Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 8. 8. 2019 14:31

Mufinmufi píše:cz01: Já už právě odpovědnost mám snad 2x v rámci pojištění domácnosti (+ co je u dalších premiových účtů v ceně), tak jsem si řekl, že raději vezmu něco, co nemám pokryto. Opomenul jsem to napsat. Pokud jde o ty lístky do divadla na vyprodané představení, tak to by nemuselo být špatné. Myslíš, že tedy je reálné potvrdit si teorii, kdy dělají to, že nějaké nakoupí dopředu a poté je nabízí v reakci na jejich žádosti klientům ČSOB Premium (a ekvivalentům u konkurenčních prémiových účtů)?

Určitě to dělají, říkali mi to, ale jen u některých představení a pak také záleží na počtu lístků co mají. Toto využití jejich asistenta bylo fajn a z mé zkušenosti je fajn jich mít více, protože jednou dokáže zařídit lístek první asistent, někdy zase ten druhý, ale moc často to nepoužívám cca 1x ročně, na ostatní mi přijde, že to stojí více času a námahy, než si to zařídit sám. Využil jsem také na dovolenou, kde jsem si nechal vyhledat nějaké výlety podle zadaných parametrů, když jsem neměl přístup na net, to taky fungovalo docela dobře.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 8. 2019 16:39

cz01: Díky, to jsou zajímavé zkušenosti. Chtěli od tebe pokud jsi si neobjednal samotnou službu (zpoplatněný výlet) něco platit? Předpokládám, že ne. Na ty lístky to určitě vyzkouším jakmile narazíme na nějaké vyprodané představení, nebo pokud budeme v cizině s volným večerem a omezeným časem. Bankéřka mi říkala, že si jeden klient objednal pizzu do vlaku a rozvoz to musel stihnout než odjížděl, s tím že to údajně vyšlo :D.

Jinak zkušenost s KB - zapoměli mi aktivovat IB, takže jsem skončil s přihlášením v MůjProfil. Bankéřka mi to musela aktivovat znovu ručně.

U ČSOB další level frustrace. Přihlásit se prostě s tím jejich jednorázovým PINem nedá. Mám všechny aplikace od SmartKlíče, přes SmartBanking a nikde vč. prohlížeče to nejde. Buďto to píše, že mám deaktivovaný SmartKlíč, nebo že jednorázový PIN se nedá použít pro přihlášení, ale jsem zacyklený. SmartKlíč totiž chce pro ověření přihlášení do IB. Psal jsem tedy na podporu.

Jo tak tohle jsou ty premiové služby. Nejdou ani využít na začátku, tak jsem zvědav na samotný průběh. Zjevně je to individuálně o lidech. Musím ale konstatovat, že u "menších" bank s účtem "zdarma" jsem takovýto problém neměl již dlouho.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 8. 2019 17:13

K Erste Premier je sluzba Concierge , mate nekdo zkusenosti, ze vam sezenou nejake "nesehnatelne" zbozi? Nebo se to tyka jenom listku do kina, atd
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 8. 8. 2019 17:16

Mufinmufi:
Tak tuhle historku jsem taky slyšel a teď mě mrzí, že si nepamatuju, jestli jsem to někde četl nebo to mají v ČSOB naučené, aby mohli zamachrovat :)
Co se týká té frustrace, tak já měl s IB taky problém. Nějak mi emailem nepřišlo to identifikační číslo a já na to přišel až ve dvě ráno, když jsem se dostal k aktivaci IB. Tam mě ale mile překvapila ta jejich non-stop linka, kde jsem to i v takovou "denní" dobu během chvíle vyřešil.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 8. 8. 2019 18:30

Nepatřím mezi místní haters, ale službu Concierge jsem u EP vyzkoušel asi 3x a ani se nenamáhali mi odpovědět. Nesehnatelné zboží je co, nové auto bez čekání v pořadníku?
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 8. 2019 19:57

ab84: Můžu se zeptat co jsi po nich chtěl? Třeba můžeme časem udělat anketu o nejoriginálnější požadavek :-).
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 8. 2019 21:25

https://www.alza.cz/hracky/rovio-angry- ... 511130.htm

:-D

Nikde to nemuzu pres heureku nebo google najit v nejakem eshopu. Mozna v Erste maji specialni vyhledavac, prohledavajici nejhlubsi mista internetu a najde posledni zapomenute kusy :D
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 8. 8. 2019 21:47

Mufinmufi píše:Třeba můžeme časem udělat anketu o nejoriginálnější požadavek :-).
Jestli je to pro podivení nebo inspiraci, a ne soutěž jen mezi místními, https://www.flyertalk.com/forum/america ... e-you.html má spoustu materiálu.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 9. 8. 2019 09:00

Nic extra jsem nechtěl: Národní divadlo Praha + vila Tugendhat v Brně. Ani s jedním mi nepomohli
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2019 09:41

Já jsem několikrát využil concierge a to u ČSOB Premium a Erste Premier. Z těchto dvou rozhodně lepší ČSOB - sehnali lístky na Ucpanej systém do Dejvického divadla (pravda, trvalo to dva roky), knížku, která už se nevydává (našli mi ji na let go v době, kdy jsem o této službě ani nevěděl, dnes už neexistuje).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 9. 8. 2019 10:29

Tak lístky do Dejvického divadla jsou pro ČSOB docela hračka, když ho sponzorují. Většinou mají k dispozici část lístků, které si buď rozebrou přímo zaměstnanci (udělají pro něj nějakou soutěž nebo jen tak) případně nabídnou klientům. Je tedy spíše otázky, kdy se na daného klienta dostane - jestli mají ale nějaký pořadník, to netuším.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2019 11:19

jako zákazníkovi mi to může být fuk, jak a proč to dokázali, zkrátka to dokázali. Tyto dva případy si pamatuji, ty lístky a tu knížku - to oceňuji ještě víc. Mohli jen zavolat do Luxoru a mně dát vědět, že je náklad vyprodán a odškrtnout si "vyřízeno" . To že projeli i on-line bazar beru jako velkou snahu.

Nevím, jestli jsem ještě nějaký jiný úkol zadal oběma, faktem je, že nyní volám rovnou na ČSOB. Naposledy asi před měsícem, když jsem potřeboval lístky na "Afrikou na Pionýru" do Žiliny. Ze všech představení jen tam to nešlo koupit on-line. Zajistili mi "uchování" na místě na baru.

Co vím, pro Českou spořitelnu (tedy Erste Premier) to dělá Axa, kdo to dělá pro ČSOB nevím.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod doonio 9. 8. 2019 11:32

PatrikChrz píše:Co vím, pro Českou spořitelnu (tedy Erste Premier) to dělá Axa, kdo to dělá pro ČSOB nevím.

Myslím že taky Axa, protože jsem přes ČSOB premium osobního asistenta zjíšťoval, jestli na různých letištích v Evropě můžu vzít na svoji MC world Elite zdarma hosty...Moc si s tím neporadili a jen papouškovali to co je už známe - tzn. Praha, Vídeň,Bratislava mám jako držitel a možná i Budapešť a Moskvu..ale to jsem věděl už předím z diskuzí. V tomhle konkrétně má MC hroznej bordel a nikdo mi s 100% jistotou nedokáže říct, před tím než do sálonku vlezu, jestli můžu vzít i hosty ke kartě.
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2019 11:34

Zcela určitě to nedělá pro obě stejná společnost. Nebo alespoň před rokem tomu tak nebylo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 9. 8. 2019 12:08

Dnes založeno UCB U Konto Premium. V bance relativně anarchie. Z info linky mně objednali na úplně jinou dobu než jsme dohodli po telefonu. Naštěstí byla ochotná bankéřka. Vážně se bavím nad tím jak nikdo nic neví o Miles & More zlaté kartě. Pokud už někdo něco ví, tak se informace zcela rozchází. Korunu tomu nasazuje neochota info linky (přes email) poslat jakékoliv PDF podmínek, abych si to nastudoval.
Mufinmufi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka