Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 27. 8. 2019 16:14

Mám tam dost vysoké limity na kreditkách a KTK, čas od času se hodí, tak proto převod na MZF. Ale už pracuji na pozvolném, ale celkovém přechodu z ČS do KB. Včetně těch kreditek a kontokorentu. Chování bankéřů v KB a ČS jsou nebe a dudy, a to v KB taky tlačí (musí).
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod frelichl 27. 8. 2019 16:22

Zklamani z EP/CS chapu (i kdyz na me zatim nedoslo), ale dost bych se divil, kdyby se ti v KB opravdu libilo, pripada mi ze narozdil od CS technickou modernizaci do 21. stoleti porad neberou dostatecne vazne. Pred mesicem mi volala slecna, abych se dostavil na pobocku, protoze si potrebujou okopirovat moji obcanku (coz teda nepochybne delali pri prevodu prav k uctu, ktery jsme delali na pobocce). Rekl jsem ji, ze se k tomu dostanu mozna pristi rok.
frelichl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suky. 27. 8. 2019 17:04

A co já chudák, patřící k 96% menšině a maje bankéře 8-)

Ale nutno podotknout, že předchozí bankéřka občas "otravovala", ale současný bankéř za 2 roky ani jednou, jen reagoval (a zatím proklientsky) na moje požadavky...

Doplněno: reakce na xls...
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 27. 8. 2019 21:51

a co treba to csob premium o tom tu nikdo nepise a teda nevidim moc vyhody oproti normalnimu uctu - teda je tam nejaky pojisteni zdarma a to je asi vse, mozna proto tu o tom nikdo nepise? Zas kdyz by neotravovali, tak za me jasny vitez
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2019 06:47

ČSOB Premium je srovnatelná s Erste Premier. V něčem horší (4 vstupy místo 6, nemá vlastní salonek na non-schengen terminálu) v něčem lepší (k cestovnímu pojištění je zdarma jedno ze 3 pojištění - právní pojištění řidiče, obecná odpovědnost, internetová rizika).
Ostatní podmínky stejné - vedení účtu včetně transakcí zdarma, nebo lehce lepší (lepší kurzy při platbě v cizí měně, ještě lepší při výběru z bankomatu v zahraniční - ČS účtuje valutovým, ČSOB devizovým kurzem, výběry v tuzemsku ze všech bankomatů - ČS jen z vlastních). Podmínka pro bezplatné vedení je mírnější - obrat pouze 50 000 Kč měsíčně.

Jediný háček je v tom, že veškeré výhody jsou vázány na kreditní kartu s minimálním limitem 50 000 Kč a ta ti nemusí být schválena (u Erste Premier jsou výhody vázány na účet a karty mohou být i debetní)

Na rozdíl od České spořitelny ale nevyhrožují, že když jim nedáš vydělat tím, že si uzavřeš nevýhodné fondy nebo ještě nevýhodnější životní pojištění, tak že ti účet zruší. Takže moc není o čem psát - neprudí, účet funguje, tak o čem chceš psát?

-- 28. 8. 2019 06:47 --

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 28. 8. 2019 08:00

U ČSOB je ještě jedna možnost, která se ukazuje jako důležitá: dá se uzavřít telefonicky. Takže máte jen telefonního bankéře, žádná pobočka, kam by vás mohli tahat = žádný opruz.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 8. 2019 09:27

Patrik to myslel dobre, Erste ma salónik na T2 PRG s vlastnou bezp.kontrolou.
Na T1 je Mastercard lounge
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 28. 8. 2019 11:56

tak ja chodim na letiste na posledni chvili, organizovat to jeste se salonkem nekam chodit, nikdy jsem to nepochopil, jako na prestup jo, ale jinak me to prijde vetsi opruz, jak pisu, nechapu to
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 8. 2019 12:00

PatrikChrz píše:lepší kurzy při platbě v cizí měně, ještě lepší při výběru z bankomatu v zahraniční - ČS účtuje valutovým, ČSOB devizovým kurzem

Obě banky mají nastaven u měn v kurzovním lístku spread 5 %, není tam teda vůbec žádný rozdíl... Že si ČS u výběru z bankomatu přirazí marži dalšího 0,2 p.b. už neudělá na tak blbém výsledku téměř nic - obě banky jsou na zahraniční transakce natolik mimořádně špatné, že tohle svéprávný klient podstupovat nechce...

A tady je v jisté nevýhodě ČSOB Premium vzhledem k tomu, že v rámci služby je v ceně možnost zřízení si pouze jednoho cizoměnového účtu (navíc možné měny jsou omezeny) a debetní karta není multiměnová, případně ji nelze převázat, zbývá si tak pořídit pouze další kartu za poplatek. U Erste se dá nějak omezeně fungovat aspoň třeba s EUR, USD a GBP a multiměnovou debetkou...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 8. 2019 13:02

evlo píše:tak ja chodim na letiste na posledni chvili, organizovat to jeste se salonkem nekam chodit, nikdy jsem to nepochopil, jako na prestup jo, ale jinak me to prijde vetsi opruz, jak pisu, nechapu to

Pre nas sluzba na nezaplatenie v spojeni s tou private security..
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 28. 8. 2019 13:17

evlo: pokud jsi pražák chápu, pro nás z východní výspy je salónek super na zabití času, pokud projedeš ČR bez problému ... jo letos jsem ještě nebyl (mluvím o Vídni)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 28. 8. 2019 15:04

Já sice Pražák jsem, ale i tak salonek na T1 využívám. Dřív jsem taky jezdil na poslední chvíli a pak jsem takhle jednou kvůli nehodě uvíznul na příjezdu a přijel před terminál asi 12 minut před uzavřením brány. Sice jsem to stihnul nakonec, ale ten následný let do Hongkongu začal stresem, který si rád odpustím a radši si dám pivko v salonku a bez stresu. Na T2 to dál dávám na poslední chvíli, protože se tolik případně nestane, ale pokud se pak letí třeba 12 hodin, tak ta jedna navíc v salonku mě nijak neomezuje. Naopak je to takový pěkný rituál před odletem.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 28. 8. 2019 15:12

frelichl píše:ale dost bych se divil, kdyby se ti v KB opravdu libilo.

KB mě překvapila. Začalo to už při založení s. r. o., u které jsem chtěl vydat kreditku. Zvládli to, včetně čísel účtů na přání (3 účty). V zásadě jsou sice v něčem stále 100 let za opicemi, trvá jim to jak hladnému sraní, ale nakonec vymyslí řešení, které je fér pro obě strany. A já potřebuji banku, na kterou se mohu spolehnout. Prémiové služby jsou pro mne druhotné.

-- 28. 8. 2019 15:15 --

PatrikChrz píše:Na rozdíl od České spořitelny ale nevyhrožují, že když jim nedáš vydělat tím, že si uzavřeš nevýhodné fondy nebo ještě nevýhodnější životní pojištění, tak že ti účet zruší.-- 28. 8. 2019 06:47 --

A víš co je sranda? Mám u nich 3 (!) investička, dvě úrazovky, dvě penzijka, stavební spoření, překlenovací úvěr ze stavebního spoření, spotřebitelský úvěr. Kreditka se denně používá k běžným platbám. Myslím, že jsem velmi aktivní klient. Ale spořce to připadá málo, tak OK. Zrušíme to a postupně převedu jinam. Chtěla víc, nebude mít nic.

A jen na závěr: když jsem zjišťoval možnosti spotřebáku na 400 000 Kč/5 let, ČS mi v EP ukázala mi dlouhý nos. Peníze mi vždy půjčily jen a pouze Equa, Hello bank!, KB - myšleno za dobrých podmínek.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 28. 8. 2019 15:37

libol píše:evlo: pokud jsi pražák chápu, pro nás z východní výspy je salónek super na zabití času, pokud projedeš ČR bez problému ... jo letos jsem ještě nebyl (mluvím o Vídni)

Jo jasny, zas jestli maj treba v Moskve salonek nebo Vidni, tak to by bylo fajn.

jir.vesely píše:Já sice Pražák jsem, ale i tak salonek na T1 využívám. Dřív jsem taky jezdil na poslední chvíli a pak jsem takhle jednou kvůli nehodě uvíznul na příjezdu a přijel před terminál asi 12 minut před uzavřením brány. Sice jsem to stihnul nakonec, ale ten následný let do Hongkongu začal stresem, který si rád odpustím a radši si dám pivko v salonku a bez stresu. Na T2 to dál dávám na poslední chvíli, protože se tolik případně nestane, ale pokud se pak letí třeba 12 hodin, tak ta jedna navíc v salonku mě nijak neomezuje. Naopak je to takový pěkný rituál před odletem.

Tak ja jendou prisel 15sekund pred zavrenim brany, borce zamnou uz nepustil a ziju. 10 minut beru jakoze jsem tam byl moc brzo. Tech 15 sekund byl fakt ale stres, to zas jo. Ale teda takhle resim taky jen ty vnitroshengeny.

Spis nechapu to planovani jakoze jdu do salnoku a pak stejne musim odhadnout kdy branu realne zaviraj oproti casu kdy to pisou a podle toho jeste jak je to daleko vyjit - za me taky stres, no.

No popremyslim teda o tom csob.

Jestli je to fakt tak, ze tam hodim 50 mesicne a mam za to ty salonky a nejaky pojisteni, ktery sice neverim, ze funguje, ale muzu si to jako najivne predstavovat a fakt me nikdo nebude otravovat, tak to asi muze byt ok. A salonky ve svete bych i vyuzil teda - to jsem zatim linej hledat jestli je to jen Praha nebo svet.
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 28. 8. 2019 15:57

dalich píše:
frelichl píše:Mám u nich 3 (!) investička, dvě úrazovky, dvě penzijka, stavební spoření, překlenovací úvěr ze stavebního spoření, spotřebitelský úvěr.

asi vyhledáváš adrenalin, co? já u Spořky mám "jen" penzijko, a už jsem byl nucenej 2x v posl. 2 letech reklamovat kvůli opmenutí/nevyžádání st.příspěvku....a to si to hlídám, chudáci co se jim svěří bez dohledu....
Naposledy upravil tom brava dne 28. 8. 2019 17:10, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka