Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 8. 2019 22:55

Zítra jdu zakládat ČSOB Premium a řeším několik rozhodnutí ke kterým budu vděčný za zkušenosti vlastníků daného účtu a souvisejících služeb.

1)
Máte někdo sjednáno u nich v rámci účtu bezplatně pojištění právní ochrany? Jestli jsem to pochopil správně, tak mám nárok na 1/3 pojištění v ceně účtu.

Všiml jsem si v podmínkách, že se to nevztahuje na sepsání jakýchkoliv podání. Jinými slovy v ceně pojištění je pouze prvotní konzultace a právní posouzení.

Nabízí ČSOB v ceně účtu Premium jako rozsah variantu B (VARIANTA „ŘIDIČ“ A „ŘIDIČ I OSTATNÍ ŘIDIČI V RODINĚ“), nebo i nějakou další?

Podmínky počítají s výběrem vlastního advokáta, což je jednoznačně preferované. Zajímalo by mne nicméně pokud s tím někdo má praktickou skutečnost rovněž jaké přiděluje ČSOB (počítám koncipient z AK po škole). Dále pokud si člověk zvolí vlastního, tak jakou část odměny skutečně pojišťovna pokryje - dokážu si představit nutnost doplácet (nemyslím teď překročený limit).

Zdá se, že je tam 3 měsíční ochranná lhůta po sjednání, kdy nelze čerpat. Dále lze využít pouze 1x za rok.

2)
Pojištění internetových rizik - nákup vadného zboží na internetu (např. v e-shopu). Zajímavá by mohla být právní ochrana při nákupu v rámci internetových rizik, kdy vyřídí reklamační řízení a nahradí škodu. Máte někdo praktickou zkušenost?

3)
Devizový účet EUR (ev. USD) v ceně. Tohle rozhodnutí asi bude z těch snazších, protože při pohledu na poplatky za např. SEPA/zahraniční platby tohle stejně všechno zabije. Tzn. zřejmě zřídím EUR a nechám ležet.

4)
Skutečně dostávám Patria Finance - Investor Plus v ceně, tzn. neplatím žádný paušální poplatek za přístup + mám 3 obchody zdarma? Nejsou tam nějaké skryté "pasti"? Vzhledem k vysokým cenám (https://finlord.cz/2016/12/srovnavame-i ... io-patria/) bych si ji zřejmě ponechal jako studijní nástroj v oblasti akcií a šel do FIO/IB.

------

ad. KB Top Nabídka

Dnes založeno. Prozatím jsem neměl prostor se tím proklikat, ale přístup poměrně korektní. Nenutili mne rozhodně tolik do investic jako v ČS, ale nechal jsem si ze zvědavosti poslat nějaké "neveřejné nabídky".

Na druhou stranu nejvyšší obratová podmínka a pouze Priority Pass. Takže mám alespoň to cestovní pojištění a k tomu Merlina, odpovědnost v zahraničí, asistenci domácí a asistenci na cestách..

Pokud by měl někdo zájem lze z KB dostat karta, která má cashback 1% na penzijní připojištění. Samotný příspěvek zákazníka může být klidně jen 100 Kč. Cashback je omezen tuším na 500 Kč měsíčně.

Službu osobního asistenta, která je zdá se ekvivalentem Concierge zajišťuje AXA a bylo mi bankéřkou řečeno, že si přes to jeden z jejích klientu zajistil soukromého detektiva. :-) Máte někdo zkušenost s těma vstupenkama na "běžně nedostupné" vystoupení (divadla, koncerty, apod.)? Lze využít i v cizině?

Nejvíc mne pobavila jedna věc s tímhle účtem tolik nesouvisející a to čekat na obědovou pauzu zaměstnanců s frontou lidí, kdy je pobočka zavřená. Pak jsem sledoval tu soutěž lidí při běhu po schodech, aby se předbíhali, kdo bude první u přepážky. Tohle je teda 21 století.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 6. 8. 2019 23:56

1) Z ČSOB Premium pojištění k účtům mi přijde nejlepší pojištění odpovědnosti.

3) SEPA poplatky budou koncem roku zrušeny, pak bude devizový účet lepší, ale chybí napojení na kartu (multiměnu).

Zkušenosti s vystoupením u asistenta mám (Erste a ČSOB) chtěl jsem několikrát sehnat lístky do divadla na vyprodanou hru a sehnali na střídačku, jednou ČSOB jindy Erste, takže smysl sem tam má. Ale pro jiné věci jsem využití prakticky moc nenašel- dříve si to najdu sám...

Tu KB kk myslíš A kartu bez poplatku a objemu útraty? Pokud ne, tak je to standardní nabídka.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 7. 8. 2019 05:27

PatrikChrz píše:[Zcela jistě je to jak o konkrétní bankéřce, tak o pobočce.
(Na FB se Adam Zbiejczuk diví, že ČS riskuje takové veřejné postavě to vypovědět:) Jestli náhodou to nebylo naopak celé dobře promyšlené: Tady na fóru se (kromě jiných využívání podmínek na doraz) běžně doporučuje EP a točit peníze trvalým příkazem [a zrovna tu máme názorný příklad klienta, který si ty účty založí pro jistotu všechny a ani se nenamáhá číst sám jakékoli podmínky] – tak se možná v ČS rozhodli vypovědět Patrikovi účet s plným vědomím toho, že to rozmázne, aby se to doporučovat přestalo a podobní ne…tak…žádoucí klienti jim tam ani nechodili.

(Vada téhle teorie je, že pokud to takhle udělali naschvál, snad měli být připravení neříct nějaký další zbytečný kec, který se rozmázne taky. Ale to je nakonec tvrzení proti tvrzení, a zapomene se na to…)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 7. 8. 2019 07:31

Mufinmufi píše:Zítra jdu zakládat ČSOB Premium a řeším několik rozhodnutí ke kterým budu vděčný za zkušenosti vlastníků daného účtu a souvisejících služeb.

3)
Devizový účet EUR (ev. USD) v ceně. Tohle rozhodnutí asi bude z těch snazších, protože při pohledu na poplatky za např. SEPA/zahraniční platby tohle stejně všechno zabije. Tzn. zřejmě zřídím EUR a nechám ležet.

4)
Skutečně dostávám Patria Finance - Investor Plus v ceně, tzn. neplatím žádný paušální poplatek za přístup + mám 3 obchody zdarma? Nejsou tam nějaké skryté "pasti"? Vzhledem k vysokým cenám (https://finlord.cz/2016/12/srovnavame-i ... io-patria/) bych si ji zřejmě ponechal jako studijní nástroj v oblasti akcií a šel do FIO/IB.

3/ Já jsem jim narovinu řekl, že jeji EUR účet je tak nekonkurenčně schopný, že si ho ani zákládat nebudu, ve FIO mám europlatby Zdarma a jak bylo uvedeno, nařízením evropského dvora se všechny Europlatby od 2020 musí vyrovnat cenou jako domácí platba, tzn. ZDARMA nebo v rámci pár korun.

4/Ano, mám to podobně, Investor Plus čerpám jen jako zdroj informací a výsledovek, tzn. všeho co je normálně uzamčeno, ale investovat přes ně? BRRR ty ceny jsou šílený, jsem proto na FIO/Degiru.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 8. 2019 08:23

fc70 píše:
PatrikChrz píše:[Zcela jistě je to jak o konkrétní bankéřce, tak o pobočce.
(Na FB se Adam Zbiejczuk diví, že ČS riskuje takové veřejné postavě to vypovědět:) Jestli náhodou to nebylo naopak celé dobře promyšlené: Tady na fóru se (kromě jiných využívání podmínek na doraz) běžně doporučuje EP a točit peníze trvalým příkazem [a zrovna tu máme názorný příklad klienta, který si ty účty založí pro jistotu všechny a ani se nenamáhá číst sám jakékoli podmínky] – tak se možná v ČS rozhodli vypovědět Patrikovi účet s plným vědomím toho, že to rozmázne, aby se to doporučovat přestalo a podobní ne…tak…žádoucí klienti jim tam ani nechodili.

(Vada téhle teorie je, že pokud to takhle udělali naschvál, snad měli být připravení neříct nějaký další zbytečný kec, který se rozmázne taky. Ale to je nakonec tvrzení proti tvrzení, a zapomene se na to…)

Podle mne tohle nijak neřešili, prostě jdou tvrdě za tabulkovými hodnotami, u každého klienta má dáti / dal a když jim nevydělává, tak nejdřív "na kobereček" a když to nepomůže, tak výpověď účtu. Odměny taky dostávají podle tabulek, za "goodwill" je nikdo odměňovat nebude.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 7. 8. 2019 08:47

Je to těžké no, kdybyste byli na pozici osobního bankéře, který je finančně motivován nabízet klientům pro ně nevýhodé produkty, tak byste se těch chytřejších klientů také zbavili a ponechali si jen hlupáky.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 8. 2019 08:53

však jo "osel naložený zlatem je všude vítán" :D

-- 7. 8. 2019 09:53 --

však jo "osel naložený zlatem je všude vítán" :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kubago 7. 8. 2019 09:00

V rámci Erste je možné založit i EUR účet s vedením zdarma. Myslíte si, že jsou mi toto schopni udělat i na běžné ČS pobočce? (Včetně toho, že to nebude zpoplatněno 20kč/měsíc, což je základní ČS sazba)
kubago
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 8. 2019 09:02

Jak jsem uz napsal jinde - jednou veci je, ze mu "dali nabidku" (tedy bud si zalozis A nebo B nebo ti vypovime ucet). Druhou veci je, ze mu ho opravdu vypovedeli po teto "nabidce", kterou se osobne nebojim nazvat vydiranim. A tohle je v roce 2019 proste neprijatelne!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 8. 2019 09:49

Díky za popsané zkušenosti.

cz01: Já už právě odpovědnost mám snad 2x v rámci pojištění domácnosti (+ co je u dalších premiových účtů v ceně), tak jsem si řekl, že raději vezmu něco, co nemám pokryto. Opomenul jsem to napsat. Pokud jde o ty lístky do divadla na vyprodané představení, tak to by nemuselo být špatné. Myslíš, že tedy je reálné potvrdit si teorii, kdy dělají to, že nějaké nakoupí dopředu a poté je nabízí v reakci na jejich žádosti klientům ČSOB Premium (a ekvivalentům u konkurenčních prémiových účtů)?

doonio: Díky moc za potvrzení k Patricia Investor Plus. Vystihl jsi přesně můj záměr. Byla by tedy zdá se chyba si ho nezřídit. Už je to možná trochu OT, ale stejně když je to součástí premiového bankovnictví - nenabízela ČSOB (Patricia) pak vlastníkům účtu Premium v ceně nějaké školení investic do akcií, ETF, apod., které by nebyly čistě prodejní masírkou na jimi nabízené produkty?

cz01+doonio: Díky, vezmu tedy ten EUR jak bylo v plánu a nechám ho ležet. Např. u KB mi nabízeli o pár desetinek lepší smluvní kurzy pro konverze. Nedělám si ale iluze, že by to bylo konkurenceschopné k Revolutu, popř. RoklenFX (i ten byl dříve lepší). Dokonce u ČS mi bankéřka řekla, že se snad musí chodit i osobně k nim na pobočku, což u KB "už" zvládají i telefonicky.

S474N: Podle mně hodně záleží jak konkrétně to ta bankéřka po telefonu podala. Proto by mne zajímal výstup z jejich odpovědi v reakci na "žádost subjektu", tzn. ze strany Patrika. Tohle by ČS mohlo udělat i slušnou anti-reklamu.

fc70: Myslíš, že Patrik, nebo někdo další zde se "nenamáhal" číst podmínky? Z čeho to vyvozuješ? Pokud je to narážka na mne, tak já osobně je čtu vždy a tudíž platí můj dotaz v předchozí větě. Ne vždy je z nich totiž transparentně seznatelné jak je následně banka aplikuje v praxi (nabízení x využívání služeb). Troufám si říct, že ani pro člověka s praxí v právní oblasti. Já osobně jsem za zkušenosti, které lze načerpat (a dále poskytnout) na tomto fóru neskutečně vděčný.
Naposledy upravil Mufinmufi dne 7. 8. 2019 09:54, celkově upraveno 1
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 8. 2019 09:54

Mufinmufi: po jakem telefonu? Si ho pozvali na koberec a byli na nej dva. A takhle to v tom rozhovoru padlo. Sranda je, jak jeste vedouci pobocky asi 10x opakoval, ze to neni zadny natlak, to me opravdu pobavilo. To je jako kdyz ti prijde do kramu mafie s tim, ze bud zaplatis vypalne, nebo zitra vyhoris. A ty nezaplatis a opravdu dalsi den vyhoris.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 8. 2019 09:59

S474N: Aha, já pochopil, že to Patrikovi bankéřka sdělila na dálku po telefonu a pak přišla výpověď poštou. Tím pádem škoda, že tam nebyl nějaký další svědek.
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pobert 7. 8. 2019 10:36

Mám u ČSOB Premium eurový účet i dealingovou smlouvu, ale jsou absolutně nekonkurenceschopní... Řešil jsem výměnu vyšší částky (v desetitisících EUR) a po telefonu mi nabídli rozdíl od aktuálního středu asi 0,30 Kč. Zkoušel jsem to i u Akcenty a Roklenu a dostal jsem se na 0,08 a 0,05 Kč. Když jsem volal zpátky do ČSOB, jestli se nespletli, že mám mít VIP kurzy přes Premium a o jakou částku se jedná, snížili marži na 0,18 Kč...

Co se týká té Patrie - Investor Plus - tak podle internetu je to jen na půl roku a potom sleva 50%. Nebo jste si někdo vyjednal, že to je pořád zdarma?
https://www.csobpremium.cz/portal/produkty-a-sluzby/investicni-prilezitosti/vyhody-patria-finance
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 7. 8. 2019 10:46

S474N píše:Mufinmufi: po jakem telefonu? Si ho pozvali na koberec a byli na nej dva. A takhle to v tom rozhovoru padlo. Sranda je, jak jeste vedouci pobocky asi 10x opakoval, ze to neni zadny natlak, to me opravdu pobavilo. To je jako kdyz ti prijde do kramu mafie s tim, ze bud zaplatis vypalne, nebo zitra vyhoris. A ty nezaplatis a opravdu dalsi den vyhoris.

To přirovnání je úplně mimo a jak už jsem psal, dítěti sebrali hračku a teď kope...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 7. 8. 2019 11:59

Mufinmufi: k cemu dalsi svedek?

Kolem.jdouci: opravdu je mimo? Ja bych zase naopak rekl, ze je velmi vystizne. Kdyby totiz Patrik neplnil produktove podminky, tak my ho to stalo 1000 Kc/mesicne za vedeni uctu. A tezko si pod vyhruzkou vypovedi vynucovat nejaky produkt.

S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka