitelna dopustila), můžu jí to "omlátit o hlavu", což hodlám učinit.

Zkrátka se pokusím to postupně eskalovat na různé úrovně, nejdříve v rámci banky, pak mimo ni.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod frelichl 4. 8. 2019 09:07

PatrikChrz píše:frelichl: ano, je to možné, jen ti ji nezaloží tvůj bankéř. Karty k Erste Premier účtu mohou být debetní i kreditní, nebo jedna ta a jedna ta (je to na tvé vůli). Já mám "transparentní kreditky" tři

Ja mam po jedne EP debetce od kazde karetni asociace (jednu pro me a jednu pro partnerku) a myslel jsem, ze EP kreditka uz ani zadarmo v tomto pripade nejde. Podle slecny na infolince to neni problem, ale ja bych radej tu transparentni. Ty jsi o ty transparentni normalne pozadal na bezne pobocce? Diky za info!
frelichl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2019 09:25

V ceně účtu jsou dvě karty, jedno jaká kombinace debetní x kreditní. Ty sis vybral dvě debetní (také to mám stejně).

Ano, o transparentní kreditky jsem žádal na běžné pobočce, neb moje Erste Premier bankéřka mi je odmítla zřídit s tím, že nepatří do služby Erste Premier. Žádal jsem o ně postupně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 8. 2019 09:57

Trasparetni kreditky mas nejak zvlast? Lze kreditku prebit a dostat z ni bonusy? Nebyl problem, kdyz jsi zadal o dalsi a dalsi trasp. kreditku?

S Paysendem nejsou problemy?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 4. 8. 2019 10:05

Hlavně si dej Patriku bacha, že ta jejich výpověď asi neznamená vypovězení všech produktů, které ti v rámci EP zřídili. Takže ti budou třeba rádi účtovat dál poplatky za účty v cizích měnách, na které se výpověď nevztahuje.

Jinak hodně úspěchů v boji proti těm šmejdům. I když ty jejich služby a přístup jsou natolik mizerné, že pro mě nemělo cenu na ČS ztrácet čas a energii.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 4. 8. 2019 11:49

Já ti taky Patriku držím palce...všichni víme co je to za bandu ta Erste, chtělo by je trochu konfrontovat víc veřejně, je hezký, že potom napíšeš o tom článek, pár lidí si to přečte, ale já bych (nevím teda jak) to vynesl víc na světlo, něchceš přizvat potom nějakou televizi, černé ovce, někoho ze Seznam zpár, aby se o praktikách ČS dozvědělo co nejvíce lidí....
Já naštěstí šel cestou ČSOB a zatím spokojenost, ale tatík, šel cestou Erste Premier a taky musel měsíc zpět na kobereček, a stejná písnička jak u tebe...bankéři se nelíbilo, že neinvestuje, nemá u nich životko, apod...ale to že měl u nich účet 20 let a na poplatcích jim za tu dobu odevzdal nemalou částku, to oni nevidí/neslyší. Podptýkám, že není přelévač, ale chodí mu tam výplata a používá to jako hlavní účet na veškeré platby.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 4. 8. 2019 12:22

Já jsem toho názoru, že si Patrik stěžovat vyloženě nemusí. Stížnost uvnitř organizace jako ČS má jediný benefit a to právě pro ně, aby se o tom nedozvěděla veřejnost a zahraje se to do ztracena. Naopak spíše bych o tomto přístupu banky udělal v rámci minimální námahy osvětu tak, aby do podobných "pastí" nespadli další. Ona si to banka třeba pak rozmyslí a změní svůj přístup ve stylu podmínky sice ano, ale služba je "nenároková" = pokud nevyužijete na základě našeho nátlaku další placené služby a nedáte nám vydělat, tak vám službu i přes splnění podmínek vypovíme. Proto mne napadl ten blog článek, ev. vložit odkazy do různých hodnocení banky. Medializaci na základě opakovaně potvrzených praktických zkušeností považuji jako nejsilnější zbraň.

Pak mne ještě napadlo pokud by byl v rámci důkazních prostředků Patrik v tísni mohl by si vyžádat s odkazem na nařízení "GDPR" a prováděcí Zákon o zpracování osobních údajů samotnou nahrávku. Pokud by mu nebylo vyhověno, nebo by se záznam "ztratil", tak má určité prostředky, které můžou, ale nemusí zahrnovat sankci pro ČS, kterých lze opět s minimálním úsilím využít.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2019 12:51

protlačit reportáž v TV proti významnému inzerentovi je hodně velké sci-fi, to by muselo jít o něco většího, než "odepření účtu pro bohaté". Spíše by pomohla společná stížnost na ČNB ohledně nátlaku na zřízení životního pojištění a investic, asi by to nevedlo ke zrušení výpovědi, ale Česká spořitelna by mohla dostat mastnou pokutu a jako obětní beránek by mohl "padnout" nějaký nižší manažer zodpovědný za službu Erste Premier (ve smyslu "nedodržel vysoké standardy banky",...).
Pokud by se někdo chtěl podílet na stížnosti na ČNB, tak prosím SZ.

Jinak nečekám, že vyhraju, ale nechci se vzdát bez boje, to by bylo zbabělé :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 8. 2019 13:46

slavo963 píše:Trasparetni kreditky mas nejak zvlast? Lze kreditku prebit a dostat z ni bonusy? Nebyl problem, kdyz jsi zadal o dalsi a dalsi trasp. kreditku?

S Paysendem nejsou problemy?

Jako zvláštní produkt standardní Spořky, nevím, ano, žádal jsem o druhou a nebyl problém žádný (chtěli ale dokládat příjmy - už u té první). Nevím, jak s Paysend, ale tato kreditka už je teď asi jediná na trhu, co dává bonus za CK a Revolut, takže bych si myslel, že Paysend není problém. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 8. 2019 14:48

lze kartu prebit a vyuzit plny bonus? Uvazuji ze pozadam o kartu s co nejmensim kreditnim ramcem.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirka_k1 4. 8. 2019 15:50

Velká podpora a dík Patrikovi, přestože já na podobné věci občas nemám čas a nervy, což je ale podle mě špatně. Prodejci si dovolí jen to, co jim dovolí kupující a nejde pouze o banky, ale o všechny ostatní služby (restaurace, potraviny, operátoři, řemeslníci, autobazary,...). Když kupující mávne nad něčím rukou, často protože se to zkrátka nevyplatí kvůli pár Kč řešit, prodejci čehokoliv se takové malé sviňárničky prostě vyplatí, ve výsledku tak víc získá než ztratí. Jde tedy o princip a díky ještě jednou, že nejsi lhostejný, stojí Tě to víc, než získáš, věnuješ tomu tu energii a čas a prostě pomáháš kultivovat české obchodní prostředí :-)
Jirka_k1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dinkylinky 4. 8. 2019 16:00

Můj názor je, že šance na výhru je nulová. Můžeš jen výpověď pozdržet, což se ti třeba vyplatí, pokud někam za pár týdnů letíš. Jinak správně píšeš, že banka má právo ti účet vypovědět i bez udání důvodu. Podle mě je to zbytečná námaha.
Sám jsem zažil něco podobného u Modré pyramidy v r. 2013. O tom se mluvilo i v televizi, rozhlase, bylo x článků v novinách, na webech, že stavební spořitelny /včetně Buřinky/ doslova hledají kličky, aby mohly smlouvy, kde bylo úročení 3%, vypovědět. Někteří novináři psali, že jejich chování je nemorální. Bylo podáno x stížností k arbitrům, ČNB, Ministerstvo financí, někteří šli i k soudu.
A jak to dopadlo? Stavební spořitelny nezměnily pohled na věc ani o centimetr, lidi na to za chvíli zapomněli. A stejně tak to bude i tady.
Jinak já mám ČSOB Premium, a daleko víc než to, jestli to budou vypovídat jako v Erste spíš sleduju, co se děje v Německu a jinde. Ta nenávist zelenejch mozků k cestování (např. snaha zdražit leteckou dopravu i osobní tak, aby to byla záležitost opět jen pro bohaté).
dinkylinky
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2019 18:03

PatrikChrz

Upřímně nechápu co řešíte. Já EP nevyužívám nic, kromě běžného účtu. Kreditní kartu odmítám, investice mám pořešené jinak ( dluhopisy, směnky v JT), hypotéku, uvěr nepotřebuji a nikdy mě bankéřka do ničeho netlačila. Možná je to bankéř, od bankéře.

Možná je o útratě, těžko říct.
anonymni

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2019 19:08

slavo963 píše:lze kartu prebit a vyuzit plny bonus? Uvazuji ze pozadam o kartu s co nejmensim kreditnim ramcem.

ano, ze jí přebít

-- 4. 8. 2019 20:11 --

751001 píše:PatrikChrz

Upřímně nechápu co řešíte. Já EP nevyužívám nic, kromě běžného účtu. Kreditní kartu odmítám, investice mám pořešené jinak ( dluhopisy, směnky v JT), hypotéku, uvěr nepotřebuji a nikdy mě bankéřka do ničeho netlačila. Možná je to bankéř, od bankéře.

Možná je o útratě, těžko říct.

Zcela jistě je to jak o konkrétní bankéřce, tak o pobočce. Vypadá to, že jednotlivé pobočky dostaly nový plán obratu a snaží se ho stůj co stůj splnit. Nejdříve s tím začala pobočka v Praze V Celnici, to zde hodně lidí psalo, že jim byly vypovídány účty, nyní přišla na řadu Rytířská (dalo by se to chápat, došlo tam ke změnám, úplně byly vytlačeny ostatní služby, už u vchodu se vás ptají, jestli jste objednáni), další asi přijdou na řadu co nevidět. Útraty na kartách jsem měl od začátku roku ve statisících, takže v tom to nebude.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka